Teraz jest Pn 09 gru, 2019 09:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Javi Martinez
PostNapisane: So 25 lut, 2012 21:26 
La sexta maravilla

Dzisiejsze wydanie Mundo Deportivo donosi, iż Barcelona interesuje się Javim Martinezem. Każdy szanujący się kibic FC Barcelony wie kim jest i jaki potencjał ma piłkarz Bilbao. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć "Ok świetny młody grajek, ale na cholerę nam kolejny środkowy pomocnik?", Otóż Javi jest bardzo uniwersalny, Bielsa w obecnym sezonie ustawia go na pozycji stopera, a akurat gracza na tę pozycję Barcelona potrzebuje. Bardzo chciałbym tego chłopaka u nas, problemem może być jednak kwota odstępnego. Bilbao na kryzys nie narzeka, swoim graczom płacą dobrze, wiec 23-latka cięzko będzie wyciągnąć. Plusem jest fakt, iż rzekomo Martinez ma zajebisty kontakt z zawodnikami Barcelony podczas zgrupowań reprezentacji.

"Na boisku za swoich kolegów z drużyny oddałbym życie" - Deco

[1984 - 2007] R.I.P. Antonio Puerta

Tytuł:
PostNapisane: So 25 lut, 2012 21:42 
Pichichi

Tylko pytanie jest takie. Po co nam kolejny środkowy pomocnik mogący zagrać na stoperze jeśli mamy Maszcze i od biedy Busquetsa? Nam jest potrzebny typowy stoper, a nie gość, którego przesuwa się z innej pozycji na stopera. Jak dla mnie to byłby bezsensowny transfer bo wątpie, że równał by się na tej pozycji z np. Thiago Silva. A środek pomocy mamy przecież bardzo dobrze obsadzony, no chyba, że Keita odejdzie to on za niego jak najbardziej.

Tytuł:
PostNapisane: So 25 lut, 2012 21:42 
Segunda Division

I do tego ten wiek, 23 lata. Oglądałem kilka meczy z udziałem Bilbao i na środku obrony radził sobie na prawdę nieźle. Do tego wysoki, dobrze zbudowany a i technikę też posiada nienaganną. Również jestem na tak, takich wszechstronnych grajków nam potrzeba. Wiem, że nie należy za bardzo się tym sugerować, ale na transfermarkt szacowana wartość Javiego wynosi 20lmn ojro, więc nie ma tragedii.

titek napisał(a):
A środek pomocy mamy przecież bardzo dobrze obsadzony, no chyba, że Keita odejdzie to on za niego jak najbardziej.

To mogłaby być bardzo prawdopodobna opcja.

Ostatnio edytowano So 25 lut, 2012 23:56 przez solidFCB, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So 25 lut, 2012 22:15 
Primera Division

titek napisał(a):
no chyba, że Keita odejdzie to on za niego jak najbardziej.
Martinez jest oczywiście świetnym piłkarzem, ale moim zdaniem w przypadku odejścia Keity, najlepszym wyborem byłby M'Villa. Pytanie tylko, czy stać nas na taki transfer.

Tytuł:
PostNapisane: So 25 lut, 2012 22:22 
La sexta maravilla

http://www.fcbarca.com/41025-javi-marti ... elony.html

Przetłumaczyłem artykuł, tu można sie dowiedzieć trochę więcej niż pisałem w górnym poście.

"Na boisku za swoich kolegów z drużyny oddałbym życie" - Deco

[1984 - 2007] R.I.P. Antonio Puerta

Tytuł:
PostNapisane: So 25 lut, 2012 22:55 
Primera Division

Tak jak pisał titek, priorytetem będzie w letnim okienku obrońca. Środek pola mamy bardzo dobry i nawet gdyby odszedł Keita to źle nie będzie. 40 milinów to trochę dużo, a z tego co wiadomo to nie poszalejemy z wydawaniem kasy w najbliższym okienku. Poza tym będzie jeszcze Dos Santos. Jakoś nie jestem za tym transferem(narazie), bo wydaję mi się, że wtedy Javi przyblokował by trochę Thiago. A tego chyba nikt nie chce.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 09:08 
El Crack Total

Mats20 napisał(a):
Jakoś nie jestem za tym transferem(narazie), bo wydaję mi się, że wtedy Javi przyblokował by trochę Thiago. A tego chyba nikt nie chce.

