Teraz jest So 18 sty, 2020 05:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 06 sty, 2009 20:52 
Primera Division

Barcelona obecnie jest w świetnej dyspozycji i na zdrowy rozum rczaej wydaje się, że nie potrzebujemy kolejnych graczy.Ale czy na pewno,od pewnego czasu pojawiają się informacje o ewentualnym wzmocnieniu lewego skrzydła (Silva lub Van Persie). Do tego na pewno kilku naszych graczy dostanie propozycję zmiany barw, np.Toure za którego Manchester City podobno oferuje 26mln euro, jeżeli jest to prawda to za taką cenę może warto się zastanowić?

Ostatnio edytowano Pt 20 lut, 2009 16:33 przez iras, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr 07 sty, 2009 00:09 
All-in!

Oferty za Touré nie powinniśmy rozważać z co najmniej kilkunastu powodów:
- nie miał (i przez to już nie ma) problemów z adaptacją;
- dobrze czuje się w Barcelonie;
- nie ma z nim problemów dyscyplinarnych;
- nie domaga się podwyżki;
- nie ma problemów zdrowotnych;
- indywidualnie gra wyśmienicie;
- doskonale wkomponował się w zespół;
- idealnie wpasował się do taktyki i jest człowiekiem, którego szukaliśmy od kilku lat;
- jest stosunkowo młody;
- prezentuje wyborną formę nie tylko teraz, ale i od dłuższego czasu;
- wciąż ma spory potencjał i wiele symptomów wskazuje na to, że nadal będzie się rozwijał;
- nie mamy póki co nikogo godnego na zastępstwo, bo Busquets nie jest, mimo kilku wspaniałych występów, aż takim pewniakiem;
- niewielu graczy na świecie występujących na tej pozycji prezentuje podobne umiejętności;
- a jeśli nawet to są niewiadomą, jeśli chodzi o La Liga;
- cena jest śmiesznie niska.

Jeśli chodzi o transfery, to jestem zdecydowanym przeciwnikiem. Skład jest kompletny, ławka długa, mimo kilku kontuzji (zwłaszcza patrzę teraz w stronę Milito) znajdujemy godne zastępstwo. Nie potrzebujemy ściągać nikogo na gwałt.

Jedyną pozycją, którą moglibyśmy wzmocnić, jest środek pomocy. A konkretnie gracz na rozgrywanie z tej pozycji. Patrzę w stronę Diego, ale bardziej pod kątem charakterystyki, a nie konkretnie jego nazwiska. Aczkolwiek jest to raczej melodia przyszłości (najwcześniej lato 2009), a z drugiej strony widzę tu prędzej szansę na wprowadzenie któregoś utalentowanego piłkarza z Barçy Atletic. Wybór jest spory, spośród takich graczy, jak: Vázquez, Assulin, dos Santos, Alcántara.

Wciśnij prawy Alt

Tytuł:
PostNapisane: Cz 08 sty, 2009 19:09 
Amateur/Aficionado

Hanc dobrze mówi, póki co mamy kompletny skład i nikogo na siłę nie warto sprowadzać. Lepiej trzymać kasę na wakacje i wówczas sprowadziś kogoś dobrego. Osobiście chciałbym, żeby Fabregas powrócił na CN. Pierwsze informacje o ewentualnym trnsferze już się pojawiły, ale to chyba ploty.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 08 sty, 2009 20:24 
Segunda Division

Na pozycji Fabregasa mamy co najmniej 2 lepszych piłkarzy mogących tam grać. Jeśli nie będzie w drużynie "szpitala", a na to się nie zanosi to nie potrzebny nam jest zupełnie ten transfer. Tym bardziej, że cena pewnie też niska nie będzie.

Póki co to mamy kompletny zespół, z którego można zrobić 2 bardzo mocne 11. Pewnie tak się do lata nie utrzyma (kontuzje itp.) i dopiero wtedy może warto będzie kimś zasilić zespół

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 sty, 2009 19:07 
Pichichi

pemku napisał(a):
Na pozycji Fabregasa mamy co najmniej 2 lepszych piłkarzy mogących tam grać. Jeśli nie będzie w drużynie "szpitala", a na to się nie zanosi to nie potrzebny nam jest zupełnie ten transfer. Tym bardziej, że cena pewnie też niska nie będzie.

Póki co to mamy kompletny zespół, z którego można zrobić 2 bardzo mocne 11. Pewnie tak się do lata nie utrzyma (kontuzje itp.) i dopiero wtedy może warto będzie kimś zasilić zespół

Możesz mi wymienic tych 2 lepszych od Fabregasa?

