Teraz jest N 15 gru, 2019 17:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 27 sty, 2011 12:51 
Primera Division

Cytuj:
Z racji że Dani Alves wciąż nie przedłużył umowy z FC Barceloną, "Duma Katalonii" rozpoczęła poszukania potencjalnego następcy Brazylijczyka. Poważnym kandydatem do tej roli jest Gregory Van der Wiel - donosi holenderski "De Telegraaf".

Jeśli w najbliższych dniach Alves nie podpisze nowego kontraktu z klubem z Camp Nou, to po sezonie prawdopodobnie odejdzie z drużyny Pepa Guardioli. Największe zainteresowanie prawym obrońcą wyrażają dwa kluby z angielskiej Premier League: Chelsea Londyn i Manchester City.

Następcą Alvesa ma być Gregory Van der Wiel. Reprezentant Holandii jest obecnie zawodnikiem Ajaxu Amsterdam. Po udanych dla niego i jego kadry mundialu w RPA, piłkarz był bardzo bliski przejścia do Bayernu Monachium. Ostatecznie jednak pozostał w drużynie ze stolicy Holandii.

Jeśli Alves odejdzie z klubu, Josep Guardiola nie będzie miał wyboru. Na prawej stronie obrony może grać wprawdzie Adriano, jednak on jak dotąd nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Również wystawianie na tej pozycji Puyola wynikało dotychczas tylko z konieczności.

22-letni obrońca kosztowałby Barcelonę 20 milionów euro. Taki właśnie zapis widnieje w jego umowie z Ajaxem.

Tak więc pozostaje nam czekać na rozwój wypadków. Jeżeli okazałoby się, że Alves chce odejść, to raczej Van der Wiel byłby najlepszą opcją załatania dziury po Brazylijczyku w składzie Blaugrany. Zapraszam do dyskusji.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 27 sty, 2011 13:10 
El Crack Total

A ja wciąż wierzę, że mimo wszystko Dani z nami zostanie i plotki o Van der Wielu ucichną. W moim przekonaniu utwierdził mnie jeszcze bardziej ostatni wywiad z Abidalem, gdzie Francuz szeroko odniósł się do sytuacji Alvesa. Eric wyraził przekonanie, że za niedługo dojdzie do przedłużenia umowy, przy czym wyraził to w taki sposób, jakby miał swoje źródła, a pewność co do swoich przewidywań aż od niego biła. Ciężko to dokładnie opisać, lepiej przeczytać wywiad samemu.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 27 sty, 2011 13:28 
Semper fi

Poczekamy, zobaczymy czy Dani podpisze nowy kontrakt.
Ale wg mnie to właśnie Gregory mógłby grać u nas na prawej obronie. Cene można było by zbić do przyzwoitej w okolicach 10-15mln, jeśli Zubi by się spiął. Taka cena była by do zaakceptowania za tak młodego piłkarza. Myślę, że jeśli Barca była by nim zainteresowana to Gregory wybrałby właśnie nasz zespół. No chyba, że by się skusił na jakiś lepszy kontrakt :wink:

Co do walorów czysto sportowych, to akurat on posiada ich bardzo Wiel'e :D
Do przodu chłopak potrafi grać, do tego gra w reprezentacji, w dobrym klubie. Na pewno jest to ciekawa opcja.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 27 sty, 2011 13:33 
Primera Division

Tony napisał(a):
Ale wg mnie to właśnie Gregory mógłby grać u nas na prawej obronie. Cene można było by zbić do przyzwoitej w okolicach 10-15mln, jeśli Zubi by się spiął.

No nie wiem z tą ceną. Ostatnio jak było wiadomo w prasie od dawna, że Barcelona potrzebuje lub jej trener zażyczył sobie danego gracza, to nieźle nas ruchali na kasę. Teraz może być podobnie - odejdzie Alves, będzie potrzebny nowy obrońca, a że o Gregorym mówi sie nie od dziś, to Ajax może zaśpiewać jakąś bajeczną kwotę i albo płacimy, albo zostajemy z Adriano.