Widać, że nie wiesz na jakiej pozycji gra Javi Martinez bo jeśli by tak było to nie gadał byś takich głupot. Jak defensywny pomocnik może przyblokować rozgrywającego? To tak jakbyś powiedział, zę sprowadzenie Thiago Silvy przyblokuje Tello.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 09:27 
El Crack Total

Chcecie mieć skład złożony z samych pomocników? Tej drużynie jest potrzebny obrońca i napastnik a nie kolejny gracz drugiej linii. I tak mamy ich za dużo. Ten transfer jest tymbardziej niepotrzebny ze względu na nasze problemy finansowe.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 09:47 
Primera Division

Calc:
Oglądałem kilka meczów Basków i Martinez nie grał tylko jako defensywny pomocnik. Ale skoro tak uważasz no do dobra. Nie będę się kłócił. W takim razie transfer nie potrzebny. A poza tym nie mamy tyle kasy na ten transfer.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 11:41 
Pichichi

White Raven napisał(a):
Ten transfer jest tymbardziej niepotrzebny ze względu na nasze problemy finansowe.

Podejrzewam że praktycznie każdy klub chciałby mieć takie "problemy finansowe" - tzn. w jednym, letnim okienku transferowym wydać sporą kasę na Sancheza i Fabregasa, a w następnym mieć do dyspozycji 50 mln euro + to, co zarobimy na sprzedaży zawodników - zgodnie z wypowiedzią pani skarbnik Barcy. Redukując przy tym znacząco dług. Co do wysokości zadłużenia w momencie obejmowania sterów przez Rosella, dużego spadku tego zadłużenia, to mówimy o oficjalnych zapiskach- nie wnikam ile w tym kreatywności Rosella ( czy ona też jest, czy też jej nie ma).

Mats20 napisał(a):
A poza tym nie mamy tyle kasy na ten transfer.

Pozzo wołał za Alexisa 50 baniek, Arsenal za Cesca wg Bartomeu o ile dobrze pamiętam 60. Wiemy za ile przyszli. Wcześniej za rozsądne kwoty przybyli Adriano i Masche. Jeśli chodzi o transfery ( szczególnie do klubu), to ten zarząd zasługuje na szacunek i zaufanie.

Mamy flote na transfey, ale "to będzie spokojne lato transferowe"- jak powiedział Bartomeu.

Martinez to dobry grajek. Silny, nienaganny technicznie. Bdb w odbiorze.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Keita po tym sezonie odejdzie. Szansę jednak dostanie zapewne Dos Santos, który zostanie przecież przeniesiony do pierwszego zespołu.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 12:04 
El Crack Total

Barcelona92 napisał(a):
White Raven napisał(a):
Ten transfer jest tymbardziej niepotrzebny ze względu na nasze problemy finansowe.

Podejrzewam że praktycznie każdy klub chciałby mieć takie "problemy finansowe" - tzn. w jednym, letnim okienku transferowym wydać sporą kasę na Sancheza i Fabregasa, a w następnym mieć do dyspozycji 50 mln euro + to, co zarobimy na sprzedaży zawodników - zgodnie z wypowiedzią pani skarbnik Barcy. Redukując przy tym znacząco dług. Co do wysokości zadłużenia w momencie obejmowania sterów przez Rosella, dużego spadku tego zadłużenia, to mówimy o oficjalnych zapiskach- nie wnikam ile w tym kreatywności Rosella ( czy ona też jest, czy też jej nie ma).