Ja uważam że powinnismy sprowadzic pomocnika nastawionego ofensywnie, takiego zmiennika dla Xaviego i Gudiego. Bo mamy az trzech graczy nastawionych defensywnie.
Wypadałoby sprowadzic równiez lewego skrzydłowego ale to juz po sezonie. Mysle że opowiednimi zawodnikami na ta pozycje sa Afellay badz Babel, który nie chce byc tylko rezerwowym u czerwonych.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 sty, 2009 19:50 
All-in!

Weź pod uwagę to, że jak sprowadzimy lewoskrzydłowego, to na miejsce między Xavi i Gudim wskoczy na środku pomocy Iniesta. Zawsze to jakieś rozwiązanie. Chociaż ostatnie przebłyski Henry'ego wyglądają obiecująco.

Wciśnij prawy Alt

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 sty, 2009 19:52 
Segunda Division

Xavi, Iniesta - na pewno o wiele lepsi na pozycji Fabregasa

Ponadto biorąc pod uwagę ostatnie mecze Gudjohnsena to też nie wiem czy nie lepiej radziłby sobie u nas w roli rozgrywającego.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 sty, 2009 20:16 
Pichichi

pemku napisał(a):
Xavi, Iniesta - na pewno o wiele lepsi na pozycji Fabregasa

Ponadto biorąc pod uwagę ostatnie mecze Gudjohnsena to też nie wiem czy nie lepiej radziłby sobie u nas w roli rozgrywającego.

Taa tylko że póki co na pozycji lewoskrzydłowego gra Iniesta.

hanc napisał(a):
Chociaż ostatnie przebłyski Henry'ego wyglądają obiecująco.

Tylko że w razie kontuzji Samu to własnie Heniek bedzie pierwszym aby go zastapic bo ostatnie wystepy Bojana to porazka.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 sty, 2009 21:29 
Pichichi

Niepotrzebny nam zmiennik Xaviego pokroju Fabregasa. Trochę za bardzo mi to śmierdzi "galaktycznymi".

Owszem, ważne aby mieć jak najlepszy skład, ale czy chcecie wydawać 50 mln na zmiennika lub posadzić na ławce Xaviego?

Ja zastanowiłbym się nad wzmocnieniem lewego skrzydła (mimo ostatnich przebłysków Henry`ego) Chodzi mi tu zarówno o obrońcę jak i napastnika.

Jeśli chodzi o obrońców, to nie orientuję się w sytuacji i nie przychodzi mi na myśl jakiś młody, dobry i ofensywny zawodnik. Marzeniem byłby lewonożny Alves, ale takie anomalie chyba w przyrodzie nie występują...

Co do napastnika, to w obliczu ostatniego, świetnego występu Silvy oraz mojego podziwu dla tego piłkarza, jestem za tym, aby to właśnie David grał w Barcelonie.

Ostatnio edytowano Pt 09 sty, 2009 23:04 przez Michal, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 sty, 2009 21:50 
Ibracadabra

Marzenie na lewe skrzydło do Silva lub Ribery. Zwłaszcza ten drugi, bo piłkarzem dla mnie jest fenomenalnym. Ostatnio mówił, że nie wie czy wypełni do końca kontrakt z Bayernem, a dzisiaj na domiar złego w formie żartu uszkodził autobus Bayernu, bo chciał kolegom zrobić żart.

myky napisał(a):
Jeśli chodzi o obrońców, to nie orientuję się w sytuacji i nie przychodzi mi na myśl jakiś młody, dobry i ofensywny zawodnik

Wybór dobrych bocznych - ofensywnych obrońców od dłuższego czasu jest mocno ograniczony, bo najlepsi już grają w największych klubach i trudno ich stamtąd wykupić, a nikt nowy raczej się nie pojawia. Gael Clichy to byłaby ciekawa opcja i może warto jego kupić od Wengera, a nie Fabregasa, bo jak na razie środek pola mamy mocno obsadzony. Inne propozycje, to tradycyjnie już Phillip Lahm no i Juri Żirkow - może grać na lewej obronie, jak i jako lewoskrzydłowy. Majątku wydać na niego też by raczej nie trzeba by było wydać.

