Teraz jest Cz 06 sie, 2020 16:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 11:48 
El Crack Total

Robert Lewandowski w FCB?
Obrazek

Uznałem, że bądź co bądź, ale Polak, o którym się zaczyna (?) mówić w kontekście wzmocnienia naszej Barcelony, zasługuje na osobny temat :)
Co myślicie o tych plotkach? Przyznam szczerze, że jak tak dłużej się zastanowiłem to ten pomysł nie wydaje się głupi. Tata ma jakąś wizję naszej drużyny i myślę, że przewiduje posiadanie w jej składzie klasycznej '9'. Będąc szczerym, po Ibrze to chyba właśnie Robert jest najlepszym tego typu graczem. Atutem na pewno jest też jego wiek - może się rozwinąć. Jest już uznaną marką i wydaje mi się, że nie jest nic dziwnego w tym, że przewija się również w kontekście wzmocnień naszej drużyny. Ekonomicznie ten transfer też mógłby być dobrą opcją, bo od stycznia jest wiadomo jaka sytuacja i jeśli by tylko Robert chciał i nasz sztab również to...

JEST SZANSA i przyznam szczerze, że trochę się podjarałem :D Polak w Barcelonie, ładujący gole wespół z Messim i Neymarem? Kilka lat temu - science fiction, ale teraz? :>

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 11:59 
Primera Division

Dla mnie byłaby to całkiem ciekawa opcja. To tego byłby relatywnie tani ze względu na koniec kontraktu z BVB. W tej chwili mamy 3 grajków w ataku którzy grają na odpowiednim poziomie, a tak przyszedłby czwarty plus zostałby Pedro/Tello w obwodzie. Robert może mistrzem dryblingu nie jest, ale już w grze kombinacyjnej radzi sobie przyzwoicie a do tego świetnie potrafi się zastawiać. Na pewno transfer wart ryzyka.

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 12:21 
El Crack Total

Coś czuję że trochę sytuacji to by się namarnował :D Ale dziewiątką jest bardzo dobrą, jeśli Barca miałaby grać wykorzystując ten typ piłkarza (może wtedy nie widzielibyśmy Cesca w ataku xD ) to ten transfer byłby dobrym pomysłem. Tym bardziej że kończy mu się kontrakt.

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 12:34 
Lemur

-na następne okno transferowe są ważniejsze wydatki,
-Barcelona nie zagwarantuje mu takiego statutu, jaki będzie miał w Bayernie, Realu czy gdzie go tam jeszcze chcą.

Jak już szukać środkowego napastnika, to albo takiego, który bez problemu poradzi sobie też na skrzydle, albo zaakceptuje rolę rezerwowego. Lewy tych warunków nie spełnia.

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 12:36 
Basista prowadzący

Absolutnie na nie, a to dlatego, że patrzę też na niego w kontekście jego rozwoju i reprezentacji. Przyjście do Barcelony będzie się wiązać z tym, że Robert będzie grzał ławę przez połowę sezonu lub więcej, a on jest typem piłkarza, który musi grać w podstawie i tak się czuć. W Barcelonie nie ma na to szans. Jeśli mamy mieć kogoś na "9", to tylko starego dziada, który w razie biedy wejdzie na boisko po to, żeby wygrać parę główek. Próba ze Zlatanem nie wypaliła, bo Zlatan na takie coś jest za dobry. Robert podobnie.

Podsumowując: zdecydowanie na nie.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 12:50 
El Crack Total

Jeśli Martino faktycznie chce zacząć grać snajperem, a Messiego tak troszku z boczku ustawiać to spoko, za darmoszkę można brać. Jeśli miałby siedzieć to oczywiście bezsensu.

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 12:54 
Pichichi

Marketingowo - strzał w dziesiątkę. Najlepszy piłkarz z 38-milionowego kraju żyjącego futbolem, w którym niemal każdy solidarnie wspiera każdego człowieka sukcesu, typu Kubica, Małysz, Radwańska. Ponadto tanie loty do Barcelony - mnóstwo turystów z Polski przez cały rok. Pamiętajmy, że wraz z transferem Roberta władze pozyskają przychylność i portfele milionów tzw. "Januszy".

Piłkarsko - wszystko zależy od Martino. Jeżeli będzie potrafił pogodzić oczekiwania wszystkich zawodników, których posiada, to jestem za. Jeżeli ma to być napastnik na ławkę, to jego kontrakt będzie za bardzo obciążał klubowe konto. Wg mnie musiałby też ktoś odejść, a jakoś nie bardzo widzę odejście Alexisa czy Pedro. Być może jednak właśnie odejście Pedro byłoby wskazane, bo mam wrażenie, że on już został w Barcelonie wyeksploatowany do końca i musi zmienić otoczenie, żeby znów odżyć.

