Teraz jest Wt 23 paź, 2018 05:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 03 lip, 2014 13:26 
Tercera Division

Jakby wytargowali Suareza na 80 mln euro i opchneli Alexisa ( wengerowi :d ) za 40 mln to nawet byłoby git. Jeszcze Tello za 12 mln, a na drugim biegunie Deulofeu wraca za darmo.

PostNapisane: Cz 03 lip, 2014 13:30 
-#matti

Oho, na okładkach gazet pojawiło się jedno z moich ulubionych ichnych okresleń, a mianowicie OFENSIVA FINAL :lol3:
Trza co przyklepać czemprędzej mając na uwadze, że madryckie szmatławce niezależne hiszpańskie dzienniki typu Marca podają, że Madryt też coś kupuje.

93 minuta...

PostNapisane: Cz 03 lip, 2014 18:54 
Pichichi

@up

"Marca niezalezny dzienik"

Ale mnie tym rozbawiles :-)

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Cz 04 wrz, 2014 21:13 
Basista prowadzący

Nie powiem. Marzy mi się pewien scenariusz. United grają solidnie, ale bez szału i sezon kończą na 3 - 4 miejscu. Zero trofeów, ale kwalifikacje do CL mają. W przyszłym sezonie kogoś tam pykają i meldują się ponownie w elicie, ale dają ciała - ledwo wychodzą z grupy (o ile) i kończą na 1/8.. Jedynym wyróżniającym się zawodnikiem jest Angel, który żałuje przejścia na Old Trafford i chce zmienić otoczenie. Oczywiście, pojawia się PSG, Bayern, Chelsea, nawet City, ale po banie transferowym na rynek wchodzi też Barca. Iniesta ma już 32 lata i jego kariera powoli chyli się ku końcowi. Z Roberto nic nie wyszło, Rafinha dostaje ostatnią szansę, a Denis zostaje odkupiony po kapitalnym sezonie 15/16 w Sevilli. Di Maria jest idealnym kandydatem, dostaje ofertę nie do odrzucenia i decyduje się na transfer - kupa siana, ale grajek do środka pola zaklepany. Rakitic spokojnie odpalił i gra dalej, więc w pomocy mamy Busi - Rakitic - Di Maria z rotacją Suareza, Rafinhi oraz Iniesty (+ Masche DM). Może gdzieś Samper w trakcie, ale od przybytku głowa nie boli. Ehh...

No marzy mi się Di Maria już od dłuższego czasu. Teraz kiedy odszedł z prześcieradeł, jego transfer w końcu jest możliwy. Będę czekał. ;)

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: Cz 04 wrz, 2014 21:40 
El Crack Total

O LOL! Tylko nie ta pokraka. To że zeszły sezon jakoś tam psim swędem mu wyszedł to nie znaczy od razu, że to coś ma Iniestę zastąpić. Wiem, że 80 baniek (ehhh ten Perez) robi wrażenie, ale chyba ponosi Cię blask tej sumy. On niech se tam siedzi gdzie poszedł i robi karierę. Coś czuję, że taką jak Mesuciątko w Arsenalu, ale tego nie jestem pewien, bo wjebywanie piłek na aferę w pole karne (flagowe zagranie pokraka) w PL może dać sutą ilość asyst. Obaczym. Byle z daleka.

PostNapisane: Cz 04 wrz, 2014 22:14 
Primera Division

Od kilku lat mi się ten gość podoba, tylko chyba w Realu to Mourinho nie potrafił go odpowiednio ustawić. A po odejściu Portugalczyka jego wartość nagle wzrosła 2 krotne. Jak przyszedł Bale mówiło się że nie będzie dla niego miejsca później się okazało, że był dużo bardziej kluczową postacią od Walijczyka. Podejrzewam że jakby teraz został to też by Jamesa odesłał na ławkę. W reprezentacji też gra na bardzo wysokim poziomie (że też nie mógł zagrać w tym finale do dzisiaj nie mogę tego przeboleć).

I tak jak oglądam tego Koke (ostatnio więcej się mu przyglądam), to jakoś nie mam do niego przekonania, a szczególnie jak słyszę o 50-60 bańkach, całe szczęście, że skończyło nam się siano bo już wolę Xaiviego na ławce, a Rakitić w pierwszym spokojnie daje radę.