A zresztą z Guardiolą to nic nie wiadomo. Jeszcze będzie tak, że na lewą obronę nie kupi nikogo tylko znów wyciągnie jakiegoś wychowanka i kibice będą po raz kolejny mówić jaka to świetna szkółka jest w Barcelonie :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 sty, 2009 22:48 
Podpis roku 2011

pemku napisał(a):

Mimo wszystko Fabregas jest elemencie odrobinę lepszy, nie sądzisz? :]

W sumie i Silva i Ribery to opcje bardzo konkretne, i w tej chwili nie wiem, na którego powinien postawić nasz zarząd. W każdym razie, fajnie by było, gdyby nasi skrzydłowi dawali czasem moment zaskoczenia, zamieniając się stronami.

Jeśli chodzi o lewą obronę, to Lahm o ile pamiętam został kapitanem Bayernu, chyba, że się mylę, no i niedawno podpisał kontrakt do 2012 roku. A przecież kontrakt mu się kończył w 2008 czy 2009 roku, i mógł zmienić klub bez sumy odstępnego, więc nie wydaje mi się, aby chciał się ruszyć z Bayernu, chociaż jakby dostał porządną pensję... kto wie?

Natomiast Żirkow miał udane Euro, nie wiem jak spisywał się w lidze, no i nie wiadomo, czy poradziłby sobie z tak wielkim przeskokiem, jakim niewątpliwie jest przejście z ligi rosyjskiej do La Liga.

Cóż, decyzję zostawiam zarządowi, i życzę, aby trafili z zakupami, żeby wszystko na koniec sezonu się zgadzało ;)

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 sty, 2009 23:31 
Segunda Division

Może rozgrywanie mu lepiej wychodzi, ale Gudjohnsen jest za to bardziej waleczny, często odbiera piłki, robi ruch w polu karnym rywala. Ostatnio jest naprawdę znakomicie dysponowany.

Nie twierdzę, że Fabregas jest za słaby na Barcelonę (choć pewnie zasiadłby na ławce), ale wydawać taką kasę na niego jest chyba nieopłacalne - oczywiście biorąc pod uwagę naszą sytuację kadrową. Bardziej przydałby się jakiś transfer na lewy atak, gdzie występuje Henry. Ostatnio złapał trochę formę, ale nie wiadomo jak będzie długo grał na przyzwoitym poziomie. Jest w sumie jeszcze Iniesta, ale ten z kolei może byś ustawiany przez Pepa na środku w meczach na Camp Nou.

Najlepiej poczekać do lata, na pewno ktoś odejdzie, jakieś kontuzję wpadną i wtedy może będzie jakaś pozycja wymagać wzmocnienia. Póki co Pep może ustawić 2 znakomite jedenastki.

Tytuł:
PostNapisane: So 10 sty, 2009 00:33 
El Crack Total

myky napisał(a):
Jeśli chodzi o obrońców, to nie orientuję się w sytuacji i nie przychodzi mi na myśl jakiś młody, dobry i ofensywny zawodnik. Marzeniem byłby lewonożny Alves, ale takie anomalie chyba w przyrodzie nie występują...

Lewonożny (a tak w ogóle, to skąd to przyporządkowanie lewa noga - lewa pomoc/obrona? Przecież bycie lewonożnym jakoś specjalnie Messiemu nie przeszkadza jawić się światu jako najlepszy prawoskrzydłowy) Alves to może nie, ale takim moim idealnym typem byłby rodak naszego lewego defensora Abidala - Patrice Evra. Ciężko w ogóle znaleźć skrajnego obrońcę o tak ofensywnym usposobieniu, co Alves, ale Francuz naprawdę mi imponuje - poprawna gra w defensywie, naprawdę bardzo dobrze radzi sobie z atakowaniem rywala swoją flanką, w czym bardzo pomaga mu jego szybkość. No, ale to tylko takie moje marzenie, bo sir Alex na dziś nie chciałby chyba nawet słyszeć o sprzedaniu Francuza (a może w końcu te słynne brazylijskie bliźniaki - Rafael i Fabio Silva, lewy i prawy obrońca dojdą do głosu na Old Trafford?)

