Teraz jest So 20 paź, 2018 19:07

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 724 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 17:30 
All-in!

Wymarzony wręcz artykuł. 4 transfery latem na każdą z możliwych formacji. Można więc strzelać nazwiskami od Boruca przez Błaszczykowskiego aż po samego Lewego. :) Dobra, widzę sprawę tak:

Bramka:
Przede wszystkim ktoś doświadczony o podobnej charakterystyce do Victora. Szkoda, że raczej nie ma szansy na zostawienie Pinto ale chyba jest za dobry, żeby siedzieć na ławie, nawet u nas. Z końcem czerwca kończy się kontrakt Cesarowi z Valencii. Miał być tylko zmiennikiem Moyi, a stanęło na tym, że jest pierwszym bramkarzem. Niewątpliwe zalety to cena, doświadczenie i styl gry.

Prawa obrona:
Podobał mi się w okresie przygotowawczym Montoya, ale to nie jest chyba jeszcze piłkarz na pierwszy skład. Spośród grających w Hiszpanii (wiadomo, nie może być to za dobry zawodnik bo przy Alvesie i tak sobie nie pogra) zdecydowanie na plus wyróżnia się młody obrońca Osasuny - Azpilicueta. Kto oglądał go w meczu z Realem ten wie, że już może sobie wpisać w CV wyłączenie z gry Ronaldo. Niewątpliwie ma talent i trochę przypomina mi Abidala, a poza tym już teraz sporo pokazuje. Kontrkandydatem byłby dla niego van der Wiel z Ajaxu. Bardzo ofensywnie usposobiony (w czym przypomina Daniego), świetna technika i ciąg na bramkę. Rzadko kiedy podoba mi się gra obrońcy, który średnio broni, ale to jest ten wyjątek. Bardzo dobrze prezentuje się w najważniejszych meczach - właśnie z mocnymi rywalami.

Środek pomocy:
Wszyscy kandydaci ostrzą sobie kły na Fabregasa, który jest w wybitnej formie, ale nie wiem czy chciałby trafić do Barcelony po to, żeby walczyć o skład z najlepszymi rozgrywającymi świata? Gdyby jednak to nie wypaliło, to ucieszyłbym się z jednego z najzdolniejszych rozgrywających na świecie... Nie, nie Gourcuffa... Tzn. z niego też, ale wydaje mi się, że jako klub nawet po zmianie warty pójdziemy w zupełnie inną stronę. A zatem z chęcią zobaczyłbym na Camp Nou Mesuta Ozila. Ostatnio ma obniżkę formy, ale mimo młodego wieku jest prawdziwym liderem Werderu i bardzo bym się nie zdziwił gdyby wygrał nagrodę dla najlepszego piłkarza Bundesligi (ale już nie juniora). Bardzo dobra technika, świetne podania, łatwość w strzelaniu bramek i duże urozmaicenie jakie daje posiadanie piłkarza z dobrym strzałem z lewej nogi (np. z wolnych). Do tego w klubie często zamienia się pozycją z Huntem i występuje na lewym skrzydle w czym może przypominać trochę Davida Silvę.

Na skrzydło kandydatur jest za dużo, więc nie chce mi się kombinować.

Wciśnij prawy Alt

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 17:51 
Ibracadabra

Może kupimy Torresa na atak, a Zlatana przesuniemy na lewe skrzydło? ;) Ibra by sobie tam wg mnie świetnie poradził.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 17:52 
Primera Division

a moze na bramke jakiegos Polaka :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 17:58 
El Crack Total

Duche napisał(a):
Może kupimy Torresa na atak, a Zlatana przesuniemy na lewe skrzydło? ;) Ibra by sobie tam wg mnie świetnie poradził.

Racja, tam mógłby zrobić świetny użytek ze swoich głównych zalet, takich jak gra tyłem do bramki, gra głową, oddawanie strzałów z trudnej pozycji...zamaskowałby natomiast swoją, nie największą jednak, szybkość.

Na skrzydło go! :D

Co do tematu to ja bym mimo wszystko nie kupował rozgrywającego. Kaskę zamiast tego przeznaczyć na porządnego skrzydłowego, a na prawą obronę jakiegoś młodziana utalentowanego, coby się uczył od Alvesa....jak padać i drzeć ryja ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 18:00 
Ibracadabra

Przecież nie musiałby grać jak taki Navas, który jest przyklejony do linii bocznej, tylko bardziej przy środku grać i być takim cofniętym napastnikiem.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 18:23 
Fishermans Friend

Tak Duche, lepiej zapłacić 60 mln za Torresa i na siłę pchać Zlatana na skrzydło, zamiast pomyśleć o skrzydłowym, który zmieściłby się w 30-40 mln. Genialne.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 18:33 
Primera Division

a tak poza tym to watpie zeby lfc puscil Torresa

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 18:37 
El Crack Total

Duche, nie po to narzekamy na Henry'ego, aby kupić kolejnego środkowego napastnika i zrobić z niego skrzydłowego :] Na skrzydle ma grać skrzydłowy, tak samo jak na boku obrony ma grać boczny obrońca, a na bramce bramkarz, a nie przekwalifikowany na tę pozycję podawacz piłek albo inny wynalazek :]

A po drugie, Zlatan na skrzydle ?! Durnota, w czasie meczu podczas zamiany pozycji ok, ale nie na stałe.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 18:58 
Primera Division

Jeśli te 4 transfery okażą się prawdą, to będzie super. Na pewno potrzeba zmiennika dla Daniego, środkowego pomocnika i lewoskrzydłowego. 4 to może rzeczywiście bramkarz, w wypadku możliwego odejścia Pinto.