No dobra, ale naprawdę uważasz że pięćdziesiąty szósty pomocnik, który nie grałby w pierwszym składzie, ba walczyłby o drugie miejsce na swojej nominalnej pozycji z Maschem jest tak potrzebny? Wiadomo że jeśli byśmy go kupowali to na pewno nie za 40 baniek, ale powiedzmy że za 25. Jednak po co tyle wydawać na zbędnego gracza? To już lepiej kupić nominalnego stopera i klasowego napastnika, jeśli Villa i Pedro nie dojdą do siebie. Już w tym sezonie cierpimy z powodu nadmiaru pomocników i niedostatku naturalnych obrońców i atakujących. Wiadomo, można wystawić 10 pomocników i grać ale mija się to z celem. Busquets i Martinez nigdy nie będą lepsi na pozycji stopera niż Thiago Silva. Iniesta lepiej gra w pomocy niż w ataku. Fabregas też w ataku nie bije Benzemy czy van Persiego. Martineza pewnie dałoby się wystawić nawet na bramce. Tylko po co? Lepiej kupić specjalistów, od pozycji na których brakuje nam klasowych graczy.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 14:16 
El Crack Total

Kupować pięćdziesiątego szóstego pomocnika nie chcesz ale napastnika już tak. W końcu napastników mamy TYLKO 7 czyli(i tutaj może być szok) tyle samo co pomocników(a wg mnie pomocników mamy 6 bo Masche to jest obrońca).

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 15:39 
El Crack Total

Porównaj sobie klasę tych napastników i pomocników. Atakujących godnych pierwszego składu to mamy dwóch - Messiego i Alexisa. Villa i Afellay wrócą po półrocznych kontuzjach a i przed nimi nie zachwycali. Pedro od półtora roku szuka formy. Pozostają zdolni Cuenca i Tello ale to nie jest ejszcze poziom pierwszego składu w najlepszym klubie świata.

Pomocnicy: Xavi-najlepszy rozgrywający świata, Iniesta-najlepszy ofensywny pomocnik świata, Fabregas - jeden z najlepszych ofensywnych pomocników świata, Thiago- kandydat na jednego z najlepszych pomocników JUŻ gra na poziomie b.dobrym, Keita- niezły uniwersalny pomocnik, Busquets - jeden z najlepszych def.pomocników świata (nie oglądam za dużo PD poza meczami Barcy i Realu ale podejrzewam że Martinez nie ma do niego startu), Mascherano - chyba najlepszy w defensywie pomocnik świata.

Tak, na pewno warto jest wydawać kilkadziesiąt milionów na Martineza zamist wzmacniać atak i obronę.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 15:51 
El Crack Total

A więc nie rozmawiamy teraz o brakach kadrowych tylko o braku formy/powrotach po kontuzjach? Skoro tak to dla mnie nie ma tematu. Równie dobrze to Xavi, Iniesta i Cesc mogli być bez formy a Pedro mógł strzelać na zawołanie. Forma ma to do siebie, że czasem jest a czasem jej nie ma i jak się ma 7 napastników to trzeba czekać aż któryś zaskoczy a nie kupować kolejnych.
Villa nie jest godny pierwszego składu w dobrej formie? Afellay? Pedro? Tello daje w tym momencie tyle samo co Thiago albo i więcej. O Keicie powstaną mity jaki to on jest pożyteczny. Oczywiście będą to tylko mity. Jak mamy kupić jakiegoś napastnika to któregoś trzeba sprzedać. Innej opcji nie widzę.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 15:57 
El Crack Total

Calc napisał(a):
. Jak mamy kupić jakiegoś napastnika to któregoś trzeba sprzedać. Innej opcji nie widzę.

Nie mówię żeby nie sprzedawać. Ale żeby kupić trzeba mieć pieniądze. Za Afellaya czy Cuencę kokosów nie dostaniemy.

Naprawdę uważasz że środkowa pomoc to pozycja na której mamy braki i warto wydawać na rezerwowego większość naszego budżetu transferowego?

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 16:06 
El Crack Total

White Raven napisał(a):
Naprawdę uważasz że środkowa pomoc to pozycja na której mamy braki i warto wydawać na rezerwowego większość naszego budżetu transferowego?