Tytuł:
PostNapisane: So 10 sty, 2009 01:07 
Liryczny Filozof

Ja również jestem dużym zwolennikiem umiejętności Evry (szczególnie w ofensywie), choć wydaje mi się, że nie przeszłaby walka o miejsce na lewej stronie obrony pomiędzy nim i Abidalem. Można próbować częściej wrzucać tam Caceresa (który w reprezentacji udanie występuje właśnie na tej pozycji. Grywał też na lewej flance w Recre.), aczkolwiek to pewne ryzyko. Moim ideałem na bok obrony byłby... Pranjic!!! Niby lewy pomocnik, jest dobry technicznie, ma wyczucie oraz doskonale dośrodkowuje. Nieraz z konieczności występował właśnie na lewej obronie (Podobno przez pierwsze lata kariery, była to jego nominalna pozycja), co jest równoznaczne z tym, iż Chorwat ma wszelkie predyspozycje do klasowej gry na tej pozycji. Dodając do tego oczywiste zapewnienie od Guardioli możliwości częstego włączania się do akcji ofensywnych i rangę Naszego klubu, śmiem twierdzić, iż Danijel z satysfakcją zgodzi się na ponowne przemianowanie w lewego obrońcę.

Tytuł:
PostNapisane: So 10 sty, 2009 01:30 
All-in!

Leth napisał(a):
Moim ideałem na bok obrony byłby... Pranjic!

Lewa, prawa, boki pomocy, ataku, środek pomocy. Chyba tylko na bramce jeszcze nie grał. Salihamidzicowi jeszcze nie dorównał, ale jest na dobrej drodze.

Dla mnie rozważania nt. zakupu lewego obrońcy są co najmniej dziwne. Jest Abidal i chyba nie gra jak ogórek? Przynajmniej ja już dawno nie widziałem żadnego kiepskiego meczu w jego wykonaniu. Póki co na zmianę jest Sylvinho, aczkolwiek jeśli mówimy o przyszłości, to raczej nie ma co go liczyć. Moim zdaniem sprawa lewej strony obrony wygląda podobnie do tego, co na prawej: jest jeden zajebisty zawodnik i po jakąś cholerę ludzie chcą tu upychać jeszcze jakiegoś gwiazdora za kupę kasy. A już różnych Lahmów i Evrów powinniśmy chyba przymierzać w kategoriach sci-fi. Chyba, że po prostu mamy wydawać pieniądze na zasadzie sztuka dla sztuki: kupować zupełnie bez głowy, ale cieszyć się, że jest siano do rozwalenia. Wydaje mi się, że naturalnym zmiennikiem Abidala będzie w przyszłym sezonie Cáceres. Tak jak pisze Leth, w reprezentacji gra na lewej. Zresztą najlepsze jak dotąd spotkanie w Barcelonie również rozegrał na tej pozycji. Nie można również zapominać o tym jak świetnie radził sobie (i nadal to robi) na obu flankach Puyol. Grał w tym sezonie świetne spotkania na każdej z 3 możliwych pozycji w obronie.

Jeśli naprawdę mielibyśmy kogoś sprowadzać tylko dlatego, że Abidal nie gra genialnie, ale bardzo dobrze (i z jakiegoś powodu to nie wystarczy), to prędzej widziałbym tu człowieka w stylu Placente. Ot - typowego doświadczonego zmiennika (pamiętajmy, że Francuz pogra jeszcze ładnych parę lat). Ale tak czy inaczej mamy tylu obrońców, a zwłaszcza wszechstronnego Puyola, że jest to ostatnie, obok bramki, miejsce, na które powinniśmy szukać ludzi. Jest dobrze. Więc nawet tak ciekawym piłkarzom jak Pranjic, czy Emanuelson mówię "NIE!".

Wciśnij prawy Alt

Tytuł:
PostNapisane: So 10 sty, 2009 01:33 
Segunda Division

We Francji Evra przegrywał walkę o lewą stronę, przynajmniej na euro. Dopiero w 2 i 3 spotkaniu grał w podstawowej 11, ale to głównie dlatego, że Eric został przesunięty na pozycję środkowego obrońcy.

Abidal w tym sezonie zrobił ogromny postęp, szczególnie jeśli chodzi o jego działania w ofensywie. Nie gra tak jak Alves w ataku, ale to chyba wynika głównie z założeń taktycznych. W defensywie nie ma porównania w ogóle Abidal - Evra, więc trochę lepsza gra w ofensywie nie czyni Patrice'a lepszym defenosrem od Erica.

Moim skromnym zdaniem też zasiadłby na ławce.

