Teraz jest Cz 23 lis, 2017 04:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So 02 wrz, 2017 20:10 
Pichichi

Ronaldinho4ever napisał(a):
Ja tam wierzę w jego miłość do barw :!: :!: :!:

W transfer Coutinhio też wierzyłeś :P

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: So 02 wrz, 2017 20:18 
Primera Division

To będzie bardzo ciekawy sezon. Duże pole do popisu dla trenera. Nie liczę na fajerwerki. Liczę na dobrą zabawę :) bardzo mnie ciekawi Paulinho... Dembele da sobie radę.

PostNapisane: So 02 wrz, 2017 20:51 
Pichichi

Culé a muerte napisał(a):
Ad.3 Trzeba bylo przeczekac okienko i zamrozic kase w banku.

Odpowiadam tylko na to, bo resztę wyjaśnił wyżej aschnu, z którym już się kłóciłem w podobnym temacie :D

Plan na transfery przed sezonem: kupno prawego obrońcy i środkowego pomocnika. Kupiliśmy Semedo - część spełniona. Potem był plan wzmocnienia środka pola, ale... nagle dostaliśmy 222 miliony za Neymara. Ceny poszły w górę (na całym rynku), a szczególnie dla Barcelony. Przecież każdy wiedział ile ma kasy za sprzedaż Brazylijczyka.

I co byś zrobił teraz? Jako członek zarządu, osoba która kocha klub i chce dla niego jak najlepiej.

a) Zamrozić kasę w banku, bo kluby żądają za dużo pieniędzy;

b) Kupić gracza na pozycję Neymara po zawyżonej cenie?

Innych opcji nie uwzględniłem, bo ich nie było. Zobacz - mieliśmy kupić ŚP, a zostaliśmy bez skrzydłowego. Twoim zdaniem w takim momencie trzeba zamrozić kasę. Proste pytanie: po chuj? Po to żeby grać Deulofeu i Ardą? Wypowiedz to na głos. Deulofeu i Turan pierwszymi wyborami na lewe skrzydło w Barcy. Słyszysz to? Brzmi fatalnie.

Osobiście uważam, że wymiana Dembele + 75 milionów euro to dobra opcja. Neymar zawsze wydawał się farbowanym lisem, a Dembele ma bardzo dobre obie nogi oraz fantastyczny drybling. Martwi mnie jedynie kwestia jego mięśni (a raczej ich brak) oraz zachowanie w każdym z klubów, w których dotychczas grał.

Za owe 75 mln nikogo na topie nie kupisz, ale dorzucisz 25 i masz kozaka do środka pola. Źle? Oczywiście zakładam, że w klubie są ludzie, którzy potrafią negocjować i druga strona ich szanuje.

PostNapisane: So 02 wrz, 2017 22:31 
Tercera Division

aschnu napisał(a):
Ronaldinho4ever napisał(a):
Ja tam wierzę w jego miłość do barw :!: :!: :!:

W transfer Coutinhio też wierzyłeś :P

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Pod sam koniec też zwątpiłem, ale OK, przyznaję się do błędu. Jednak jest różnica pomiędzy obcym piłkarzem z dziwnym charakterem, nieco rozpieszczonym, a legendą klubu, jej wychowankiem, który zawdzięcza Barcy zdrowie czy nawet życie i może już to dawno spłacił, ale to wciąż wychowanek i legenda i część środowiska, z którym się bardzo zżył. Aczkolwiek brak podpisu też mnie trochę niepokoi, ale tylko trochę. Jeśli Messi narzeka na zarząd, to niech się wstrzyma, przecież wie o akcji Beneditto, a jak się wszystko powiedzie, to nie będzie powodu do narzekań.

PostNapisane: N 03 wrz, 2017 00:14 
Pichichi

aschnu napisał(a):
Ad.1.
Zastrzyk gotówki z zewnętrznego źródła to też zysk. Więc nie wiem z czym tu się nie zgadzasz? To co wyrabia PSG to nie jest jeszcze żadna bańka, tylko przepłacanie​. Bańka byłaby wtedy gdy takie Psg miałoby długi i zamiast dokonywać cięć (np. restrukturyzacja) otrzymywałoby ekstra kasę na podtrzymanie statusu quo. A z tego co wiem to długów nie ma, wyszło na prostą, a teraz inwestuje . Za wcześnie, żeby stwierdzić czy owa bańka w PSG powstanie w wyniku owych transferów.

Ad.2.
W normalnym świecie jak najbardziej tak i to niezależnie czy je sprzedasz czy nie. Zawsze możesz wybrać inny środek transportu (choćby innego taksówkarza, autobus albo pieszo).