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 12:59 
Lemur

blazeq napisał(a):
Pamiętajmy, że wraz z transferem Roberta władze pozyskają przychylność i portfele milionów tzw. "Januszy"

I Sergiusza Ryczela! :D

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 13:08 
El Crack Total

On się zawiera w Januszach.

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 15:59 
El Crack Total

Lewy to świetny zawodnik, ale jakby Neymar i Messi zaczeli wymieniać piłkę wokół niego, to nawet nie zauważyłby kiedy się akcja skończyła. Nie widzę także dla niego miejsca w budżecie klubu.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 19:01 
Primera Division

Cross napisał(a):
blazeq napisał(a):
Pamiętajmy, że wraz z transferem Roberta władze pozyskają przychylność i portfele milionów tzw. "Januszy"

I Sergiusza Ryczela! :D

Ryczel już jest fanem Barcy, przecież komentował El Clasico jako kibic FCB.

Lewy? Jako 9 na pewno będzie lepszy od Cesca :lol2:. Pytanie, czy będzie miał możliwość grania w 1 składzie, czy chcą z niego zrobić 25-letniego Larssona. Jeśli chodzi o drugą opcję, to wolę już Klose czy Trezegueta ;)

PostNapisane: Cz 31 paź, 2013 22:59 
Łowca autografów

Zobaczcie jak Lewandowski gra w Borusi, a jak w reprezentacji. W lidze niemieckiej świetnie sobie radzi, bo cały zespół gra na niego - jest to "rasowa 9", która w meczu ma kilka sytuacji i którąś z nich wykorzystuje, do tego ma niesamowity talent do znajdowania się w odpowiednim momencie
i w odpowiednim czasie (co jest niezbędne do tego by być dobrym snajperem). Lewy w Dortumdzie nie biega 90 minut i nie angażuje się zbytnio z defensywę zespołu, a Tata wymaga od całej drużyny
by walczyli o każdą piłkę.
Teraz zajrzyjmy do szatni reprezentacji, gdzie Lewy jest gwiazdą i nie strzela tylu bramek ile by oczekiwali kibice i trenerzy. Co jest tego przyczyną? Robert nie jest w stanie sam strzelać gdyż nie ma na tyle dobrej techniki by kiwać i przebijać się między nogami obrońców. W kadrze musi biegać
po całym boisku i w moim przekonaniu nie nadaje się do tego.
Jak wiadomo ile ludzi tyle opinii i pomimo tego, że miło słyszeć o Polaku, który jest naprawdę dobrym zawodnikiem to w moim przekonaniu Lewy jest zbyt słaby motofizycznie oraz technicznie by grać
w podstawowym składzie, a chyba przychodzi się do takiego klubu jak Barcelona by grać, a nie "grzać ławy"

PostNapisane: Pt 01 lis, 2013 01:50 
Tercera Division

W sensie ekonomicznym przyjscie Lewandowskiego mogloby sie Barcelonie oplacic. Po pierwsze, potencjal marketingowy w Polsce. Dwa, ktorys z graczy ofensywnych, mianowicie Pedro lub Tello powinien odejsc po sezonie. Lewy przejalby ich wynagrodzenie, a klub zarobil na transferze.
Problemy leza gdzie indziej.
1. Lewy nie nadaje sie do kontr jak Tello, ani nie czuje tiki-taki na poziomie Pedro. Gdy zamyka sie rywalowi petle na szyji, a pilka krazy po obwodzie coraz szybciej, wymagana jest bajeczna technika. Nie mowie, ze Lewandowski ma zla technike czy nie potrafi grac z klepki. Po prostu przy pilkarzach Barcelony kazdy wyglada jak drewno :lol2:
Twierdzenie, ze Lewy bedzie nam potrzebny do wygrywania glowek pod koniec spotkan jest smieszne. Nie jest to zaden Lokvenc. Lepiej juz grac swoje, niz wrzucac na wieze o wysokosci 184cm. Dodatkowo jedyna i z pewnoscia dobrze pokryta. Wszyscy inni pilkarze, ktorzy moga znalezc sie w polu karnym, Alves, Alba maja srednio 170cm. Najwyzszy jest Neymar 174cm. Ibra podnosi noge na 167.
A przez 95% czasu gry Lewy bedzie stal miedzy obroncami i dodatkowo zageszczal przestrzen przed bramka.
Nie bez przyczyny Pep, Tito, Tata, del Bosque wystawiaja Fabregasa na "falszywa 9". Taka pozycja jest potrzebna do rozklepania rywala, a na niej niezbedne sa technika i wyobraznia. Jezeli chcemy grac na wrzutki potrzeba wyrosnietego koksa na szpice i szybkich jezdzicow bez glowy, zeby mu te pilki dostarczali.
2. Wydaje sie ze jest juz za pozno na przeniesienie Messiego na prawe skrzydlo. Jest to mniej bramkostrzelna pozycja, a Messi`emu odkad pobil pare rekordow bramkowych, zalezy na trafiniu do siatki. Bylo to widoczne w ostatnim spotkaniu. Rooney strzelal wiele razy fochy z powodu cofania go do srodka pola. Dla mnie zrozumiale.

