Teraz jest So 17 lis, 2018 14:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 00:13 
Łowca autografów

Będąc świeżo po meczu doszedłem do niżej wymienionych wniosków.

Widzę tylko jeden sposób na wyciągnięcie nas z tego dołka (a raczej braku perspektyw na przyszłość).

Tym sposobem jest zmiana naszego stylu gry - nie tiki taka miliona podań. Powróćmy do tego co było najlepsze, czyli sztywna gra pozycjami (konkretne zadania dla konkretnych zawodników), szybkie operowanie piłką (tiki taka na własnej połowie, potem kilka szybkich prostopadłych piłek).

Pamiętacie pierwszy rok Pepa? Valdes miał mało pracy, bo w środku nie do przejścia była dwójka Puyol, Pique wspomagana często Abidalem (który najczęściej zostawał "na tyłach"). Na prawej stronie szalał Alves - zaangażowany w 200% i w obronie i w ataku. Def? Yaya Toure - facet nie do przejścia. Środek tworzyli Xavi (który nie bawił się w przetrzymywanie piłki tylko chcial jak najszybciej znaleźć partnera szybkim, prostopadłym podaniem) i Iniesta (pełnił podobną rolę, co teraz - ciągnął grę do przodu). Skrzydła - Henry (który ciągnął przy linii by zejść przed polem karnym do środka), Messi (czarował na prawej stronie, szybki balans ciała - zejście i strzał), a do wykończenia tego wszystkiego był Eto'o.
Nie było wtedy na nas bata - nie było sposobu na grę z nami. A wiecie dlaczego? To proste. Przeciwnik musiał z nami grać (nie jak obecnie, czekać na złe podanie i kontratak).

Nigdy nie było stylu gry który zapewniłby dominacje nad innymi zespołami - Catenaccio miało swoje minusy (bronić się potrafimy, liczymy na kontratak - a co jeśli my posiadamy piłkę i przeciwnik się teraz broni?), i nasz styl ma swój wielki minus (duża ilość podań przy bramce przeciwnika, jedna strata i już narażamy się na kontratak, co w konfrontacji z zespołem dobrze zorganizowanym w obronie i potrafiącym wykorzystywać swoje sytuacje jest widoczne w skutkach po dzisiejszym spotkaniu).

MOJA WIZJA

Każdy ma prawo do własnego zdania, ja po tym sezonie pożegnałbym się z:

1, Valdes
2. Abidal
3. Mascherano
4. Dos Santos
5. Alexis
6. Villa
7. Afellay

Sprowadziłbym zawodników:
1. Ten Stegen
2. Neymar
3. Hummels (tak naprawdę chodzi mi przede wszystkim o ŚO z prawdziwego zdarzenia).

Jak wyglądałaby wtedy podstawowa jedenastka:
-----------Ten Stegen------------
--Alves---Pique--Hummels---Alba--
------------Busquets-------------
--------Cesc-------Iniesta-------
--Tello------Messi-----Neymar----

Bramka: Ten Stegen - młody, utalentowany bramkarz (Pinto na rezerwie)
Prawa strona obrony: Alves (w obwodzie zostaje Montoya, którego powoli wprowadzałbym do 1 składu).
Środek obrony: Pique i Hummels (mamy utalentowanego Bartre i Muniese na rezerwie, do tego dochodzi Puyol, który bez problemu może rozgrywać te trudniejsze mecze - dla tych, którzy nie wierzą w młodzież przypominam, że Pique w swoim najlepszym sezonie u nas grał praktycznie bez żadnego doświadczenia w grze z lepszymi zespołami)
Lewa strona: Alba (na rezerwie Adriano, który może grać na obu stronach obrony)
Defensywna pomoc: Busquets (rezerwa Song, który jest solidnym zawodnikiem, od "czarnej" roboty)
Pomoc: Cesc, Iniesta (rotacja między nimi i Thiago, który ma wielki talent, mamy jeszcze Xaviego, który niestety już nie prezentuje tej formy co wcześniej)
Napad: Tello, Messi, Neymar (na rezerwie trzymałbym Pedro, który także już odstaje od reszty i wprowadziłbym do pierwszej drużyny Rafinhie, dla którego miejsce widziałbym na skrzydle).

