Teraz jest Pt 19 lip, 2019 00:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3452 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 25 mar, 2019 13:32 
Pichichi

Tony napisał(a):
Ciężko powiedzieć co się dzieje z Cou.
Albo kwestia tego, że to jednak słaby piłkarz, ot tak po prostu. Dobry na Liverpool, a u nas za słaby.

Liverpool to mniej więcej ten sam poziom sportowy, finansowy i organizacyjny, co Barcelona. Ma tyle samo tytułów LM, też jest drugi w kraju pod względem ilości tytułów krajowych, a rok temu grał w finale CL (już bez Coutinho), podczas gdy Barcelona w żenującym stylu żegnała się z rozgrywkami po 0-3 w Rzymie, natomiast w tym sezonie jest obok City głównym kandydatem do mistrzostwa Anglii w najsilniejszej (vide 4 zespoły w 1/4 CL), najbardziej wyrównanej z topu i najbogatszej lidze piłkarskiej globu. Rozumiem miłość do Barcelony, ale trochę obiektywizmu też się przydaje.

Coutinho po prostu przepadł w stylu, który proponuje Barcelona pod skrzydłami Valverde, ot cała filozofia. Może rzeczywiście w Anglii by mu było lepiej, ale transfer z Liverpoolu do United vide Barcelona...to tak jakbyśmy kupili Isco przez pośrednictwo Juventusu.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: Pn 25 mar, 2019 14:10 
Semper fi

Zibi1981 napisał(a):
Liverpool to mniej więcej ten sam poziom sportowy, finansowy i organizacyjny, co Barcelona. Ma tyle samo tytułów LM, też jest drugi w kraju pod względem ilości tytułów krajowych, a rok temu grał w finale CL (już bez Coutinho), podczas gdy Barcelona w żenującym stylu żegnała się z rozgrywkami po 0-3 w Rzymie, natomiast w tym sezonie jest obok City głównym kandydatem do mistrzostwa Anglii w najsilniejszej (vide 4 zespoły w 1/4 CL), najbardziej wyrównanej z topu i najbogatszej lidze piłkarskiej globu. Rozumiem miłość do Barcelony, ale trochę obiektywizmu też się przydaje.

Coutinho po prostu przepadł w stylu, który proponuje Barcelona pod skrzydłami Valverde, ot cała filozofia. Może rzeczywiście w Anglii by mu było lepiej, ale transfer z Liverpoolu do United vide Barcelona...to tak jakbyśmy kupili Isco przez pośrednictwo Juventusu.

Dlatego napisałem: Dobry na Liverpool. Do nich pasował, do tamtejszego stylu. A nie, że uważam ich za gorszych od nas. Spokojnie miłość zostawiam mamie czy dziewczynie :P
Ba są lepsi od nas, tak również twierdzę.
Pomimo pucharów to za Valverde zrobiliśmy regres jeśli chodzi o markę Barcelony. Czekam aż w końcu odejdzie do Bilbao czy gdzieś tam. Uważam, że najgorsze co nas trafiło od wielu lat. Gościu poświęcił styl, na wyrywanie punktów najniższym kosztem, na męczenie się i biedę w stylu. A to właśnie z magii gry Barcelona czerpała siłę. Z magii. Tego nam zazdrościli rywale, tego się bali, dla tej magii chcieli tu przychodzić, dla spektaklu i pięknej gry. A teraz to męczenie buły, że oglądać się tego nie da. Czekanie na Messiego czy Suareza aż bramkę walną. Tego się już nikt nie boi.

Żeby Valverde tym męczeniem buły puchary nam przynosił, a tu mamy w zasadzie ligę, a w LM bieda straszna.
Niech odchodzi jak najszybciej, bo Barcelona jeszcze parę lat męczenia takiej buły a straci w wielu oczach.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

PostNapisane: Pn 25 mar, 2019 16:31 
Segunda Division

Tony napisał(a):
Dlatego napisałem: Dobry na Liverpool. Do nich pasował, do tamtejszego stylu.

