Teraz jest Cz 14 gru, 2017 07:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 24 lip, 2014 18:53 
Segunda Division

Strasznie mi go szkoda. Stał się ofiarą ludzi, którzy nie mają za grosz wiedzy o jego grze, a oceniają go tylko po kolorze włosów i piegach na nosie. Ok, zarząd zjebał na całej linii z tym transferem: raz, można go było kupić taniej rok temu ; dwa, dali się zrobić jak dzieci w tegorocznych negocjacjach (czyt. cena).

Co do samego Mathieu... Jest to SOLIDNY obrońca, może nie przychodzi tutaj z mianem kogoś kto ma ten zespół w defensywie pociągnąć, ale myślę, że dzięki tej nagonce będzie miał dodatkową motywację by coś tutaj udowodnić. Tego mu życzę i liczę na niego.

PostNapisane: Cz 24 lip, 2014 21:39 
Pichichi

blazeq

ale co ma Emerson do tego? nie rozmawiamy o nim. jeśli chcesz mówić o transferowych klapach Realu, to jest to temat rzeka. ;]

Cannavaro przyszedł za 7 mln. Gość, który jeszcze w tym samym roku wygrał MŚ, był podporą i gwiazdą swojego zespołu. Pomijając już tą ZP dla niego. Wiek 30 a 33 lat to jest praktycznie żadna różnica dla stopera, zarówno Mathieu jak i Cannavaro nie przychodzili do nowych zespołów na lata. Cannavaro zawsze był w ścisłym topie środkowych obrońców o ile nie po prostu najlepszym, nawet w wieku 33 lat był w czołowce. A Mathieu? Mathieu to taki średniak, solidny obrońca jakich jest całe setki. Dlatego uważam, że jakiekolwiek ich porównania są całkowicie nie na miejscu, biorąc jeszcze pod uwagę cenę, która była 3 razy niższa niż za francuza.

Tu choćby jego garstka nagród za lata 2005-2006:

FIFA World Player of the Year: 2006
Ballon d'Or: 2006
2006 FIFA World Cup Silver Ball Award: 2006
2006 FIFA World Cup: Team of the Tournament
Serie A Footballer of the Year: 2006
Italian Footballer of the Year: 2006
Serie A Defender of the Year (2): 2005, 2006
UEFA Team of the Year: 2006
FIFPro World XI (2): 2006, 2007

i gdzie tu porównanie wydanych 7mln a 20mln?

jedynie co można zarzucić to to, że teraz za byle grajka trzeba wydać grube kokosy, wtedy było może nieco inaczej.

PostNapisane: Cz 24 lip, 2014 22:30 
Pichichi

Super, ale nadal widzę analogię - 33 latek kupiony za 8 mln z pensją 4 mln netto w czasach, w których 6-8 mln rocznie to zarobki kilku największych cracków, a za stoperów płaci się <30 mln (wyjątek Ferdinanda). Zagrał jeden dobry sezon, a później było coraz gorzej. Wielkiego Realu na nim nie zbudowaliście.

Teraz Barcelona kupuje zawodnika oczywiście mniejszego formatu, ale przynajmniej ogranego w lidze, młodszego o ponad 2 lata od Cannavaro w momencie transferu do Realu, na dodatek po swoich dwóch najlepszych sezonach w karierze. Sam zawodnik decyduje się na obcięcie pensji i z tego, co udało mi się dowiedzieć, będzie zarabiał mniej niż Cannavaro w 2006 roku! Barcelona płaci 20 mln, ale w czasach, kiedy najlepsi stoperzy kosztują 50 mln.

Moim zdaniem w obu przypadkach kupowane jest doświadczenie, solidność, przy świadomości pewnych braków. W pierwszym przypadku wiadome było, że Fabio ani demonem szybkości już nie jest, ani wielce sprawnym graczem. Do tego dochodził wiek - 33 lata to naprawdę dużo, nawet na stopera. W przypadku Mathieu jasne jest, że nie jest to stoper z topu, ale z drugiej strony jest wysoki, dobrze gra głową, wciąż wyróżnia się szybkością, zgodzi się na rolę rezerwowego i przeżywa najlepszy okres w swojej karierze. Do tego nie ma wielkich wymagań finansowych.