Ale gdzie ja napisałem czy chociaż zasugerowałem, że chcę Javiego u nas? Ja odniosłem się tylko do twojej wypowiedzi o napastnikach.
Co do Javiego to też uważam, że jest niepotrzebny. Wprowadzanie JdS do pierwszego składu to wg mnie dobry pomysł bo chłopak umie rozegrać do przodu a nie wiem czy to nie jest ważniejsze w Barcelonie na DMie niż sama gra obronna. Dlatego też nie chcę u nas spowrotem Romeu, Masche również jest mało kreatywny o Keicie nie wspominając. Z drugiej strony to Sergio prawie nie łapie kontuzji i Masche czy Keita na DMie grają tylko kilka meczów w sezonie więc aż tak bardzo nie potrzebujemy ofensywnego DMa.

Tytuł:
PostNapisane: N 26 lut, 2012 16:06 
Pichichi

@ White Raven

Tylko odniosłem się tam do tych "problemów finansowych". Skoro co sezon mamy do dyspozycji takie środki na transfery, to tak naprawdę nie jest aż tak źle. Finansowy kryzys nie jest odczuwalny zbytnio przy transferach ( świetnie zarząd zbija ceny, ale jednak płacimy powiedzmy rynkową wartość graczy ). Nie ma co przesadzać z tą złą kondycją finansową, bo jak widać jest coraz lepiej.

Jeśli chodzi o defensywnego pomocnika, to nie wydaje mi się, aby klub kogoś szukał z zewnątrz na tę pozycję. Być może odejdzie Keita, który w tym sezonie jest zmiennikiem Busquetsa. Szansę jako DM dostanie wtedy Dos Santos. Bartomeu mówił, że zawodnicy dostaną awans do pierwszego zespołu, aby grać. Gdzieś tam przewinęła się wypowiedź Zubiego, który powiedział, że gracze przesunięci do pierwszej drużyny dostaną sezon na pokazanie się. Zobaczy się jak wyjdzie w praniu, równie dobrze może być jak z Fontasem do czasu kontuzji. Nigdzie też nie napisałem, że Martinez jest potrzebny ( bo nie jest). Tylko tyle, że to dobry zwodnik i stać by nas na niego na pewno było.

Co do środkowego obrońcy- jeśli już mamy kogoś sprowadzić, to postawiłbym na Silvę. Jego przyjście = Fontas out.

Jeśli mowa o napastnikach, to nie da rady kogoś ściągnąć, dopóki ktoś nie odejdzie. Szkoda kontuzji Villi i Afellaya. Nie chodzi tylko o to, że nie mogą obecnie pomóc zespołowi.
Gdyby ominęły ich te kontuzje, gdyby grali i prezentowali się słabo/ przeciętnie to klubowi łatwiej byłoby podjąć ewentuale decyzje dotyczące ich przyszłości. Po takich kontuzjach nie odejdą. Może to dobrze, ale nie wiemy czy złapią formę ( mam tu na myśli Villę, który do czasu kontuzji nie zachwycał, nie oszukujmy się).
A co do przymiarek na atak, to też przypominam, że u nas na środku króluje Messi.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 28 lut, 2012 17:51 
Semper fi

Ja bym go z wielką chęcią zobaczył w koszulce Barcelony. Jeden z nielicznego grona piłarzy, których chciałbym w Barcelonie.

Javi to dla mnie piłkarz pokroju Sergio. Inteligentny defensywny pomocnik. Tylko z Sergio nie da się zrobić środkowego obrońcy, z jakiś niewiadomych mi względów, ale za to Javi byłby dobrym materiałem na obrońcę. Masywny, silny piłkarz, ze świetną techniką i przeglądem pola, waleczny pracowity, do tego Hiszpan.

Brać go i tyle :D
Puyol powoli nam się starzeje więc młodszy waleczny zawodnik jest mile widziany. Tak na przyszłość. Dało by to Pepowi wybór w tworzeniu par środkowych obrońców. Pewnego dnia Puyol zacznie gasnąć ( :wink: ), Masze pewnie odejdzie gdzieś do LA Galaxy czy innego Dubaju, nie wiadomo czy któryś z młodych zawodników z cantery da rade. Jak dla mnie transfer tylko in plus.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

Strefa czasowa: UTC + 1