Do nas jako pomocnik też pasuje, tylko jako napastnik nie. W Liverpoolu grał głównie na pomocy. Nie wiem, ale wydaje mi się, że jako napastnik nigdzie nie pasuje.

PostNapisane: Pn 25 mar, 2019 16:45 
Semper fi

Czasem miał okazję grać u nas jako pomocnik. Też mu nie bardzo szło wg mnie. Zresztą się dziwić. Od czasów Iniesty i Xaviego czy ktoś widział u nas dobrego pomocnika, który potrafi zagrać prostopadłą piłkę? Strasznie tego brakuje. Arthur, mimo iż dobry gracz, brakuje mi podań, które tworzą okazje. Rakieta potrafi tak podać, ale rzadko się decyduje. Podają między sobą, aż potem ląduje ona pod nogami Messiego i czekają aż coś ten zrobi. A przynajmniej jeden pomocnik powinien zagrywać takie piłki jak Leo. Iniesta i Xavi prócz regulowania gry i utrzymywania się przy piłce potrafili to zrobić.

PostNapisane: Wt 26 mar, 2019 20:34 
Segunda Division

Mnie się podobał w pomocy, a porównywanie do XAVI-ego i Iniesty jest prawie jak porównywanie do Messiego, więc trochę fałszuje obraz. Ja kiedyś nie lubiłem Rakiticia, bo to nie XAVI, a jak zdałem sobie sprawę z tego, że to nieracjonalne, to zauważyłem, że jednak jest dobry.

PostNapisane: Wt 26 mar, 2019 22:36 
Pete Sampras

Tony napisał(a):
Od czasów Iniesty i Xaviego czy ktoś widział u nas dobrego pomocnika, który potrafi zagrać prostopadłą piłkę? Strasznie tego brakuje. Arthur, mimo iż dobry gracz, brakuje mi podań, które tworzą okazje.

Arthur nabiera odwagi i coraz częściej się na takie podania decyduje, a myślę, że będzie z tym jeszcze lepiej. Natomiast wcześniej faktycznie tego brakowało bardzo i aż dziw, że tak przez wiele osób krytykowany za przeciętniactwo i zachowawczość Rakitic miał takich podań w sumie całkiem sporo jak porównać z innymi pomocnikami.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 27 mar, 2019 00:47 
Pichichi

Tony napisał(a):
Od czasów Iniesty i Xaviego czy ktoś widział u nas dobrego pomocnika, który potrafi zagrać prostopadłą piłkę?

Messi... :czarodziej:

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Cz 28 mar, 2019 17:29 
Semper fi

Ronaldinho4ever napisał(a):
Mnie się podobał w pomocy, a porównywanie do XAVI-ego i Iniesty jest prawie jak porównywanie do Messiego, więc trochę fałszuje obraz. Ja kiedyś nie lubiłem Rakiticia, bo to nie XAVI, a jak zdałem sobie sprawę z tego, że to nieracjonalne, to zauważyłem, że jednak jest dobry.

Jako napastnik, tudzież skrzydłowy u nas kompletnie się nie spisał. W naszym systemie, widać, że to nie jego pozycja. Wystawianie na siłę. Tak jak kiedyś z D. Villi zrobili skrzydłowego, i z dobrego napastnika stał się słabym zawodnikiem i stracił u nas czas.Podobnie z Cou. Z tym, że aktualnie ciężko coś powiedzieć, bo gość jest w takim dołku, że gdzie by nie grał to gra słabo, bez wpływy na grę.

Wiadomo, że Iniesta i Xavi to klasa sama w sobie, ze świecą takich szukać. Większość zawodników z pola, z wielu lig są jeszcze daleko za nimi. To co grali, i to co potrafili zagrać w swoich najlepszych latach przypawało mnie o ciarki. Nie chciałem porównywać Cou z nimi, tylko chciałem raczej nawiązać, że takiego gościa, chociaż jednego dobrego pomocnika w stylu Iniesty i Xaviego nam brakuje.