Nie jarzę drwin z kolesia, który we wszelkich hiszpańskojęzycznych analizach ubiegłego sezonu był uznawany za jednego z 5 najlepszych stoperów ligi - wysoki procent wygranych główek, wiele odbiorów, świetna gra w ważnych meczach - choćby z Realem.

A wszystko i tak wyjdzie po sezonie. Jeżeli utrzyma poziom z minionego roku przez kolejne dwa w Barcelonie, to te 20 mln przestaną kogokolwiek martwić.

PostNapisane: Cz 24 lip, 2014 22:40 
Pichichi

ja się z Mathieu w ogóle nie śmieję. zwisa mi on, nie mam do chłopa nic. czytam sobie czasem po prostu wypociny kibiców Valencii, jak to bardzo chcieli aby on za wszelką cenę odszedł, nawet za połowę tego bo po prostu... był kiepski. skoro oni tak twierdzą, to coś w tym jest. poza tym, w tym wszystkim śmieszy mnie sam zarząd Barcelony. ;]

PostNapisane: Cz 24 lip, 2014 22:51 
Piwowar domowy

Jest wg mnie jedna ważna sprawa załatwiona tym transferem. Teraz Barca nie ma musu sprowadzania załóżmy Marquinhosa za - powiedzmy - 50 baniek. Inaczej mówiąc, spadł ciężar tego, że każdy z kim Zubizarreta siadałby do stołu ws. stopera, wołałby kwotę z kosmosu, bo FCB nie ma kim grać z tyłu. Teraz _ewentualny_ drugi środkowy obrońca, może wyższej klasy, niż Francuz, może być negocjowany bardziej elastycznie. I wcale nie jestem przekonany, że te dwa, trzy lata za 20 baniek to jest tak źle. Choćby ze względu na parametry Mathieu. (EDIT: nie przeczytałem do końca Twego posta, blazeq;). Ale widzę, że podobne spostrzeżenia). Chyba jestem nawet w stanie stwierdzić, że to pierwszy transfer od bardzo dawna, z którego się zwyczajnie cieszę.

Sonek napisał(a):
Podobno fani pod stadionem na prezentacji śpiewają Zubi dymisja ( tylko że po katalońsku )

Naprawdę nie po polsku? W końcu los polacos...
Poza tym to taka katalońska senność chyba wyłazi. Faceta powinno dawno nie być, a gdy w końcu jakieś rozsądne posunięcie (tak, o rok i 10 baniek za późne), to nagle dymisja? To takie fany fuera - i tyle;)

PostNapisane: Cz 24 lip, 2014 23:01 
Basista prowadzący

Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to:
putek napisał(a):
Wiek 31 (żeby być precyzyjnym zaznaczam) a 33 lat to jest praktycznie żadna różnica dla stopera

Dla piłkarza z pola jest to ogromna różnica. Właśnie 33 lata, to początek kresu możliwości fizycznych dla większości graczy i obrońcy też się do tego łapią (bo gracze grający z przodu odpadają jeszcze wcześniej). Natury nie oszukasz. Koło 35 - 36 przychodzi koniec dla graczy z topu - za bardzo są eksploatowani. Naturalnie zdarzają się takie ewenementy jak Maldini czy Costacurta, ale oni i tak przetrwali ze względu na specyfikę włoskiego stylu obronnego, w którym musieli głównie bazować na umiejętności ustawienia się, a nie na szybkości. W La Liga defensorzy odpadają dużo szybciej, bo gra się inaczej - broni się inaczej - tutaj naprawdę dużo bardziej liczy się motoryka niż czyste umiejętności (dlatego Samuel u was nie odpalił). Fabio do was przyszedł i naprawdę uważasz, że jakoś wybitnie sprawdził się w La Liga? Ja kojarzę go z generalnie normalnej gry bez szału i przede wszystkim z równi pochyłej. W 06/07 prezentował się nieźle, 07/08 gorzej, ale nadal ok, natomiast 08/09 to już przeciętność. No nie da się w Hiszpanii grać na środku w takim wieku w Realu Madryt. Wystarczy sobie przypomnieć jakiego błazna z siebie robił Hierro, mając 34 lata.