Bramkarz - tu najlepiej ktoś o charakterystyce Pinto - doświadczony, dobry, mimo małej gry mający stosunkowo mało wpadek i nie marudzący. Może Munua z Malagi albo Tono z Racingu ? Gdzieś słyszałem o Claudio Bravo, ale to reprezentant Chile, więc chyba nie chciałby siedzieć ciągle na ławie.

Zmiennik Daniego też musi się pogodzić z tym, że Brazylijczyk jest za stali i potrzebuje bardzo mało odpoczynku. Kto ? Może Miguel ?

Do środka pomocy wiadomo, kogo większość ludzi chce. Ja na Fabregasa bym nie narzekał, ale obecnie jest w tak kosmicznej formie, że pewnie kosztowałby więcej niż Zlatan, wliczając w to Eto'o (czyli w okolicach 80 mln). 60 to minimum. A to mi się nie podoba, nie tylko że to nasz wychowanek, ale sama suma jest straszna. Wolałbym już Gourcuffa. Innych sensownych kandydatów nie ma, chyba że wynalazki typu Moutinho albo Sessegnon, niesprawdzone w mocniejszych zespołach. Raczej nikt nie będzie po Hlebie tego ryzykował.

Na lewym skrzydle wszyscy wiemy, że potrzebujemy również cracka. Silva, Robinho, Ribery to najoczywistsze z opcji, z tej trójki w sumie najlepszy jest ten 1, ale to też nie to, czego oczekiwałbym. Tylko czy ktoś lepszy i w miarę tani istnieje oprócz tej trójki ? Trudno powiedzieć.

I oby te transfery negocjował już nowy dyrektor sportowy, a nie Txiki :lol3:

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 19:07 
All-in!

Zapomniałem, że na prawej obronie można jeszcze ewentualnie postawić na Caceresa, który w Juventusie grywa przeważnie tam. Zawsze to jakaś opcja.

Wciśnij prawy Alt

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 19:56 
Visca el Barca!

hanc napisał(a):
Zapomniałem, że na prawej obronie można jeszcze ewentualnie postawić na Caceresa, który w Juventusie grywa przeważnie tam. Zawsze to jakaś opcja.

To fakt, ale tak naprawdę szansę na jego powrót na Camp Nou uważam za nikłe. Meczów Juve nie oglądam, ale z tego co czytam i słyszę, to chyba Martin w szeregach turyńskiego zespołu poczyna sobie całkiem nieźle.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 19:58 
El Crack Total

proponowałbym moderatorom albo wydzielic wątek "Letnie okno transferowe 2010/2011", albo przemianowac ten na "najbliższe okno transferowe", bo temat się już mocno zdezaktualizował :lol3:

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 20:11 
Amateur/Aficionado

Jak dla mnie kupowanie Fabergasa to bardzo debilny pomysł.. jest kontuzjogenny a poza tym jeśli go ściągniemy za grubą forsę to pewnie Pep zagwarantuje mu że będzie grał w podstawowym składzie kosztem Iniesty, a tego bym nie zniósł..

Co do tych transferów , to bramkarz jest mi obojętny i tak będzie bronił tylko w pucharze..
Prawy obrońca też myślę że Van der Wiel bo kilka razy na Polsacie Sport i nie schodzi poniżej określonego poziomu :)
Jako środkowy pomocnik na pewno nie naszego "prawdziwego wychowanka". Musimy dojść do wniosku czy młodego żeby się ogrywał , mój typ : Hamsik czy starego ogóra , mój typ : Pirlo.. no i ważne jest żeby nie miał problemów że nie występuje w podstawowym składzie , więc skłaniałbym się co do Pirlo.
Co do skrzydłowego to nie ma dwóch zdań że musi być w miarę młody żeby trochę u nas poszalał.. jak dla mnie coś niedrogiego czyli Babel or Malouda.. czuję że któryś z nich wybuchnie jeszcze formą

Aha i pozdrawiam wszystkich którzy wierzą że zarząd wykupi najlepszych graczy z Valencii :lol3:

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 21:00 
HighTower

Karol napisał(a):
Jak dla mnie kupowanie Fabergasa to bardzo debilny pomysł.. jest kontuzjogenny a poza tym jeśli go ściągniemy za grubą forsę to pewnie Pep zagwarantuje mu że będzie grał w podstawowym składzie kosztem Iniesty, a tego bym nie zniósł..