PostNapisane: Pt 05 wrz, 2014 10:42 
Basista prowadzący

No gość jest niemal kompletny. Szybkość, drybling, magiczne podanie i co go wyróżnia z tych małych i szybkich - pracowitość. Kiedy trzeba, to zapierdziela jak motorek. Na skrzydle traci dużo, ale już w środku jest kapitalny. Dlatego marzy mi się on jako następca Andrzeja. Godny następca, a nie Sergi Roberto.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: Pt 05 wrz, 2014 12:19 
Armin Van Buuren

Ściah, zanim Andrzej będzie się szykował do emerytury lub odejścia na boczny tor, to takich Di Marii wyrośnie jeszcze ze 3 nowych porównywalnych lub nawet lepszych. Nie mówię, że w Barcelonie.
Gdyby Iniesta odchodził teraz lub za rok to sprowadzenie argentyńca byłoby dla nas w sam raz potem to już będzie wywalanie kasy w błoto, bo jeśli dalej będzie w takiej formie, United zażąda horrendalnej kwoty za nie młodego już zawodnika (o ile w ogóle będą chcieli go puścić) lub patrząc z drugiej strony, będą w stanie go sprzedać ponieważ obniży się jego forma, co z kolei nie będzie zadowalać włodarzy Barcy. Także ciężko będzie o spełnienie Twoich marzeń :] Ja tam bym wolał prędzej duet Rafa - Thiago, do tego Samper i gra muzyka. Szkoda, że to raczej też tylko kwestia marzeń :D

PostNapisane: N 05 paź, 2014 16:38 
Primera Division

Tymczasem Cesc kolejna asysta (zawsze ma mocny początek, zobaczymy, co w 2. części sezonu). Deulo dorzuca dwie. A my dalej rzeźbimy z Iniestą w tragicznej formie, Rakiticem, który gdzieś zatracił swoje atuty z Sevilli (może poza wybieganiem i zaangażowaniem), staruszkiem Xavim, drewnianym Roberto, kontuzjowanym wiecznie Rafinhą (zresztą nawet jakby nie był kontuzjowany, to dalej uważam, że to piłkarz na miarę środka tabeli PD), piaszczystym Pedro i dwoma młodziakami. Taki Cesc w meczu z Rayo to by pierdolnął ze 3 asysty najmniej :)

No ktoś tu popełnił ewidentny błąd. Boję się, że Suarez tu za wiele nie pomoże. Chyba, że zacznie grać w pomocy

Blaugrana od 0:4 z Milanem

PostNapisane: N 05 paź, 2014 17:19 
Segunda Division

Jak Iniesta przez większość sezonu będzie piaszczył będzie trzeba pomyśleć o jego wymianie w miarę szybko na ile to możliwe (ban transferowy ). Nie możemy pozwolić sobie na błędy że trzymamy graczy za przeszłość a dużo klubów to robi w tym my i z najlepszej pomocy sprzed kilku lat ta formacja jest naszą bolączką. Jeżeli Busi i Iniesta się nie ogarną to nie ma co trzymać na siłę bo każdy jest do zastąpienia, zwłaszcza Sergio.

PostNapisane: N 05 paź, 2014 18:08 
Pichichi

Już nie chce mi się wchodzić w dyskusję na temat Fabregasa i jego atutów oraz oczywistych niedostatków, więc po prostu przypomnę - Barcelona Lucho ma za sobą 9 meczów. Nie 30 czy 40, ale 9. Zmieniło się ustawienie, jedynym zmiennikiem dla Suareza jest Munir/Sandro, zmieniły się role pomocników, mamy nowych bramkarzy, Leo został cofnięty na "10", nie udało się rozwiązać problemu prawej obrony (choć Alves gra co najmniej nieźle w tym sezonie), a Neymar z problemami wchodzi w sezon. Forma dopiero ma się pojawić, a najważniejsza jest teraz poprawa. Z Rayo mogło być nawet 10-2, ale zabrakło skuteczności. Zresztą wyniki raczej złe nie są - bilans 6-1-0 i 19-0 w lidze. W LM porażka na wyjeździe z PSG trochę zabolała, zwłaszcza że gra nie była dobra, jednak to początek pracy Luisa w Barcelonie, a zawodnicy dopiero dochodzą do formy.