Po Rakiticiu nie widać, ale to jest kawał cholernie dobrego zawodnika. Widać, Valverde zmusił go trochę do sprzątania i porządkowania pomocy a nie do rozgrywania i kreowania. Ale zawodnik jest na prawdę dobry. Problem jest wg mnie taki, że o ile za czasów Pepa, był Xavi - Busi - Iniesta. I uzupełniali się idealnie. Nie mówię już o talencie i umiejętnościach. Ale z profilu uzupełniali się znakomicie. Był Busi, który potrafi się ustawić, zabezpieczyć czy odebrać piłkę, do tego z świetną techniką, opanowaniem, dobrym podaniem krótkim, z klepki czy długim, ale był obok Iniest i Xavi. Obaj potrafili piłkę przytrzymać, zmienić tempo, ale potrafili przede wszystkim swoimi podaniami szybko omijać kilku zawodników.

Dziś tego po prostu nie widzę, stąd wg mnie mamy najgorszą pomoc od wielu lat. Bo mamy Vidala, Busiego, Rakiticia i Arthura i Valverde każe każdemu z nich grać dokładnie to samo, nie uzupełniają się. Męczą bułę w środku pola i nic z tego nie wychodzi, żadnej kreatywności w pomocy nie ma. A my kreujemy akcję od tyłu od bramkarze, przez obrońców, pomocników aż do napastników, i pomocnicy u nas zawodzą.

Gary napisał(a):
Arthur nabiera odwagi i coraz częściej się na takie podania decyduje, a myślę, że będzie z tym jeszcze lepiej. Natomiast wcześniej faktycznie tego brakowało bardzo i aż dziw, że tak przez wiele osób krytykowany za przeciętniactwo i zachowawczość Rakitic miał takich podań w sumie całkiem sporo jak porównać z innymi pomocnikami.

Tu się zgodze, widać po Arthurze że ma podanie, kreatywność i wizję. Miał kilka podań i na pewno nie były one z przypadku. Tylko chyba Valverde go tłamsi taktycznie i tak sobie tylko tę piłkę trzyma.

Culé a muerte napisał(a):
Messi... :czarodziej:

I długo, długo nic. Ilez można ciągnąć na tym :P

PostNapisane: Śr 17 kwi, 2019 19:53 
Tercera Division

Trzeba przyznać i przyklasnąć Bartomeu, bo odwalił majstersztyk zaklepując De Jonga i De Ligta. Z rozwijającym się Arthurem i Lengletem buduje nam się ekipa na lata z ogromnym potencjałem.
O ile mieliśmy kilka lat posuchy i tak naprawdę spore rozczarowanie, że nie wyciskamy więcej w Europie majać Leo w składzie, tak teraz nadchodzi czas, w ktorym możemy zdominować znowu kilka sezonów. I tu pytanie czy jest to możliwe z Valverde? Byłem w tym sezonie wiele razy przeciwny typowi, ale poczekam na Liverpool. Jeśli znowu wypunktuje taktycznie i swoją zachowawczą, acz mądrą postawą, a kiedy trzeba przyspieszeniem i ogra Kloppa a potem wygra w finale to chyba posypie głowę popiołem i przyznam, że gość wie co robi i powinien zostać jeszcze na sezon. Potem chyba przyjdzie jego czas, bo cięzko u nas ugrać więcej niż 3 sezony, a w takim wypadku.... Czytam o tym Ten Hagu, że terminował 2 lata u Pepa w Bayernie, że ma taką samą filozofie i wkłada w drużynę to samo, co Pep i patrząc po tegorocznym Ajaxie koleś ma mega potencjał. Przyszly sezon niech sie utwierdzi w europejskiej piłce a potem być może własnie zapraszam tutaj. Z zaaklimatyzowanymi De Ligtem, De jongiem, Arthurem, Puigiem, Lengletem, nadal z Messim powrót do mega gry - byłoby pięknie.