No aż żal czytać. Debilizm? Zwróć uwagę zę choćby Iniesta jest nie mniej podatny na kontuzje niż Cesc. Poza tym przyjście Fabregasa zapewni nam ciągłość rotacji w środku pola, oraz pewność na to że będziemy mieli pewniaka na długie lata w miejsce Xaviego, bo to prędzej on a nie Iniesta będzie sadzany na ławie.

Pirlo?? Faktycznie to nie jest debilizm. Szukać alternatywy dla Xaviego na przyszłość w postaci... jeszcze starszego Pirlo, który swoją drogą zapewne zakończy karierę w Milanie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 21:20 
Visca el Barca!

Karol napisał(a):
Aha i pozdrawiam wszystkich którzy wierzą że zarząd wykupi najlepszych graczy z Valencii :lol3:

Za to ja pozdrawiam wszystkich, którzy na środek proponują Pirlo, a na skrzydło Babela lub Maloudę - to przecież najlepsze na rynku możliwości dla nas.

Z pewnością każdy z tych piłkarzy jest stworzony do gry dla Barcy, która przecież gra systemem, z którego korzysta wiele innych zespołów, a ich nieziemska, wręcz magiczna technika tylko potwierdza ich przydatność do naszej drużyny. :lol3: A w dodatku wspomniany Babel (którego talent twoim zdaniem eksploduje, szkoda tylko, że gdyby tak miało się stać to miałoby to miejsce jakies 2-3, może nawet 4 lata temu) jest niesamowicie mocnym punktem Liverpoolu, gra w prawie każdym meczu, no może prawie każdym :lol3:

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 21:21 
Primera Division

Karol napisał(a):
Co do skrzydłowego to nie ma dwóch zdań że musi być w miarę młody żeby trochę u nas poszalał.. jak dla mnie coś niedrogiego czyli Babel or Malouda.. czuję że któryś z nich wybuchnie jeszcze formą

Malouda to rocznik 80', a w piłce nożnej 30-latek do młodzieniaszków nie należy :wink:
Co do drugiego zdania odnośnie Valencii, to jak Czikiego zastąpi ktoś bardziej obrotny, to nie widzę przeszkód.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 21:26 
Amateur/Aficionado

McBet napisał(a):
Poza tym przyjście Fabregasa zapewni nam ciągłość rotacji w środku pola, oraz pewność na to że będziemy mieli pewniaka na długie lata w miejsce Xaviego, bo to prędzej on a nie Iniesta będzie sadzany na ławie.

Wyobrażasz sobie jak Xavi w wieku 30 lat zostaje na ławce ? Nie chce nawet sobie tego wyobrażać.. To tak jakby w L'poolu na ławkę miałby iść Gerrard :D Dla mnie on z 2 lata jeszcze jest nie do ruszenia..

A co do Pirlo.. bez komentarza :?

Edit : Babel prędzej czy później opuści L'pool i zobaczymy jak sobie będzie radzić.. Dlaczego on tam tak długo siedzi tego nikt nie wie.. Nie wiem o co Tobie chodzi Kuba.. to że w 1 klubie mu nie idzie to znaczy że jest za przeproszenie piz** ??? no bo by na to wychodziło.. Pomyśl sobie ilu jest dobrych piłkarzy którzy zmieniają klub(w tym przypadku Babel przybył z Ajaxu) i w ogóle się nie mogą odnaleźć..
Pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 21:43 
Pichichi

Karol napisał(a):
Edit : Babel prędzej czy później opuści L'pool i zobaczymy jak sobie będzie radzić.. Dlaczego on tam tak długo siedzi tego nikt nie wie.. Nie wiem o co Tobie chodzi Kuba.. to że w 1 klubie mu nie idzie to znaczy że jest za przeproszenie piz** ??? no bo by na to wychodziło.. Pomyśl sobie ilu jest dobrych piłkarzy którzy zmieniają klub(w tym przypadku Babel przybył z Ajaxu) i w ogóle się nie mogą odnaleźć..
Pozdro

Nie, że jest pizdą, tylko po prostu on jest za słaby jak na taki klub jak Barca. A na tą pozycję jest wiele innych i w dodatku lepszych zawodników niż Babel.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 27 sty, 2010 23:15 
HighTower

Karol napisał(a):
Wyobrażasz sobie jak Xavi w wieku 30 lat zostaje na ławce ? Nie chce nawet sobie tego wyobrażać.. To tak jakby w L'poolu na ławkę miałby iść Gerrard :D Dla mnie on z 2 lata jeszcze jest nie do ruszenia..

Czyli wg Ciebie Xavi może grać totalny piach a i tak jest nie do ruszenia? Zastanów się o czym Ty piszesz! Ja jak najbardziej wyobrażam sobie sadzanie Xaviego na ławie i wydaje mi się że nawet dla niego nie byłoby to problemem.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 28 sty, 2010 00:29 
El Crack Total

Xavi nie może grać totalnego piachu, zatem koncepcja z sadzaniem go na ławie jest bez sensu. Tak samo Iniesta i Cesc, wniosek prosty-nie ma sensu kupować Fabregasa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 724 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1