Może być różnie, ale teraz to nie bardzo rozumiem znęcanie się nad zawodnikami. Przełknę jeszcze pojazd po Pedro, bo jest fatalny od co najmniej pół roku, ale Rakitić, Iniesta Busquets zasłużyli na odrobinę zaufania. Rafinha nawet szansy jeszcze nie dostał, bo go kontuzje nękają, Roberto dostaje po głowie, choć jego dwa ostatnie mecze były dobre. A Xavi w roli uzupełnienia składu jest znakomitym rozwiązaniem. Dajcie tej drużynie chociaż do lutego czas? To i tak mało, ale przynajmniej będziecie wiedzieć, na ile zrobiono postęp.

PostNapisane: N 05 paź, 2014 18:26 
El Crack Total

Najlepsze jest gadanie, że wyniki nie są złe. Tak jakbyśmy nie przerabiali tego samego rok i dwa lata temu. Patrzmy dalej na wyniki, a nie na grę i cieszmy się do czasu.

PostNapisane: N 05 paź, 2014 18:34 
Pichichi

Ok. Masz rację, nie można patrzeć tylko na wyniki. Ale cały system gry uległ zmianie, Luis sobie poprzestawiał wszystko wedle uznania - nie wiadomo, czy to wypali - przyzwoitość nakazywałaby jednak dać mu chociaż te pół roku spokoju. Oczywiście są pewne ograniczenia, bo Alves nagle nie zacznie ścinać w kierunku pola karnego, ale wciąż będzie wrzucał w pole karne. Pedro też nagle nie stanie się super snajperem. To są pewnie problemy, ale być może Pedro jako zmiennik Neymara jakoś się ogarnie, a Suarez rozwiąże problem prawego napastnika. Prawa obrona zostaje jaka jest - trudno. Dajmy tej drużynie trochę czasu. Rijkaarda sam wywalałem na zbity pysk po kilku miesiącach jego Barcelony, a później się okazało, że położył całkiem solidne fundamenty pod najlepszą Barcę w historii. Za pół roku będziemy wiedzieć więcej, choć ja uważam, że potrzeba nawet więcej czasu.

PostNapisane: N 05 paź, 2014 18:51 
El Crack Total

kaer napisał(a):
kontuzjowanym wiecznie Rafinhą (zresztą nawet jakby nie był kontuzjowany, to dalej uważam, że to piłkarz na miarę środka tabeli PD)

Oplułem monitor. Rafinha ma bliżej do Złotej Piłki w przyszłości niż do gry w klubie ze środka tabeli.

PostNapisane: N 05 paź, 2014 19:33 
Primera Division

Cytuj:
Rafinha ma bliżej do Złotej Piłki w przyszłości niż do gry w klubie ze środka tabeli

Oplułem monitor. Rafinha ma 100 razy bliżej do gry w klubie ze środka tabeli niż do Złotej Piłki.

PostNapisane: N 05 paź, 2014 19:34 
Primera Division

Calc napisał(a):
kaer napisał(a):
kontuzjowanym wiecznie Rafinhą (zresztą nawet jakby nie był kontuzjowany, to dalej uważam, że to piłkarz na miarę środka tabeli PD)

Oplułem monitor. Rafinha ma bliżej do Złotej Piłki w przyszłości niż do gry w klubie ze środka tabeli.

Mogę się o to założyć, ale to chyba nie byłoby fair. Więc może inaczej. Rafinha będzie takim Ceskiem rzucanym po "9", skrzydłach i gdzie tam będzie miejsce. Nie podskoczy wyżej niż hmm. Sergi Roberto

PostNapisane: N 05 paź, 2014 19:42 
Primera Division

ROMAFAN napisał(a):
Najlepsze jest gadanie, że wyniki nie są złe. Tak jakbyśmy nie przerabiali tego samego rok i dwa lata temu. Patrzmy dalej na wyniki, a nie na grę i cieszmy się do czasu.