To teraz uzasadnienie do mojego składu. Ten Stegen jest bardzo utalentowanym, młodym zawodnikiem, potrafi wyciągnąć piłki niemożliwe do wyciągnięcia. Boki obrony pracują u nas dobrze, choć ograniczyłbym wrzutki ze strony Alvesa). Środek - niestety tutaj mamy kłopoty - Pique jest w beznadziejnej formie, ale to nasza przyszłość (jeśli nadal prezentowałby się kiepsko to mamy Puyola, Bartre i Muniese na zmiane). Busquets to klasa sama w sobie, więc Song na ławie.
Cesc i Iniesta w pomocy, rotacja z Thiago. Thiago jest głodny gry, może i wybiera niezawsze najlepsze rozwiązania, ale zdecydowanie potrafi grać. Na zmiane Xavi.
Tello na skrzydle przypomina mi trochę Henry'ego (prowadzenie piłki, sylwetka), musi dostawać więcej minut. Messi i Neymar to oczywistość. Pedro niestety nie gra najlepiej, dlatego rezerwa (razem z Rafinha, którego można wprowadzać powoli do składu.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 00:37 
El Crack Total

włącz sobie Football Managera.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 00:43 
Pete Sampras

Czemu chcesz się pozbyć Mascherano?

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 01:28 
Pichichi

A ja myślę, że rozwiązaniem będzie jeżeli trener będzie trenować z ławki, a nie przez Skype.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 09:52 
Segunda Division

Masche na pewno musi zostać, to bardzo dobry zawodnik, może nie ma tej siły i szybkości, ale posiada genialny wślizg i odbiór. Może w tym sezonie nie gra najlepiej, ale myślę, że to przez to, że nie gra tak regularnie jak w tamtym. To chyba taki typ piłkarza, który potrzebuje dużo minut y utrzymać wysoką formę. W tamtym sezonie był najlepszy i nadal gra na przyzwoitym poziomie. Co nie zmienia faktu, że trzeba wzmocnić przede wszystkim obronę. Myślę, że dobrym wyborem byłby Hummels, bądź Sakho. Pierwszy nie dawno przedłużył kontrakt, więc będzie trochę kosztował, ale myślę, że warto bo na Bartrę nie stawiają, a Puyol już nie trzyma poziomu, ale co mu się dziwić skore ma tyle lat. Z kolei Sakho zarabia krocie i dodatku jest kapitanem, ale to też byłby dobry wybór. Obrońcy z Francji trzymają przeważnie poziom.

Na bramkę to nie wiem, ale wydaje mi się, że Ter Stegen to byłby dobry wybór.

No i atak. Właśnie... Szczerze to jestem fanem takiego stylu gry jaki prezentuje Neymar, ale boję się, że z nim mogłoby być jak z Sanchezem. Choć kto wie. Poza tym jest jednak nie ograny w Europie i nie wiadomo jak to z nim będzie. Wolałbym kogoś kto już pokazał klasę przeciwko trudniejszym drużynom, kogoś kto jest już ograny w Europie. Marzy mi się któryś z Urugwajczyków: Suarez, bądź Cavani. Jakby nie było Suarez jednak jest bardziej uniwersalnym piłkarzem bo może grac na skrzydle, a Cavani to jednak typowa dziewiątka, choć jest świetny i chciałbym zobaczyć go u nas. Nawet kosztem Messiego grającego na skrzydle. Leo i tak dostałby więcej swobody, wtedy pewnie na lewym grałby ktoś jak Pedro, Sanchez czyli pracujący w defensywie skrzydłowy. Wątpię by Messi wrócił na stałe na swoją stara pozycje dlatego Suarez byłby według mnie idealny. A mając koło siebie takich piłkarzy jak Iniesta, Messi mógłby wznieść się na wyżyny swoich możliwości.
Ale pewnie to jednak Neymar zasili nasze szeregi. Trener go chce, zarząd też. Poza tym wpłaciliśmy już 10mln za niego także myślę, że nie ma odwrotu. Wolałbym Suareza, ale Neymar i tak będzie dobrym wyborem. Patrząc na niego można by powiedzieć, że jest bardziej utalentowany od Urugwajczyka, młodszy, ale nie ma takiego doświadczenia, a nam napastnik jest potrzebny od zaraz. Samym Messim daleko nie zajdziemy, co pokazały ostatnie mecze.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 10:24 
Primera Division