Nie wcinam się do dyskusji, żeby krytykować tamten transfer Realu, absolutnie. Klasowy gracz i 8 mln - ok. Nie podoba mi się tylko stwierdzenie, że transferów jego i Rudego nie można porównywać, a ściślej rozumiem przez to, że nigdy nie będzie można, bo jeden to ZP, MŚ i chuj wie co jeszcze, a drugi jest Rudy i nie gra u Deschampsa. Moim zdaniem za jakiś czas śmiało będzie można ich zestawiać i kto wie, czy Francuz nie wyjdzie na tym lepiej. My teraz kupiliśmy gościa, który ma przed sobą 2 - 3 sezony (minimum, wtedy będzie miał 33-34 lata) gry na wysokim poziomie motorycznym, a kto wie czy i nie dłużej będzie dawał rady dogorywaniem (do tej 35-36 tak jak Fabio). To daje 4 - 5 sezony w miarę efektywnej gry za 20 mln i gażę niższą (a może i dużo niższą, chcąc zestawiać te dwa okresy i pieniądze jakie były wtedy i teraz w futbolu) niż Cannavaro. Można zrobić porównanie.

2006: transfer 8 mln, gaża 4 mln, 3 sezony gry
2014: transfer 20 mln, gaża 2-3 (mniej?) mln, kto wie czy i nie 4 sezony gry

Kluczem teraz jest jedynie efekt gry Francuza. Jeśli odpali, to już śmiało go będzie można porównywać do innych i chuj do tego ma ZP i Mundial. Trofea i tytuły nie grają, bo liczy się faktyczna forma i to co piłkarz daje zespołowi. No chyba że patrzymy na medialność, ale na Cannavaro Real nie zarobił. Włochów gówno obchodzi La Liga i koszulek za dużo nie nasprzedawali.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: Cz 24 lip, 2014 23:40 
Pichichi

lepszy rydz niż nic. zawsze może na boku też grać koleś. ale jeśli to miał być transfer obrońcy na miarę Barcelony to.. tylko takich transferów więcej.

PostNapisane: Pt 25 lip, 2014 01:04 
Łowca autografów

Gość może się sprawdzić jest doświadczony,wysoki, ale niestety przepłacony.Nie zmienia to jednak faktu,że cieszę się z Jego przyjścia.

PostNapisane: Pt 25 lip, 2014 10:51 
Amateur/Aficionado

Żałosne zachowanie kibiców na prezentacji. Czegóż ten Mathieu jest winny. Przez te ekscesy nabrałem do niego sympatii, niech zamknie gęby tym prześmiewcom, niech mu się powiedzie.
Robi się ogólno-katalońska debata na temat przepłacenia za transfer. Co tam ,że Messi dostał kolejną podwyżkę a transfer Neymara kosztował prawie 2x razy więcej niż podano, trzeba się pastwić nad Francuzem...

Co do samego gracza,im bardziej jestem świadomy cech które posiada, tym mam więcej przekonania , że będzie to realne wzmocnienie. Szybki,dość zwrotny, do tego wysoki, operuje lewą nogą, piłka przy nodze mu nie przeszkadza. Jak sięgam pamięcią i przywołuje sytuacje gdzie Pique w pojedynkach 1vs1 potyka się o własne nogi , wywołując salwę śmiechu w knajpie, cieszę się , że Mathieu do nas zawitał. Tylko cena razi.

PS. Przy Albie wyglądał niemalże jak Hulk Hogan przy Małyszu :D

PostNapisane: Pt 25 lip, 2014 12:56 
Basista prowadzący

putek napisał(a):
lepszy rydz niż nic. zawsze może na boku też grać koleś. ale jeśli to miał być transfer obrońcy na miarę Barcelony to.. tylko takich transferów więcej.

Na miarę szerokiego składu jest to zawodnik idealny wręcz. Niestety masz rację w tym, że nie tego wszyscy oczekiwali. Miał być topowy stoper, a jest solidniak.

Nie pozostało nic innego, niż czekać na jakiś cudowny transfer (cudowny w sensie że Zubi coś zrobi) klasowego stopera.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: Pt 25 lip, 2014 13:55 
Primera Division

Też właściwie nie rozumiem hejtu związanego z Mathieu. Jak pokazują statystyki facet zagrał lepszy tamten sezon niż jakikolwiek z naszych stoperów. Poza tym był kapitanem Nietoperzy, co też świadczy o charakterze. IMO właśnie takiego piłkarza potrzebowaliśmy. Czuję, że Jeremy ogarnie temat i będziemy jeszcze dziękować, że jest u nas.

