Teraz jest Pn 25 maja, 2020 05:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 05 cze, 2014 22:32 
Pichichi

Jeżeli potwierdzi się, że Rakitić przychodzi za 15 mln plus zmienne, to jak dla mnie rewelacja. Piłkarz z charakterem, silny fizycznie, doskonale wyszkolony technicznie, błyskotliwy, już doświadczony. W ubiegłym sezonie w Sevilli zdobył 13 bramek i zanotował 12 asyst. Czy wygląda to blado przy 9 bramkach i 14 asystach Fabregasa? Nie sądzę. Ja jestem więcej niż na tak.

PostNapisane: Cz 05 cze, 2014 22:40 
Primera Division

Co ważne gra równo przez cały sezon. Transfer imo już prawie pewny dziś od rana MD i Sport pisały, że jest o krok od Barcy. Po południu Cope potwierdziło transfer, teraz wieczorem Bild pisze, że wszystko ustalone a na koniec Di Marzio także potwierdził. Wszystko jasne świetny transfer za małą kwotę jedynie pensja spora bo ma wynosić około 8 milinów to więcej niż Cesc u nas brał.

PostNapisane: Cz 05 cze, 2014 22:42 
Segunda Division

Wydaję mi się że może on nam dać więcej niż Cesc z Xavim. Facet potrafi przejść kilku zawodników, odegrać fajnie piłkę i dać sporo ożywienia którego nam strasznie brakuje w ostatnich latach. Mam tylko nadzieję że będzie grał w pierwszej 11stce bo Xavi wychodzący z ławki gra też nieźle (lepiej niż gdy wychodzi w podstawowym) i potrafi dać dużo drużynie. Jestem jak najbardziej na tak zwłaszcza za taką cenę.

Ten projekt może wypalić ale trzeba ustawić Alexisa Neymara i Messiego tak aby była chemia i współpracowali, kupić fajną w miarę tanią 9tkę z Marquinhosem i PO + do tego Rafinha i Deulofeu. Wygląda na prawdę ciekawie. Oby zarząd niczego nie spierdzielił i nie sprzedawał Sancheza a trener wprowadził nowego ducha do drużyny.

PostNapisane: Cz 05 cze, 2014 22:53 
El Crack Total

On jest bardziej jak Xavi czy jak Iniesta? Czy może jak Keita? :D

Bo oglądałem właśnie jakieś filmiki na YT, to ma dobry strzał i długie podanie, ale dryblingu i klepek za dużo nie widziałem. Ktoś go oglądał coś więcej?

PostNapisane: Cz 05 cze, 2014 22:59 
Pichichi

On jest bardziej jak Nedved. Nie przypomina ani Xaviego, ani Iniesty. Klepek za dużo nie pooglądasz, bo tak nie grała Sevilla. No chyba że obczaisz coś z reprezentacji.

Rakitić to prawdziwy lider, do tego piłkarz inteligentny i z fantastycznie ułożoną stopą. W Sevilli grywał wszędzie - od defensywnego pomocnika, przez rozgrywającego, a na '10' kończąc - nie przypominam sobie ani jednego naprawdę słabego meczu. Jestem bardzo ciekawy, jak będzie funkcjonował w drużynie, która jest tak długo przy piłce. Na pewno potrafi celnie i szybko podać, na pewno potrafi dośrodkować. Zobaczymy.

PostNapisane: Cz 05 cze, 2014 23:26 
Armin Van Buuren

Poczekajmy może z tymi fanfarami, aż to ogłoszą oficjalnie. Chorwat faktycznie byłby zajebistym transferem, ale właśnie dlatego, że za fajnie to wszystko się coś układa to nie chce mi się wierzyć, że go wyciągamy, ot tak z dnia na dzień.
Myślałem, że Ci ludzie nic dobrego nie wymyślą, ale jeśli biorą Ivana za 15 + zmienne to trzeba będzie bić brawo, bo cena byłaby naprawdę promocyjna, nawet przy dość wysokim kontrakcie. Szkoda trochę Fabregasa, no ale ktoś musi zrobić miejsce. Mam tylko nadzieję, że my też potrafimy sprzedać kogoś po cenie wyższej niż rynkowa, ale to byłoby już zbyt piękne :]

PostNapisane: Pt 06 cze, 2014 07:16 
Amateur/Aficionado

Goal.com podaje, że go kupiliśmy za 20kk euro. I tak tanio jak na dzisiejsze warunki.
Oby tylko się sprawdził...