Wzmocnienia na środku obrony szukałbym za północną granicą. Konkretnie chodzi mi o 2 zawodników - Sakho i Lovrena. Obaj młodzi, piekielnie utalentowani. Ciężej pewnie by było wyciągnąć Sakho, jako kapitana, ale na pewno nie leży to poza zasięgiem.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 11:51 
Segunda Division

Poza tym ci dwaj byliby na pewno tańsi od Hummelsa. Myślę, że koszt to ok.20-25mln, a Niemiec kosztowałby na pewno ok.30mln jak nie więcej.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 13:18 
Primera Division

A ja mam inną propozycję. Opierdolić naszym obecnym gwiazdom wynagrodzenie do wysokości naszej najniższej krajowej i czekać kurwa na efekty. Żadne transfery nie byłyby potrzebne;) Tak szybko zaczęliby grać na normalnym poziomie :D

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 14:27 
Łowca autografów

Hummels jak dla mnie piorytet większy od Neymara .... przy postawie Pique i Puyola bardzo jest potrzebny

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 14:59 
Pete Sampras

Puyol wczoraj zagrał słabo, ale z Milanem był najlepszy z naszego zespołu, więc aż tak szybko bym go nie skreślał. Owszem, sił już tyle nie ma, zdrowie gorsze, ale myślę, że wciąż będzie przydatnym graczem. Nie musi grać we wszystkich meczach, stąd zgadzam się, że przyda się wzmocnienie lub trzeba ogrywać Bartrę, ale nie podoba mi się aż takie wieszanie psów na naszym kapitanie jak to obserwuję.

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 15:27 
Primera Division

Sprzedajmy cały skład. Zostawmy tylko Messiego bo przegraliśmy dwa ważne mecze. Zrozumcie, że nie zawsze się wygrywa. Trzeba się cieszyć z tego że TA DRUŻYNA w ostatnich latach rozpierdalała każdego po kolei. Nowy obrońca potrzebny będzie. Ale to nie znaczy, że połowa składu ma odejść.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 16:14 
Łowca autografów

Nie można popadać w paranoję tzn. trzeba teraz znaleźć złoty środek i poważnie zastanowić się jakie zawziąć środki. Jeśli chodzi o te dwa ostatnie mecze to winy upatrywałbym głównie w braku trenera. Jest to zdanie moje jak i wielu innych ludzi znających się na piłce. Jednak nie dowiemy się tego do chwili, w której wróci Tito. Polecam poniższy artykuł, warto przeczytać. http://www.weszlo.com/news/13949-Lot_na_autopilocie

Jeśli mowa o obronie to prawda jest taka, że gole tracimy już od początku tego sezonu, więc trzeba zgodzić się z tym, że potrzebujemy porządnego wzmocnienia. Wielu z was pisze o Bartrcie... Zgadzam się z tym, że trener powinien dawać mu więcej szans do gry, lecz nie jest to ktoś kogo obecnie potrzebujemy --> nam potrzebny jest lider tzn. ktoś kto będzie rządził w tej obronie. Weźmy pod uwagę to, że Puyol ma już swoje lata. Uwielbiam go, ale wiek robi swoje. Wielu z was krytykuje Mascherano. Zrozumcie jednak to, że on przychodząc do Barcelony był zawodnikiem najczęściej grającym na pozycji defensywnego pomocnika i według mnie i tak nieźle sobie radzi (jego wślizgi i podania przez całe boisku robią wrażenie). Jednak wiadomo, że często przegrywa pojedynki główkowe i popełnia głupie gaffy. Trudno jednak się temu dziwić.

Barcelona sama jest sobie winna. Od 2 lat robi nieprzemyślne transfery... Mam na myśli Mascherano i Songa. Wiadome było, że potrzebujemy obrońcy, jednak Barca chciała kogoś (2w1) i teraz jest jak jest. Zamiast wymienionych przeze mnie zawodników mogliśmy mieć świetnego ŚO i dobrego defensywnego pomocnika.