Zasadnicza roznica miedzy City i PSG a reszta, jest taka, ze kluby zarzadzane przez szejków to ich prywatne folwarki i moga sobie z dnia na dzien zwiekszyc przychody przy pomocy mechanizmów, które nie sa dostepne takiemu RM, Barcelonie czy Bayernowi. RM zeby kupic w 2009 CR14.7, Kake, Alonso oraz Benza, musial wziac spory kredyt z banku, który sie ocieral o 1/7 calosci przychodów klubu w roku fiskalnym. I potem splacac i max co mogl RM ugrac to odlozyc w czasie splate rat za kredyt, a splacanie tylko odsetek. A taki szejk sprzeda sobie tyle, a tyle ropy czy gazu i ma kase gotowa.
Zobacz na minione okienko: PSG przy budzecie 540mln€ wydalo 400mln na Neya i Mbappé (cwany szejk podpisal z Monako wypozyczenie na rok i potem go wykupia). Barça albo RM tak moga? Albo jakis klub notowany na gieldzie? Poza tym, na wódke w sklepie wyda tyle samo milioner co bezdomny.

Post Scriptum: chodzilo mi wczesniej nie o banke spekulacyjna w PSG, co w ogóle na rynku transferowym. Póki kluby maja zyski, moga placic bajonskie sumy. Ciekaw jestem jak dlugo ten wozek pojedzie. Rok temu okienko to wzrost o 14,3%!

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: N 03 wrz, 2017 11:08 
Tercera Division

Nie podoba mi się ingerencja Kataru w piłkę nożną, a tym bardziej w Barcelonę- z tymi ich szemranymi fundacjami i liniami lotniczymi- ale skoro już się do nas wmieszali, to mogliby nam więcej kasy sypać, żeby Barcę też było stać na 11 Cristiano Ronaldo.
Wiem, że to różnica, że tu właściciel, a tu tylko sponsor, ale to w dalszym ciągu bogate szejki.

PostNapisane: N 03 wrz, 2017 14:50 
Pichichi

@Culé a muerte
Nie rozumiem czemu obarcza się winą PSG za popieprzone regulacje. Powinno iść się w drugą stronę i pozwolić wszystkim korzystania z szejków (jeśli jest ich takowa wola), a nie tworzyć kolejne bzdurne przepisy, które służą dobrze tylko dwóm: najbogatszym i korupcji. Tak jak piszesz z ową wódką. W czasie prohibicji najbogatsi mieli do niej dostęp, biedni nie. Bogaty posmarował (miał czym) i policja czy sąd już alkoholu nie widział. Wystarczy zapoznać się biografią Al Capone. Dlatego nie będę krytykował PSG za jego ruchy, a UEFA za jej wpieprzanie się w czyjeś portfele i ustalanie socjalistycznych regulacji (piłka nożna nie ma polegać, aby wszyscy byli równi, poprzez osłabianie silnych!).
A teraz parafrazując Twój przykład: równie dobrze jakiś fan Legii mógłby tu płakać, że to było nie sprawiedliwe, bo taka Legia w żadnym banku na świecie nie otrzymałaby kredytu w takiej wysokości jaki otrzymał go Real, więc nie stać ją było na kupno CR7 mimo, że chciała. Czy tym oto sposobem powinna powstać kolejna regulacja zabraniająca klubom pobierania kredytów, bo taka Legia jest traktowana "niesprawiedliwie"?
Widzisz w przeszłości, taki Manchester, RM, czy Barca posiadały o wiele większy budżet niż reszta klubów z różnych przyczyn (nie tylko jego wypracowanie, ale również zastrzyk gotówki od sponsorów, którzy oferowali o wiele grubsze pieniądze za koszulki Manchesterowi Utd. niż Celcie Vigo) i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Barca mogła w przeszłości krzyczeć (wtedy kiedy jeszcze na koszulkach nie było reklam): zakazać reklam na koszulkach, bo to nie jest finansowo fair-play!
Teraz gdy PSG postąpiło w podobny sposób co dawniej owe kluby (plus jeszcze Chelsea, czy MC) to robi się z tego ambaras, bo podkupili nie gracza jakiemuś klubowi z zaścianka za 300 milionów, a wielkiej Barcie. Kibiców Barcy nie boli kwota (gdyby Gomes poszedł za taką kwotę co Neymar każdy by tu skakał z radości pod sufit, A Bartomeu by gratulował dobrego zakupu szejkom, a nie składał donosy do UEFA już o jego gwarantowanej reelekcji nie wspomnę), ale to, że jakieś PSG było stać na jednego z ważniejszych grajków Barcy, a ta nie miała nic dogadania. Do tego dorzucając aspekt Verattiego, w którym to PSG miało decydujący głos, co w ogólnej istocie postawiło PSG wyżej niż Barcę. Klub, który odpada w frajerski sposób z LM z Barcą, upokorzył ją na arenie transferowej (nie dał Verattiego, a zabrał Neymara mimo sprzeciwu klubu) i tu jest ten kołek w zadzie, który tak większość kłuje. Za błędy klubu z Katalonii (zbyt niska kwota w klauzuli = Promocja!) obarcza się PSG, co jest śmieszne (już rok wcześniej Barca miała wiedzę o zapędach PSG i ich finansowych możliwościach). Tak samo z tymi klauzami. Jedni nie muszą ich ustalać wcale, a inni mają popieprzoną kolejną regulację. Wystarczy ją znieś,a problem z PSG się skończy, bo wtedy taka Barca czy Real otrzymają decydujący głos przy opuszczaniu przez ich gwiazdy klubu (patrz Liverpool, wątpię, że gdyby były klauzule, to ta za Coutnhio opiewała by na więcej niż 120 milionów). W tym kierunku powinno się darzyć, a nie do kolejnych regulacji, które jak wcześniej napisałem chronią takie szejkowe PSG i sprzyjają korupcji (podpłacenie UEFA, aby ta nic nie widziała).
Na dzień dzisiejszy gdyby polski klub chciał nadgonić dystans między nim a Realem, czy Barcą, to tylko w ten sposób co PSG. Nie możesz dogonić innych podążając tą samą drogą, bo logicznym jest, że w takiej sytuacji zawsze będziesz za nimi (powtarzasz ich ruchy w tym błędy, więc nie możesz iść szybciej). PSG chce iść na skróty, tylko że nie daje im to gwarancji, że ten skrót prowadzi na szczyt i nie mam najmniejszego zamiaru ich za to krytykować. Nie mój klub, nie moja kasa, nie moja sprawa.