Dokładnie to. Nikt tutaj Lucho nie odmawia, że chce zrobić coś nowego i ma na to pomysł. Ale duża część jego decyzji jest co najmniej podważalna. Już bez wchodzenia w szczegóły. Alves, Douglas, Sergi Roberto, Pedro - tych ludzi w klubie nie powinno być. Niczym się nie różnią od Cuency czy Bojana. Mascherano na obronie, Busquets niemal zawsze grający mimo katastrofalnej formy, to samo Iniesta, Pedro. Oddanie Deulo, który nagle się okazało, że może grać zespołowo. Błędy, błędy, błędy.

I tak samo było za Martino. Wszyscy to widzieliśmy. Wyniki żarły, żarły, żarły, aż zdechło i dostaliśmy srogie baty na wszystkich frontach, a symptomy było już od początku pracy Martino (grana była padaka, przerzucanie piłek górą, wrzutki i środek Busi-Xavi-Iniesta).

to już było, sorry i odtwarzamy to samo trzeci sezon z rzędu

ps. i jeszcze to gadanie o formie, która nagle to nadejdzie. Nie nadejdzie, jeśli w kółko środek będą stanowili Busquets i Iniesta, a Alves będzie cały mecz napierdalał wrzutki na krasnali. Nie nadejdzie i tyle. Nie nadeszła 2 lata temu, nie nadeszła rok temu. Iniesta zagra 7-8 meczów jak za "starego dobrego Iniesty" i to wszystko. Lucho taki niby człowiek z jajami, a dał sobie wcisnąć Daglasa i twardo stawia na Alvesa. A Montoya, który zagrał jeden naprawdę niezły mecz wpierdala słonecznik z wysokości trybun i się zastanawia, o co tutaj biega.

PostNapisane: N 05 paź, 2014 19:49 
Tercera Division

kaer napisał(a):
to już było, sorry i odtwarzamy to samo trzeci sezon z rzędu

Jak nie podobał ci się sezon gdzie Barca zdobyła 100pkt w lidze to radzę zmienić klub.
Rozumiem, że chcielibyście żeby co roku była LM, ale raczej to niemożliwe.

PostNapisane: N 05 paź, 2014 20:59 
Pichichi

kaer napisał(a):
ps. i jeszcze to gadanie o formie, która nagle to nadejdzie. Nie nadejdzie, jeśli w kółko środek będą stanowili Busquets i Iniesta, a Alves będzie cały mecz napierdalał wrzutki na krasnali. Nie nadejdzie i tyle. Nie nadeszła 2 lata temu, nie nadeszła rok temu. Iniesta zagra 7-8 meczów jak za "starego dobrego Iniesty" i to wszystko. Lucho taki niby człowiek z jajami, a dał sobie wcisnąć Daglasa i twardo stawia na Alvesa. A Montoya, który zagrał jeden naprawdę niezły mecz wpierdala słonecznik z wysokości trybun i się zastanawia, o co tutaj biega.

Ja pierdolę, człowieku. Dziewięć meczów. D-z-i-e-w-i-ę-ć! W nowym ustawieniu, bez podstawowego napastnika. A ty już wyciągasz wnioski na cały sezon. Roberto oglądałem przez prawie dwa sezony w drugiej lidze, gdzie zjadał dupą w zasadzie całą ówczesną kadrę i strasznie działa mi na nerwy skreślanie kolesia, który ma po prostu inną charakterystykę, podobnie jak Rakitić. Oni obaj potrzebują zmiany w grze drużyny, żeby pokazać pełnię możliwości. To jest spokojnie gracz na ławkę w Barcelonie a może nawet coś więcej, tylko musi doczekać pełnej transformacji - gra musi stać się płynniejsza, a zawodnicy muszą się lepiej przemieszczać po boisku. Douglasa widziałeś w jednym meczu, a już go w swojej śmiesznej litanii wymieniasz - się nie nadaje, bo... tak. Alves został, bo był nietransferowalny i akurat w tym sezonie gra nieźle, a wprowadzenie Douglasa do składu będzie trwało, o ile się w ogóle przebije. Już wiesz, że Rafa to średniak, ale ile jego meczów oglądałeś?