PostNapisane: Cz 18 kwi, 2019 19:59 
Pichichi

De Ligta też zaklepali?

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2019 13:43 
Segunda Division

Tak. De Ligt milczy żeby cena odpowiednio urosła po LM, ale na pewno gdzieś odejdzie w tym okienku, a najbliżej mu do Barcy. Tylko Jong załatwił to raz dwa, a Ligt rozgrywa na zimno. Po prostu cierpliwości...

PostNapisane: Pn 13 maja, 2019 21:54 
Pichichi

Jeszcze tylko 2 mecze, w tym finał Pucharu Króla i sezon zamknięty, trzeba już pomału myśleć o podsumowaniach.
Na razie krótko:

1. Główny cel na ten sezon nie został zrealizowany. Mało tego - to już kolejny raz odpadamy w Lidze Mistrzów po kompromitującym występie na wyjeździe. Ból tej porażki nadal jest bardzo świeży, ale to sami zawodnicy, w tym przede wszystkim Messi, przed sezonem tak ustawili priorytety. Myślę, że Messi zamieniłby kolejny (ewentualny) dublet ligowy na "uszaty puchar"...ja też bym chyba tak zrobił.
2. Kolejny, 26 w ogóle oraz 8 tytuł w ciągu 11 lat. Kosmos! La Liga zdominowana. Może dlatego tak mało cieszy w obliczu punktu 1.
3. O Puchar Króla jeszcze zagramy, do tego bez Suareza i pewnie Dembele i Coutinho. Valencia na 100-lecie klubu chce coś zdobyć, Barca walczy o 5 trofeum z rzędu. Generalnie warto dać z siebie wszystko, aby w zaistniałych okolicznościach wycisnąć z tego sezonu wszystko, co się da i na wakacje jechać po triumfie, niż po kolejnej porażce.
4. Transfery. Na tym trzeba się skupić. Wiemy już o de Jongu, de Ligt jest bardzo blisko - oby się udało. Griezmann - ciekawa opcja, gdyby przyszedł to jego rywalizacja (współpraca?) z Suarezem byłaby ciekawym wątkiem, ale co wtedy z Dembele oraz Coutinho? Ten drugi chyba by odszedł. Trzeba szukać drugiego bramkarza wobec utraty Cilessena. Kto na lewą obronę na zmiennika Alby? Czy ktoś z La Masii? Real, Bayern i pewnie PSG ruszą na łowy, do tego angielskie kluby zapewne też nie będą bierne. Zapowiada się bardzo ciekawe okno transferowe.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Pt 17 maja, 2019 16:59 
Segunda Division

I zostajemy z tym impotentem na ławce. Klasyka. Zero przebudowy nas czeka, jedynie do składu dojdzie Jong i pewnie pogrzeje ławe tak długo aż talent pryśnie.

Odechciewa się oglądać nowy sezon nim się sezon jeszcze stary nie skończył

PostNapisane: Pt 17 maja, 2019 18:53 
Semper fi

Jeszcze zostawili tego Valverde?
Super! Przyjdą nowi i z dobrych grajków, z potencjałem staną się zawodnikiem który ledwo by się nadawał na Bilbao. Gówno znowu będzie z przyszłego sezonu.
Liga nie jest żadnym wyznacznikiem od ładnych kilku lat, bo to liga ogórków. 3 drużyny a reszta to przepaść, na której dnie leżą długi całej La Ligi.
Spoko będzie więcej wolnego czasu, bo już naprawdę nie mogę patrzeć na Valverde na ławce. Jeszcze na żadnego trenera Barcelony tak bardzo nie lubiłem.