P.S
Nic nie mam do Songa i Mascherano, ale stwierdzam tylko fakty ;)

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 21:24 
Łowca autografów

Musimy załatwić sobie dobrego, szybkiego skrzydłowego który siał by zamęt w obronie wroga, bo na chwilę obecną to naszymi skrzydłowymi są boczni obrońcy.

Oficjalnie: Messi najlepszym piłkarzem na świecie.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 22:16 
Pete Sampras

Hubertusk napisał(a):
Barcelona sama jest sobie winna. Od 2 lat robi nieprzemyślne transfery... Mam na myśli Mascherano i Songa. Wiadome było, że potrzebujemy obrońcy, jednak Barca chciała kogoś (2w1) i teraz jest jak jest. Zamiast wymienionych przeze mnie zawodników mogliśmy mieć świetnego ŚO i dobrego defensywnego pomocnika.

O ile z oceną transferu Songa się zgadzam, to już totalnie nie rozumiem Twojej opinii na temat Mascherano. W zeszłym sezonie Javier był naszym najlepszym obrońcą. Ba, był jeśli chodzi o formę drugi po Messim. W tym sezonie spuścił z tonu, ale mimo wszystko, pisanie, że nie umie grać na środku obrony to moim zdaniem nieporozumienie. Strasznie byłem przeciwny przyjściu Javiera, ale "kupił" mnie swoją postawą i jestem teraz jego gorącym zwolennikiem.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 22:27 
Basista prowadzący

Gary napisał(a):
Puyol wczoraj zagrał słabo, ale z Milanem był najlepszy z naszego zespołu

:hmm: Rili?

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 22:35 
Pete Sampras

Tak uważam. Był jedynym, który nie ruszał się jak paralityk, jedynym, który wykazywał jakąś ambicję, jedynym, który nie zwiesił głowy, lecz walczył. Kto Twoim zdaniem był lepszy?

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 22:37 
Segunda Division

Na głównej pojawił się news i Marquinhosie. Zastanawiałem się czy Barca obserwuje tego gracza. Oglądam Romę i gość jest niesamowity, jakby cena była przystępna to myślę że gość jest wart podjęcia ryzyka. Jeżeli chodzi o transfer Lameli odbieram to jako kiepski żart.

PostNapisane: Śr 27 lut, 2013 23:20 
Basista prowadzący

Gary napisał(a):
Tak uważam. Był jedynym, który nie ruszał się jak paralityk, jedynym, który wykazywał jakąś ambicję, jedynym, który nie zwiesił głowy, lecz walczył. Kto Twoim zdaniem był lepszy?

Dla mnie bieganie i ambicje są mało ważne jeśli ktoś daje się objechać jak junior przy drugiej bramce. Lepsi od niego? Pozycja pozycji nierówna, ale już np. Pique (który moim zdaniem był naszym najlepszym graczem) był dużo pewniejszy i skuteczniejszy. Głupi Alba też lepiej zagrał, podobnie Iniesta oraz Messi. Tych czterech graczy moim zdaniem zagrało lepiej niż Carles.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: Cz 28 lut, 2013 01:39 
Łowca autografów

Gary napisał(a):
W tym sezonie spuścił z tonu, ale mimo wszystko, pisanie, że nie umie grać na środku obrony to moim zdaniem nieporozumienie.

Trochę źle mnie zrozumiałeś, albo to ja nieodpowiednio ująłem to w słowa. Nie uważam Mascherano za złego obrońcę, to nie tak, lecz wydaj mi się, że zamiast niego mogliśmy mieć zawodnika będącego znacznie lepszym w aspekcie obrony. Wydaje mi się, że kogoś takiego potrzebujemy, kogoś niezawodnego w obronie (tak wiem, takich ludzi nie ma ;)).

PostNapisane: Cz 28 lut, 2013 17:22 
El Crack Total

sciahoo napisał(a):
Gary napisał(a):

Dla mnie bieganie i ambicje są mało ważne jeśli ktoś daje się objechać jak junior przy drugiej bramce.

No ale już w przypadku Alexisa nie ma dla Ciebie znaczenia bycie zerem jeśli chodzi o strzał, podanie, drybling-masz radochę, że biega i absorbuje ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1