Najchetniej widzialbym w Barcelonie Oskara Cardozo :)

PostNapisane: Pt 01 lis, 2013 11:32 
Pete Sampras

Abeir Toril napisał(a):
Rooney strzelal wiele razy fochy z powodu cofania go do srodka pola. Dla mnie zrozumiale.

Z tego, co czytałem, to wręcz przeciwnie, Rooney sam mówił, że może grać w środku pola, jeśli tego będzie trzeba. On strzelał fochy o kontrakt, brak uwielbienia, ale nie o pozycję.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Pt 01 lis, 2013 11:50 
All-in!

Jednymi z najludniejszych państw świata są Chiny, Indie, Bangladesz i Indonezja. Może ze względów marketingowych ściągnąć kogoś stamtąd? :roll:

Lewandowski nie reprezentuje odpowiedniego poziomu sportowego, żeby grać w pierwszym składzie (nie oszukujmy się, ale od Dżeko, Aguero, czy Suareza dzielą go lata świetlna) ale na ławę za darmo mógłby być. Tak jak Dudek w Realu.

Wciśnij prawy Alt

PostNapisane: Pt 01 lis, 2013 11:53 
Pichichi

Sam nie wiem. Bardziej potrzebne sa wzmocnienie w obronie: Puyol ma swoje lata, Piqué w formie to jest z Shakira w lozku :-). Nawet gdyby poszedl do RM to bym byl zadowolony jako polak oczywiscie.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Pt 01 lis, 2013 12:47 
Primera Division

Cytuj:
Lewandowski nie reprezentuje odpowiedniego poziomu sportowego, żeby grać w pierwszym składzie (nie oszukujmy się, ale od Dżeko, Aguero, czy Suareza dzielą go lata świetlna) ale na ławę za darmo mógłby być

Lata świetlne od Dzeko i Aguero? :lol2:

Ja Roberta w Barcelonie nie widzę, cena jest może i niezawyżona, ale obawiam się, ze Polak mógłby sobie karierę u nas zepsuć konkretnie. Robert świetnie pasuje do Bayernu, do takiego Arsenalu czy Tottenhamu, ale w La Lidze go jakoś nie mogę sobie wyobrazić. Inna sprawa to fakt, że jakby się jednak w Hiszpanii odnalazł i wypalił z Neymarem i Messim to klękajcie narody. Czy jednak warto zaryzykować? Moim zdaniem raczej nie.

W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi Ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.

PostNapisane: Pt 01 lis, 2013 12:51 
Łowca autografów

Dudek odszedł do Realu i wiedział jaka go czeka tam rola, podejrzewam że Lewy w Madrycie skończyłby tak samo - w Barcelonie chyba też.

Choć gdyby Lewy przyszedł za free do barcy udoskonala swoja technikę wchodzi czasami na boisko
i po jednym sezonie mamy za niego parę milionów euro :D ale to tak tylko hipotetycznie.

PostNapisane: Pt 01 lis, 2013 12:57 
Łowca autografów

A mi się wydaje, że nie ma takiego klubu, w którym Lewy by sobie nie poradził. Pamiętajcie o jednym - to zawodnik niezwykle wszechstronny - potrafi się zastawić, potrafi przedryblować, potrafi strzelać bramki z niemal każdej pozycji, a przede wszystkim potrafi się znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Taki napastnik to skarb dla każdej drużyny.

PostNapisane: Pt 01 lis, 2013 15:12 
Tercera Division

Gary napisał(a):
Z tego, co czytałem, to wręcz przeciwnie, Rooney sam mówił, że może grać w środku pola, jeśli tego będzie trzeba. On strzelał fochy o kontrakt, brak uwielbienia, ale nie o pozycję.

Rooney:
"Chcę zostać najlepszym strzelcem w historii Manchesteru United!"
http://www.futbolnews.pl/kluby/manchest ... nited.html

Moze w takiej Barcelonie zgodzilby sie na gre w srodku pola. W ManU jest najlepszym zawodnikiem i z jego kaprysami oraz ambicjami trezba sie liczyc :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1