Tylko wywalenie Valverde oraz zakończenie kariery kilku zawodników i odejście tych co nie wiadomo po co tutaj są może być jakimś krokiem naprzód. A tak będziemy czekać czy Leo znów będzie miał sezon życia czy nie. Jakby Leo trafiał z 1/3 mniej niż trafił w tym sezonie to i w lidze mogłoby być ciężko.

Valverde tego nie poukłada, bo ten gość nie ma pomysłu na ten zespół. Nie mam pojęcia w co gra Barcelona, czy piłką, czy z kontry, czy długimi, czy dośrodkowaniami, czy obrona, to jakieś kombo w stylu co dziś się uda. Smutne to.

PostNapisane: Pt 17 maja, 2019 22:17 
Segunda Division

Dlaczego Ernest ma odchodzić skoro klaun Barto jasno określił jakie były priorytety? Najpierw liga, potem Copa Del Rey a potem jakaś tam LM, nie wiem dlaczego Leo sie tak trudził w tych rozgrywkach skoro reszta najwyraźniej miała inne plany na ten sezon :lol2:

Nie mogę patrzeć już niektórych ludzi w tym klubie. Całe szczęście że kibicuje tym barwom a nie zawodnikom bo już dawno dałbym sobie spokój. Niektórym tłustym kotom to naprawdę już zdrowo sie popierdoliło od tych fryzur i instagrama i że będą sobie przybijać piątki do końca życia i odpoczywać. To nie sanatorium do kurwy. Jeśli mielibyśmy mieć jakikolwiek wstrząs to jedynym wyjściem jest przejebanie na wszystkich frontach w tydzień, tak jak biali zrobili to w tym sezonie.

PostNapisane: So 18 maja, 2019 11:59 
Amateur/Aficionado

Teraz tzw. "szatnia" podobno decyduje jeszcze kogo kupić a kogo nie, kurwa co za patola, niech oni sie wezmą za gre bo od tego są a nie za transfery do huja

PostNapisane: So 18 maja, 2019 14:53 
Pichichi

Jeśli szatnia zaczyna o czymś decydować w klubie, to znaczy że szatnia wymaga solidnego wietrzenia, bo zaczyna śmierdzieć.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: So 18 maja, 2019 18:50 
Semper fi

To byłby dobry moment na przewietrzenie, ale nie będzie takiego. Może za rok dopiero jak Valverde odejdzie.
Przyszły rok znowu będzie smutnym rokiem. Fajnie, że pewnie ligę wygramy, choć może być trudniej niż w tym roku, Real pewnie wróci do walki, a Atletico raczej dalej w marazmie pozostanie, ale co z tego, skoro mecze będą męczeniem buły. A w LM pewnie znowu będzie kompromitacja, bo drużyny z Premier League znowu wydadzą krocie, znowu się wzmocnią i znowu nas rozjadą.

Dalej nie rozumiem, że ten trener został. Ok, Romę można nazwać wpadką, cóż przydarzyło się, ale Liverpool już wpadką nie jest. To jest kompromitacja. Przecież z Barcelony cały świat piłkarski rechocze. Przecież to straszny wstyd zwyczajnie. Taki zespół z taką historią, i mimo wszystko z takimi piłkarzami nie może trwonić takiej przewagi.

PostNapisane: So 18 maja, 2019 20:05 
El Crack Total

xirrus napisał(a):
Teraz tzw. "szatnia" podobno decyduje jeszcze kogo kupić a kogo nie, kurwa co za patola, niech oni sie wezmą za gre bo od tego są a nie za transfery do huja

Przecież nikt z własnej woli nie wpuści do swojej zagrody kolejnego samca Alfa. Bronią się skurwesyny !

PostNapisane: N 19 maja, 2019 10:23 
Primera Division

Samiec alfa :) Griezmann to kolejna cipa do składu. Taki sam bezjajeczny co Coutinhio. Wpasuje się.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3452 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1