PostNapisane: Pt 06 cze, 2014 09:14 
Amateur/Aficionado

Tej nocy o godzinie 1:00 na Polsat Sport sparing Chorwacja - Australia - Rakitic prawdopodobnie zagra w pierwszym składzie, jakby ktoś chciał go zobaczyć w akcji...

https://www.facebook.com/groups/203474433155208/

PostNapisane: Pt 06 cze, 2014 20:51 
Primera Division

O pany! Widziałem Rakitica w obecnym sezonie grubo ponad kilkanaście razy i byłem kolesiem naprawdę zachwycony! Według mnie to był jego sezon życia. Strzelał, asystował, prawdziwy kapitan, człowiek orkiestra! Do tego jakie potrafi grać ciasteczka i piłki prostopadłe to czysta poezja. W dodatku walczak, ciągle pod gra a nie poza nią. Tak sobie myślałem, że jak byłoby pięknie jakby zagrał w Barcelonie. Jednak przy obecnym zarządzie i dyrektorze sportowym nie liczyłem zbytnio w ogóle na ten transfer, a tu proszę pojawiły się informacje, że ma przejść za 18 mln! Przy jego umiejętnościach ta kwota wydaje się być śmieszna, jeśli by się to potwierdziło to byłbym wniebowzięty i jarałbym się tym transferem bardzo :wink:

Wiem, że są inne priorytety, że obrońca, etc. Ale tutaj nie ma co się zastanawiać, tylko brać jak najszybciej. To podobny piłkarz według mnie w stylu gry do Cesca, do tego głodny sukcesów, obyty z ligą hiszpańską. Tytuły wygrywa się obroną i ja wierzę, że ten Marquinhos przyjdzie (Alves musi odejść), że Luis Enrique to ładnie ułoży od tyłu, ale jeśli miałby przyjść jeszcze Reus to biorę drugiego również w ciemno za rozsądna cenę oczywiście. Według mnie to dwóch najlepszych piłkarzy z obecnego sezonu. Także mam nadzieję, że zarząd tego nie spierdoli!

PostNapisane: So 07 cze, 2014 08:15 
Łowca autografów

Zamiast powalczyć o Drogbę to ... albo Cole'a bo odchodzi z Chelsea. Ja bym ich widział w przyszłym sezonie no i Rakitić jak 20 mln max to transfer un fenomeno :)

PostNapisane: So 07 cze, 2014 08:32 
Primera Division

Oglądałem Chorwata w meczach z mierdami to naprawdę wyglądał super. Facet ma charakter. A charakter na ten moment to u nas towar deficytowy. Do tego myśli, ma dobre warunki fizyczne, dobre uderzenie z jednej i drugiej nogi. Dobre podanie i niezły drybling. Zapierniczał od 1 do 90 minuty. Jestem na tak.

PostNapisane: N 08 cze, 2014 16:09 
Primera Division

Kiedyś mówiło się o Gundoganie. Na pewno nie przyjdzie. Jest w ciąży.

https://pbs.twimg.com/media/BpnDsENIAAA4uZp.jpg:large

PostNapisane: N 08 cze, 2014 16:29 
El Crack Total

Ale Suarez w dalszym ciągu aktualny, Zubi już z nim po słowie:
http://www.youtube.com/watch?v=3y2vVq38b8Y

PostNapisane: Pt 13 cze, 2014 09:04 
Amateur/Aficionado

Obym się mylił, ale dla mnie Rakitic nie jest odpowiednim zawodnikiem do naszego stylu gry. To piłkarz bez dynamiki - nam w środku potrzeba graczy zwinnych i sprawnych. Po co nam jego świetnie bite stałe fragmenty gry, skoro bramek po dośrodkowaniach strzelamy raptem 3 w porywach do 5 w sezonie.
Jak dla mnie to piłkarz o podobnej charakterystyce do Fabsa.
Patrząc na mecz z Brazylią, Ivan nie zaprezentował się z dobrej strony - miał kilka nonszalanckich strat, chociaż oczywiście Brazylia to najwyższa światowa półka, no ale po meczu tylko z takimi przeciwnikami należy oceniać przydatność zawodników w kontekście występów w Barcy.