Co do ceny, to hmm, przesadzona ale z drugiej strony jakby nie mieli to by tyle nie dali. Oby tylko wystarczyło pieniędzy na drugiego stopera - co ja mówię, oby w ogóle jeszcze jakiś przyszedł.

PostNapisane: So 26 lip, 2014 03:03 
Pichichi

ściah napisał(a):
Dodatkowo nie chcę wierzyć w to, że on będzie grał pierwsze skrzypce na stoperze, a jeśli nie będzie, to co za idiota daje 20 mln za 31letniego rezerwowego

Jak to kto? Nasz zarzad :lol2: Zubizarreta wszak pomagal Herb-owi Cohen w pisaniu swojej ksiazki o negocjacji. :lol2:

ściah napisał(a):
Wszystko w tym transferze jest popierdzielone. Jedyne co może go wybronić, to wdarcie się do pierwszej jedenastki i dobra forma przez 2-3 sezony, która zaowocuje trofeami. W innym przypadku taka transakcja to patologia. Trzymajmy za niego kciuki, bo tylko to nam pozostało.

Pilkarsko moge kupic ten transfer, ale nie cenowo. W mojej opinii maksymalna cena za niego to 15 lub 15+zmienne.
Ero napisał(a):
Jak ja kocham z góry ocenianie kogoś.

Wstrzymam sie z jego ocena. "ściah" dobrze pisze: dopiero po sezonie lub dwóch można oceniać dany transfer.
blazeq napisał(a):
(2006 rok - wtedy to były duże pieniądze

OFF TOPIC: znalazlem ostatnio wyliczenia transfero ZIZOU do RM w 2001 po uwzglednieniu inflacji i sily nabywczej pieniadze i wyszlo, ze za ZIZOU dzisiaj RM zaplacilby ok 90-95 mln €.
Jack napisał(a):
Ciekawi mnie co powie Zubi 1 września, jeżeli się okaże, że to jedyny transfer do obrony

Powie, ze "Bardzo ciezko bylo znalezc stopera o charakterystykach potrzebnych do gry w takim klubie jak FC Barcelona" 8O
patpul napisał(a):
Teraz Barca nie ma musu sprowadzania załóżmy Marquinhosa za - powiedzmy - 50 baniek. Inaczej mówiąc, spadł ciężar tego, że każdy z kim Zubizarreta siadałby do stołu ws. stopera, wołałby kwotę z kosmosu, bo FCB nie ma kim grać z tyłu. Teraz _ewentualny_ drugi środkowy obrońca, może wyższej klasy, niż Francuz, może być negocjowany bardziej elastycznie.

Pelna zgoda.
patpul napisał(a):
Naprawdę nie po polsku? W końcu los polacos...

:lol2: :lol2: :lol2:
putek napisał(a):
lepszy rydz niż nic.

Raczej lepszy "Tuskowo rudy palacy fajki zabojad" :lol2: :lol2:

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: So 26 lip, 2014 18:10 
Marc Overmars

Jesteś u pani!

PostNapisane: Cz 15 sty, 2015 23:38 
El Crack Total

Co za brama z wolnego :brawa:

PostNapisane: Pt 16 sty, 2015 13:17 
Tsubasa Ozora

Już w poprzednich meczach Ryży pokazywał, że potrafi uderzyć z dystansu, tylko brakowało szczęścia. Wczoraj go nie zabrakło ;)

www.pajacyk.pl

"Nawet gdy szedłem to biegłem"

PostNapisane: Pt 16 sty, 2015 14:50 
Primera Division

Celnie było, ale do wyciągnięcia. Tak czy siak strzelać nie będzie jak Messi będzie grać.

PostNapisane: Pn 25 wrz, 2017 10:26 
Primera Division

Po odejściu robi więcej niż przez ostatnie kilka miesięcy :lol2:

http://www.fcbarca.com/79300-mathieu-je ... paign=news

Jak tam zbieranie podpisów i nastroje?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1