Teraz jest So 17 lis, 2018 14:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 09 gru, 2012 20:49 
Primera Division

Na rozpoczęcie dyskusji, kilka pytań dot. zimowego okienka transferowego :
- środek obrony - kupować kogoś, czy lecim na farcie, że Puyol i Pique już więcej się nie połamią?
- Alves i Villa - jeśli można za tych zawodników wyciągnąć jakieś pieniądze, to wydaje mi się że w tym momencie. Za Daniego mamy i Montoyę i Adriano, wyjątkowo nie brakuje Alvesa. Villa to nie będzie nigdy skrzydłowy, a na środek ataku i tak nie ma szans.

Bramkarza nie wypisuję, bo chyba tylko połamanie obu rąk i amputacja nogi zmusiłaby zarząd do zmiany Valdesa.

PostNapisane: Pn 10 gru, 2012 17:07 
Segunda Division

Wątpię by Villa czy Sanchez odszedł w połowie sezonu. Jak już w lato, kiedy, mam nadzieję, sprowadzimy brazylijskiego gwiazdora. No i ktoś będzie musiał odejść, to pewne. Albo Villa, albo Sanchez. Byłbym jednak bardziej za tym by odszedł David, bo lepszy już nie będzie, a poza tym bierze ogromną kasę. Ale Sanchez jeśli się nie ogarnie to chyba też trzeba byłoby się nad jego sprzedażą zastanowić. Mam nadzieję, że jeszcze pokaże na co go stać, a jeśli nie to na razie. Trzeba będzie jednak poczekać do końca sezonu. Zobaczyć, który da więcej zespołowi i tego właśnie zostawić.

PostNapisane: Pn 10 gru, 2012 17:49 
Łowca autografów

Zimą transferów do klubu raczej nie będzie, więc z tymi stoperami trzeba dotrwać co najmniej do końca sezonu. Jeśli chodzi o sprzedaż to rzeczywiście klub mógłby zarobić, ale czy ktoś będzie chciał odejść do PSG, bo myślę, że to jedyny klub, który może kogoś z Camp Nou wyciągnąć.

PostNapisane: Pn 10 gru, 2012 18:19 
El Crack Total

W zimę to żadnych ruchów transferych nie ma się co spodziewać. I dobrze, bo drużynę i tak buduje się między sezonami. Tym bardziej że na rynku żadnych okazji (typu że Afellay po 3 miliony) nie widać.

PostNapisane: Wt 11 gru, 2012 01:33 
Łowca autografów

Dajcie spokoj Alexisowi, uwazam ze jest bardzo dobrym grajkiem, jesli bedzie mial szanse pokazac co potrafi, to bedzie gral dobry futbol. Prawda inna jest zeby wpasowac sie w nasz styl gry to oprocz niezwyklych umiejtnosci, potrzeba miec to wpisane w rubryke zdolnosci. Sadze ze pozbycie sie Villi bedzie lepsze.
Na marginesie to nikogo bym sie nie pozbywal i wlaczal niezwykle uzdolniona mlodziez jak Delfoneu.

PostNapisane: Wt 11 gru, 2012 01:36 
Pete Sampras

Barceloniak1 napisał(a):
Delfoneu

Kto?

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Wt 11 gru, 2012 01:37 
El Crack Total

Barceloniak1 napisał(a):
Na marginesie to nikogo bym sie nie pozbywal i wlaczal niezwykle uzdolniona mlodziez jak Delfoneu.

Ja bym włączył również Krachinie, Mergiego Soberto i Gongo. Ale opcja z Delfoneu również ciekawa.

PostNapisane: Wt 11 gru, 2012 10:14 
Primera Division

Człowiek zapodał literówkę a Wy już atakujecie :wink:

PostNapisane: Wt 11 gru, 2012 17:08 
El Crack Total

LITERÓWKĘ? Człowiek nie ma pojęcia jak Deulofeu ma na nazwisko.

PostNapisane: Wt 11 gru, 2012 18:12 
Łowca autografów

Niedługo już nie do pomyślenia będzie to, że ktoś może go nie znać :wink:

PostNapisane: Wt 11 gru, 2012 18:45 
El Crack Total

Każdy kto się nie naćpał wie, że transfery zimą wynikają z wyjątkowych okoliczności - najczęściej poważnych kontuzji (Larssona w 2004; Jorquery w 2007) lub wyjątkowych okazji (Ibi za 3 mln). Niby teraz leży Muniesa, ale to żadna strata dla pierwszego zespołu, chociaż faktycznie, jeśli kogoś brać, to środkowego obrońcę. Na co się jednak zupełnie nie zanosi i nie ma co marzyć o takim ani innym transferze.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

PostNapisane: Pn 17 gru, 2012 13:24 
Łowca autografów

Wydaje mi się, że na środek obrony nikogo nie potrzeba. Masche jest zawsze w formie, a w wyniku kontuzji Pique czy Puyola jest dużo alternatyw (cofnięcie Songa, Busiego; ustawienie Adriano na środku; oraz bardzo możliwy powrót Abiego, na który niezmiernie czekam!) Nie ma co wydawać na marne kolejnych milionów, chyba że trafi się jakaś okazja. (np. Lucio jest do wzięcia za darmo :D)
Za to martwią mnie bardzo skrzydła w ataku... Pedro bez formy, teraz to jest takim jeźdzcem bez głowy. Próbuje, próbuje ale nic z tego nie wychodzi. Podobnie jest z Sanchezem. Dlatego w obecnej sytuacji starałbym się o ściągnięcie z wypożyczenia Ibiego, albo dawał więcej szans Deulofeu.