A już najbardziej mnie wnerwia to gadanie, że nie ma kolesia do posyłania prostopadłych piłek (wielu o tym wspomina). Oni są - tylko że Barcelona tak naprawdę ma dużo ważniejszy problem - piłka krąży zbyt wolno. Za mało jest gry na jeden kontakt, jest totalne kalectwo w tym sezonie pod tym względem, bo zmieniło się zbyt dużo. Na odzyskanie płynności potrzeba meczów, meczów i jeszcze raz meczów. Nie dziewięciu, nie 15, a pewnie z 30, żeby można było już mówić o pewnej jakości. Iniesta porusza się w innej strefie, głębiej, musi więcej biegać - musi to przyswoić. Busquets ma wokół siebie więcej przestrzeni, ma dużo trudniej - musi się zaadaptować. Rakitić i Iniesta muszą się przyzwyczaić do asekurowania bocznych obrońców - też dla nich pewna nowość, a muszą to łączyć z ofensywną grą. Neymarowi Lucho stale pokazuje podczas meczów, że ma grać dalej od linii, ma od niej uciekać, a on nadal daje się wypychać obrońcom... ale zobacz jak strzela bramki - robi postępy, choć nadal daleko do ideału. Munir to dzieciak, a Pedro to nie jest dziewiątka - brakuje Suareza. Mathieu uczy się zupełnie nowego grania, dalej od bramki, często zostaje jeden na jednego z napastnikiem - miewa problemy, ale utrzymuje jakość. Jestem pewien, że niestety wyjdą jego braki techniczne w trakcie sezonu i znów mu się przypomni, ile kosztował. Ale miejmy nadzieję, że utrzyma formę. Bartra kiedy gra, spisuje się dobrze. Pique również zaskakująco przyzwoicie. Martwi Mascherano na obronie, ale ważne mecze powinny zrewidować, kto ma rację - Lucho czy my. Te wyniki pokażą również, czy Lucho uczy się na błędach, bo te niewątpliwie będzie popełniał.

W tym całym pierdoleniu o tym, jak to źle nasza gra nie wygląda, to najbardziej przeszkadza mi ględzenie, że "znów jest to samo". Podczas gdy jest próba wprowadzenia innego ustawienia, co po prostu dużo kosztuje. Zawodnicy się przyzwyczają do schematów, które teraz ulegają zmianom. Kiedy piłka przechodzi z jednego skrzydła na drugie, to zwykle trwa to zbyt długo, bo po drodze jest o jedno podanie do tyłu za dużo albo np. Busquets dostaje piłkę w złym momencie i musi ją sobie przełożyć, by nie został zablokowany. To są detale, które przekładają się na grę zespołu, na jej płynność.

To samo było w Celcie - Luis miał wizję, ale gra była rwana. Bardzo bolały oczy w pierwszej części sezonu. Efekt był widoczny - po 19 kolejkach Celta była 15. z zaledwie 19 punktami na koncie. Sezon skończyła na 9. z 49 punktami na koncie. Oglądałem Celtę, widziałem stopniowe postępy, lepsze zrozumienie na boisku. Liczę na to, że podobny postęp zaobserwuję w Barcelonie, o ile zaufają mu zawodnicy, a wszystko wskazuje, że tak właśnie będzie. Ja jestem realistą - jeden tytuł w tym sezonie i dobra końcówka sezonu w pełni mnie zadowolą. Cieszę się, że widzę zmiany, sięganie do cantery, Puyola na prawie każdym meczu rezerw, coś notującego, dobry transfer Halilovicia, Sampera na wielu treningach pierwszej drużyny. To wszystko mi się podoba, bo takiej Barcelony oczekuję - darzącej zaufaniem swoich ludzi, opartej na własnym modelu szkolenia i ufającej w ten model. A wy tam sobie narzekajcie - wasze prawo.

PostNapisane: N 05 paź, 2014 22:10 
Primera Division

Mówisz, że po 30 meczu. Ok, to się przypomnę :) Na razie ograniczę się do komentowania wystawiania Pedro i Alvesa, bo to jest naprawdę sabotaż na całego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1