PS. Mam nadzieję, że się pomylę i będzie to wartościowe wzmocnienie. Ciekawi mnie również fakt czy zakup tego piłkarza nie był spowodowany chęcią sprowadzenia go przez Real :]

PostNapisane: Pt 13 cze, 2014 10:04 
El Crack Total

Hehe, początkowo była mowa o 18, potem o 20 + Suarez, a teraz czytamy o 25 + Suarez z opcją pierwokupu po drugim sezonie :D Jeśli cena rośnie w takim postępie, to nie zdziwię się jak przy ogłoszeniu okaże się, że wyszliśmy stratni, porównując z transferem Fabregasa :D

PostNapisane: Pt 13 cze, 2014 10:22 
Lemur

RaMor napisał(a):
Obym się mylił, ale dla mnie Rakitic nie jest odpowiednim zawodnikiem do naszego stylu gry. To piłkarz bez dynamiki - nam w środku potrzeba graczy zwinnych i sprawnych. Po co nam jego świetnie bite stałe fragmenty gry, skoro bramek po dośrodkowaniach strzelamy raptem 3 w porywach do 5 w sezonie.
Patrząc na mecz z Brazylią, Ivan nie zaprezentował się z dobrej strony - miał kilka nonszalanckich strat, chociaż oczywiście Brazylia to najwyższa światowa półka, no ale po meczu tylko z takimi przeciwnikami należy oceniać przydatność zawodników w kontekście występów w Barcy.

Z Brazylią zagrał najbardziej cofniętego pomocnika w drużynie, który dodatkowo często musiał zbiegać na prawą stronę wspomagać chujowych Olicia i Vrsjalko, więc ocenianie wczorajszego występu pod kątem przydatności Ivana w Barcelonie jest bezsensowne, w klubie na takiej pozycji grać nie będzie. Ocenianie zresztą błędne, bo Rakitic razem z Modriciem zagrali u Chorwatów najlepsze zawody.

PostNapisane: Pt 13 cze, 2014 11:10 
Amateur/Aficionado

Cross napisał(a):
RaMor napisał(a):

Z Brazylią zagrał najbardziej cofniętego pomocnika w drużynie, który dodatkowo często musiał zbiegać na prawą stronę wspomagać chujowych Olicia i Vrsjalko, więc ocenianie wczorajszego występu pod kątem przydatności Ivana w Barcelonie jest bezsensowne, w klubie na takiej pozycji grać nie będzie. Ocenianie zresztą błędne, bo Rakitic razem z Modriciem zagrali u Chorwatów najlepsze zawody.

Co do tego, że musiał asekurować lewą (słabszą) stronę to się zgodzę. Moim zdaniem grali w linii z Modricem, co nie zmienia faktu strat i braku dynamiki w grze. Przyznaję rację co do pozycji wczorajszej a tej na której ma grać w Barcy - chociaż może być alternatywą na pozycji pivota.

PostNapisane: Pt 13 cze, 2014 11:28 
Lemur

Racja, na lewą stronę schodził, mój błąd.
Heat mapy pokazują, że Ivan grał głębiej od Modricia, ale to detale.
Nie przesadzałbym z tymi stratami, cztery niecelne podania, z czego trzy w ataku, przy bramce Oskara też nie zawinił, na minę go wsadził kolega z drużyny głupim podaniem, no i był faulowany.
Zwróciłbym przede wszystkim uwagę, że Ivan wespół z Luką dali radę w środku pola, mimo że:
-nie mieli za plecami defensywnego pomocnika,
-grali we dwóch, bo Kovacic wyszedł z kupą w majtach.
Przyznam, że Sevillę oglądałem w poprzednim sezonie może z pięć razy, więc o transferze Rakiticia nie miałem zdania, ale wczorajszy mecz widzę zupełnie inaczej, na mnie Ivan pozostawił dobre wrażenie.

PostNapisane: Pt 13 cze, 2014 12:04 
El Crack Total

Gdzie można znaleźć heat mapy i statystyki z meczów MŚ?

PostNapisane: Pt 13 cze, 2014 12:12 
Amateur/Aficionado

Ja korzystam z appki FourFourTwo Stats Zone.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1