PostNapisane: Pn 17 gru, 2012 22:02 
Amateur/Aficionado

Calc napisał(a):
Barceloniak1 napisał(a):

Ja bym włączył również Krachinie, Mergiego Soberto i Gongo. Ale opcja z Delfoneu również ciekawa.

O kvrwa :lol2:. Nie zapomnij o Chrimaldo.

Villę trzeba przynajmniej do końca sezonu zostawić, trzeba mieć kogoś poza Adriano (jak to brzmi...) i Messim kto potrafi coś od czasu do czasu ukąsić... W lecie prawdopodobnie przyjdzie Kogut, który pewnie nie da się pod Messiego przyporządkować w takim stopniu jak to zrobił Alexis, Pedro czy nawet David. A nawet wówczas zastanowiłbym się nad zatrzymaniem Davida.

PostNapisane: Wt 18 gru, 2012 20:40 
Łowca autografów

Hmy... sprawa jest dosyć skomplikowana.
Jeśli chodzi ściśle o atak to w chwili obecnej mamy jedynie Messiego. Sanchez, Pedro i Villa są bez formy. Tello pominąłem, ponieważ jest on bardzo dobry jak na swój wiek, ale czegoś mu jeszcze brakuje. Jest to natomiast normalne, gdyż musi jeszcze nabrać sporo doświadczenia. Wracając do trzech wymienionych przeze mnie zawodników. Chciałbym skupić się na Villi. Kiedyś był napastnikiem, a teraz gra na skrzydle i to może być jednym z powodów jego formy. Nie oszukujmy się, nie jest to pozycja wymarzona dla niego. Może inni nie zgodzą się z moim zdaniem, ale patrząc na jego najlepsze strony wydaje mi się, że na pozycji 9 sprawowałby się idealnie (oczywiście niemożliwym jest, żeby grał na tej pozycji z powodu Messiego ;D). Trudno jest coś więcej powiedzieć... Czy Ci zawodnicy wrócą do formy? Nie wiem i nikt tego nie wie. Dużo mówi się o Neymarze. Jak wszyscy wiemy z takim zawodnikami zawsze wiąże się pewne ryzyko. Wydaje mi się jednak, że wpasowałby się idealnie do naszego zespołu z powodu na podobny styl gry. Jednakże pieniądze jakie za niego oczekują wydają się być śmieszne. Popatrzmy sobie za jaką cenę został ściągnięty np. Hazard.
Obrona: Według mnie nie potrzebujemy dodatkowych wzmocnień. Problem tkwi w braku koncentracji, czasami w braku odpowiedniego porozumienia się i to jest główną przyczyną tracenia tak wielu bramek.

PostNapisane: Cz 20 gru, 2012 07:36 
Segunda Division

Z tym, że Villa grał już na skrzydle u nas i całkiem dobrze mu to wychodziło, w sezonie 10/11, kiedy strzelił ponad 20 goli. Jak na skrzydłowego to dobry wynik, a nawet bardzo. Wiadomo, że Villa gra inaczej od takiego np. Pedro, bo gra na pograniczu spalonego, wychodzi więcej do prostopadłych piłek. Ale teraz jego gra kompletnie nie przypomina tej z pierwszego sezonu. Gra jakby był nieograny z innymi piłkarzami, te przyjęcia no i wykończenie...
Moim zdaniem Villa powinien odejść, bo on już lepszy nie będzie. Ponad to teraz będzie coraz bardziej siadała mu szybkość, zwrotność. Na szpicy pewnie by sił sprawdził bo w polu karnym znaleźć się potrafi, ale to miejsce jest zarezerwowane dla Leo. Dlatego lepiej dla niego by odszedł, wcale nie musiałby odchodzić do jakiegoś "słabego" klubu, a na takiego napastnika zawsze znajdą się chętni.

PostNapisane: Cz 20 gru, 2012 19:00 
Łowca autografów

"FC Barcelona jest zainteresowana pozyskaniem napastnika Manchesteru United, Javiera Hernandeza - donosi "Daily Express". Zdaniem dziennikarzy, Duma Katalonii jest skłonna wyłożyć na stół 15 milionów funtów. "
Mam nadzieję, że jest to jedynie plotka, gdyż Barcelona nie potrzebuje napastników, tylko jak już to skrzydłowych. Liczę na to, że Barca wie co robi ;).

P.S.
Hernandez jest bardzo dobry, ale nie jest to typ zawodnika, którego teraz potrzebujemy.

PostNapisane: Pt 21 gru, 2012 00:46 
Primera Division

mam dziwne przeczucie, że poszedłby śladem Alexisa

PostNapisane: Pt 28 gru, 2012 18:34 
Segunda Division

Szkoda Hernandeza. Dobry piłkarz ale siedzi na ławie bo za rywali ma największe gwiazdy ligi. Gdyby przyszedł do Barcy byłoby tak samo, więc pieniądze wyrzucone w błoto. Trzeba dawać szanse Villi i wychowankom a jeśli już to kupić środkowego obrońcę młodego i perspektywicznego.

PostNapisane: Pt 28 gru, 2012 19:14 
El Crack Total

Bartra jest już emerytem i jest nieperspektywiczny.

PostNapisane: So 29 gru, 2012 12:34 
Primera Division

I tak Bartrze na razie bliżej do losu Fontasa niż do chociażby takiego Oleguera. Nie wspominając już o Puyolu.

W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi Ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1