Tytuł:
PostNapisane: So 10 sty, 2009 08:19 
El Crack Total

pemku napisał(a):
Nie gra tak jak Alves w ataku, ale to chyba wynika głównie z założeń taktycznych.
Z założeń taktycznych? To przez całą swoją karierę nie strzelił nawet jednej bramki, bo wszyscy trenerzy kazali mu pohamować żądzę atakowania bramki przeciwnika? Abidal to po prostu nie jest defensor, który zwykł przeprowadzać rajdy swoją flanką i tyle, w wieku 30 lat już tego nie zmieni. Z pewnością nie gra jak ogórek, ale to głównie za jego sprawą (w połączeniu z brakiem klasycznego lewoskrzydłowego) z lewej strony stwarzamy nikłe zagrożenie (nawet, jeśli w ostatnich meczach coś tam wychodziło), nękając rywala Alvesem i Messim jedynie z prawej strony. Taki profil bocznego obrońcy do Barcy nie pasuje i takie jest moje zdanie. Gio miewał różne wahania formy u nas, ale prawda jest taka, że gdy w tej formie był, to wraz z Bellettim na przemian przeprowadzali akcje oskrzydlające (świetni przy tym współpracując z odpowiednio Gaucho i Giuly'm), po prostu nie dając rywalowi chwili oddechu (kto nie pamięta kapitalnej akcji Holendra zakończonej bramką w GD na Camp Nou w sezonie 2004/2005?). Bardzo chętnie obejrzał bym Caceresa na lewej stronie obrony, bo w mojej opinii to, co zaprezentował ze Sportingiem, mimo że nie ustrzegł się w tym meczu błędów, powinno przekonać Pepa, do spróbowania Urugwajczyka na tej pozycji jeszcze raz.

Tytuł:
PostNapisane: So 10 sty, 2009 10:28 
contra el futbol moderno

okube napisał(a):
Bardzo chętnie obejrzał bym Caceresa na lewej stronie obrony, bo w mojej opinii to, co zaprezentował ze Sportingiem, mimo że nie ustrzegł się w tym meczu błędów, powinno przekonać Pepa, do spróbowania Urugwajczyka na tej pozycji jeszcze raz.

Daleki jestem od stwierdzenia że w najbliższej przyszłości Pep zdecyduje się na taki manewr. Nie mówię tu o pojedynczym występie, a ich serii na tej pozycji. Albo solidny w defensywie i rzadko udzielający się w ataku Abidal, albo Puyol. To opcje które Pep rozważa w pierwszej kolejności. Caceres i lewa strona obrony to narazie nieśmiałe eksperymenty ze strony Guardioli i moim zdaniem tak zostanie do końca obecnego sezonu (nie uwzględniam rzecz jasna żadnych wypadków losowych typu nagła kontuzja Abidala i Sylvinho jednocześnie - tfuuu).

Tytuł:
PostNapisane: So 10 sty, 2009 18:50 
Segunda Division

okube napisał(a):
Bardzo chętnie obejrzał bym Caceresa na lewej stronie obrony, bo w mojej opinii to, co zaprezentował ze Sportingiem, mimo że nie ustrzegł się w tym meczu błędów, powinno przekonać Pepa, do spróbowania Urugwajczyka na tej pozycji jeszcze raz.

Zauważ, że Caceres w meczu z Atletico dawał się łatwo ogrywać rywalom. Myślisz, że Pep postawiłby na niego na lewej stronie? Abidal jest kilkakrotnie lepszy w defensywie,a w ofensywie jak już pisałem zespół jest ustawiony 'na prawą stronę'. Dlatego też uważam, że Abidal naddaje się do taktyki, którą stosuje teraz trener.
Wracając do Caceresa, to każdy chce, żeby dostawał więcej szans. Owszem, póki co Pep mu nie ufa, ale jak może mu ufać, skoro gdy daje mu już grać to ten nie potrafi pokazać się z dobrej strony (myślę tu o meczu z Atletico).

Tytuł:
PostNapisane: So 10 sty, 2009 19:24 
Liryczny Filozof

pemku napisał(a):
Zauważ, że Caceres w meczu z Atletico dawał się łatwo ogrywać rywalom. Myślisz, że Pep postawiłby na niego na lewej stronie? Abidal jest kilkakrotnie lepszy w defensywie
Zastanawiam się skąd wziąłeś ten wniosek. Jeżeli dobrze rozumiem zestawiasz jeden mecz Caceresa (Nie na flance, a w środku defensywy) z dużą ilością spotkań Abidala w tym sezonie. Gdzie tu logika i co tu porównywać? Ja zaryzykuję stwierdzenie, iż w poprzednim sezonie to właśnie Urugwajczyk grał w defensywie lepiej od Erica (Czy 15 baniek wydanych na tego piłkarza przez Barcę po raptem jednym sezonie w PD, Cię nie dziwi?). A kilkakrotnie to powinieneś przemyśleć pisanie o swoich teoriach, wtedy kiedy nie masz argumentów.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1