Co d bańki, to za nią już w przeszłości obarczano Inter (kupno Ronaldo) coś walnęło? Nie. Niedawno miałeś przykład podskoku kwoty dwóch zawodników Neymara i Dembele, gdzie jest ścisły związek między tymi transferami (ta sama gotówka w obrocie). Na tej podstawie, naprawdę jest ciężko stwierdzić, że automatycznie wartość wszystkich piłkarzy podskoczyła w górę. Po polskiej lidze jakoś tego nie widać. Jeśli nastąpi dzień, że przy dzisiejszym poziomie gry i średnim krajowym dochodzie w Polsce, za polskich grajków będzie się płacić 30-40 milionów, wtedy możemy już na poważnie debatować czy mamy do czynienia z bańką czy też nie. Dwa transfery od normy jeszcze o tym nie decydują. Reszta klubów jakoś nie świruje, nawet taka Chelsea czy City usiadło na 4 literach (żaden z transferów nie przekroczył 61 milionów).

Ps. Za rok znów będzie zgrzyt zębami, bo kolejni piłkarze odejdą, a Barca będzie się powoływać na finansowe fair-play. Dlaczego? Popatrz jak na wieść o transferze Neymara zareagował Real (wszystkie kluczowe klauzule od razu +500 milionów), a jak zareagowała Barca? Z kim zrobiono renegocjację umów na większe klauzule? Nawet z Messim nie potrafią podpisać umowy, a co dopiero z takim Umtiti, (Luisem) Suarezem, Rakitic czy Ter Stegen. To nie są nawet Hiszpanie, a co dopiero Katalończycy, tylko kolejni piłkarze z dopiskiem w kontrakcie: Okazja mniej niż 100 mln i jest Twój! Umtiti, nad którym są ochy i achy (jest francuzem więc i do P$G (patpul ;P) jest mu po drodze), ma 60 milionów w klauzuli! Tu powinieneś się dowalać, a nie do tego, że kogoś stać na to aby lekką ręką wydać owe 60 milionów. Jeśli w zimowym okienku Barca nic z tym nie zrobi, to jawnie prosi się o kolejne problemy.

@Ronaldinho4ever
O ile pamięć mnie nie myli, to był taki zarzut w kierunku Barcy, że tylko dzięki kasie Katarczyków, Barca mogła kupić Neymara. Co więcej wielu na głównej broniło za to Barcę, że mimo smrodu wokół tego transferu, zrobiła dobrze.

Edit:
A propos Messiego, a nie przyszło Ci do głowy, że po tych wszystkich latach gry i sukcesach w FCB, Messi mógł stwierdzić, że już spłacił owy dług?