Ale ciągle mam nadzieję, że Dani dojdzie do porozumienie z zarządem. Wierzę w Sandro.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 27 sty, 2011 14:30 
Semper fi

dmn napisał(a):
No nie wiem z tą ceną. Ostatnio jak było wiadomo w prasie od dawna, że Barcelona potrzebuje lub jej trener zażyczył sobie danego gracza, to nieźle nas ruchali na kasę.

Te czasy już minęły wraz z odejściem Czikiego :]

Aczkolwiek argument z tym, że będziemy potrzebowali praktycznie 'na gwałt' prawego obrońcy jest conajmniej słuszny. Aczkolwiek, myślę że nie będzie to kwota 35mln jak za Daniego. Śmiem twierdzić, że nie przekroczy 20mln. A Gregory na pewno będzie chciał przejść do nas. Ale trzeba poczekać. Ale finał jest już (wg mnie) wiadomy, czyli Dani podpisze nowy kontrakt. Dani nie chce od nas odchodzić, chce tylko wiecej kasy. A zarząd nie chce stracić Daniego, ale nie chce dać mu 9,5mln :wink: Będzie dobrze, aczkolwiek niesmak pozostanie jeśli chodzi o Daniego :D

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 27 sty, 2011 17:31 
El Crack Total

Nie za dużo będzie tych Holendrów w Barcelonie :>

Tytuł:
PostNapisane: Cz 27 sty, 2011 19:25 
Primera Division

Gregory nie jest w jakiejś kosmicznej formie w tym sezonie, wcześniej było lepiej w jego przypadku. Oglądając ostatnio mecz Utrecht - Ajax (3:0), komentator mówił właśnie o rzekomym transferze do City za 17mln ojro, na co powiedział, że to trochę wygórowana cena jak na jego obecną formę, także myślę, że poniżej 15mln dałoby radę zejść.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 04 lut, 2011 11:21 
Łowca autografów

Jeśli Dani postanowi wybrać petrodolary w MC to młody wychowanek Ajaxu powinien zostać jego następca.
Obawiam się tylko że Pep może np. ubzdurać sobie, że da szanse Adriano i dla niego zaklepie miejsce w pierwszej 11 - co dla wielu z nas będzie z pewnością błędem i głupotą.
Ja osobiście trzymam kciuki za młodego reprezentanta Orange.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 04 lut, 2011 11:45 
Basista prowadzący

Przypomnij sobie jak zaczynał Abidal u nas. Podobnie jak Adriano. Nie było w jego grze ładu i składu, a do tego popełniał sporo błędów. Kluczem do wszystkiego jest zgranie się z kolegami i przystosowanie do systemu. Adriano powoli łapie o co chodzi. W ostatnim meczu już nie grał tak nerwowo, nie zaliczał masy bezmyślnych podań. Nawet, gdy było można, poszedł na żywioł jak Dani i strzelił bramkę.

Żebyśmy się jeszcze nie zdziwili, że Adriano któregoś dnia na dłużej zagości w pierwszej jedenastce. A jeśli nie to ma ewidentnie papiery i charakter do zostania kolejnym Sylvinho. Zna swoje miejsce w szeregu i stara się najlepiej jak może wypełniać swoje obowązki.

A van der Wiel? Niech zarząd zdecyduje, ale jak na razie nie widzę jakiegoś zainteresowania ze strony Barcy.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

Tytuł:
PostNapisane: N 06 lut, 2011 19:04 
Pichichi

Osobiście od czasu odejścia Yaya Toure, kiedy to bardzo obawiałem się jak sobie poradzimy bez tego genialnego ofensywnie usposobionego obrońcy (pamiętacie jeszcze, jak wielu irytowało notoryczne stawianie przez Pepa na Busquetsa?), już nie przejawiam podobnych obaw. Poza pewnymi wyjątkami (3 nazwiska: Messi, Xavi, Iniesta) nawet w Barcelonie nie ma piłkarzy niezastąpionych. Bez dowolnego innego gracza poradzimy sobie świetnie. Przekonał się o tym Toure, jeśli będzie trzeba przekona się i Dani, ale wówczas straci sportowo...i to znacznie!

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

Strefa czasowa: UTC + 1