PostNapisane: N 03 wrz, 2017 20:24 
Pichichi

aschnu napisał(a):
Edit:
A propos Messiego, a nie przyszło Ci do głowy, że po tych wszystkich latach gry i sukcesach w FCB, Messi mógł stwierdzić, że już spłacił owy dług?

Albo, że nie jest ślepy, widzi w jakim miejscu znajduje się drużyna i będzie chciał spróbować czegoś nowego?

PostNapisane: Pn 04 wrz, 2017 16:29 
El Crack Total

Cytuj:
. Na tej podstawie, naprawdę jest ciężko stwierdzić, że automatycznie wartość wszystkich piłkarzy podskoczyła w górę.

Kluby angielskie wydały o 23 % więcej na transfery niż rok temu.

PostNapisane: Wt 05 wrz, 2017 08:19 
Pichichi

@Roma-Rio
Jak co roku. Jeszcze nie doszło do transferu Neymara jak angielskie kluby już zaczęły szastać kasą.

Bartomeu: "Mamy lepszą drużynę niż w poprzednim sezonie".
W sumie to zdanie wystarczy za wszystkie słowa w tym temacie :P

PostNapisane: Wt 05 wrz, 2017 17:19 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
@Roma-Rio
Jak co roku. Jeszcze nie doszło do transferu Neymara jak angielskie kluby już zaczęły szastać kasą.

Tu jeszcze nie było efektu Neymara bo normalnie działające kluby mają transfery dogadane już w marcu :P Ale patrząc na skok cen na przestrzeni kilku lat widać jak ceny rosną. Przecież nie tak dawno płacono za króla strzelców poważnej ligi po 25-30 mln, potem 50 wydawało się ogromną sumą a dziś ? Za byle murzyna z pięcioma bramkami na sezon śpiewają więcej.

PostNapisane: Cz 07 wrz, 2017 22:38 
Pichichi

Zgoda. Tylko nie zapominajmy, że wraz z kosztami rosną też i przychody. Piłka generuje o wiele większe zyski niż 20 czy choćby 10 lat temu. W sumie to sam transfer CR do Realu się zwrócił w czasie wyjazdu do Chin (albo przynajmniej jego lwia część) - na sprzedaży samych koszulek. Czy kiedyś piłkarze dostawali na dzień dobry sportowe auto w ramach przystąpienia do klubu typu FCB? Nie.
Już za czasów przejścia Ronaldo do Interu gadano o bańkach finansowych. Niewiele czasu minęło i owy rekordowy koszt za zawodnika dziś na nikim nie robi wrażenia. Podobnie za 10-15 lat może będzie z transferem Neymara.
Aha i od czasów choćby CR taki Pirlo przeszedł z Milanu do Juve za darmo. To pokazuje, że nadal umiejętne prowadzenie negocjacji może sprowadzić piłkarza z najwyższej półki za niewielką cenę.

PostNapisane: Pt 08 wrz, 2017 08:54 
Piwowar domowy

aschnu napisał(a):
Podobnie za 10-15 lat może będzie z transferem Neymara.
Aha i od czasów choćby CR taki Pirlo przeszedł z Milanu do Juve za darmo.

Pewnie, że transfer Neymara nie będzie robić wrażenia. Bo w mojej ocenie wszystko dąży właśnie do tego, by transfery były realizowany, jak ten wspomniany przez Ciebie, czyli za darmochę.

PostNapisane: Pt 08 wrz, 2017 10:31 
Pichichi

A moim zdaniem bańka pi#rdolnie. Płacenie bajońskich sum, znacznie wyższych od szacowanej wartości kopacza, musi do tego doprowadzić. Do tego dochodzą wysokie zarobki. Piłka owszem generuje większe zyski niż 20 lat temu, ale również i wieksze koszty oraz dlugii, zobowiązania. Gdyby Barça księgowała tak jak RM, to byśmy byli bogatsi od RM.

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Pt 08 wrz, 2017 16:51 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
Zgoda. Tylko nie zapominajmy, że wraz z kosztami rosną też i przychody. Piłka generuje o wiele większe zyski niż 20 czy choćby 10 lat temu.
.

Jednocześnie coraz więcej klubów ma trudności ze znalezieniem sponsora na swoją koszulkę itd.
I dlatego o te Reale i PSG nie ma co się martwić, im nic nie pęknie. Problemem jest sytuacja mniej zamożnych klubów, które żeby choć trochę dotrzymać kroku kupują przeciętnych zawodników za krocie dając jeszcze kontrakty ponad stan. Tutaj wszystko pierdolnie i co wtedy, ze sobą ci bogaci będą grać tylko ?

Cytuj:
Czy kiedyś piłkarze dostawali na dzień dobry sportowe auto w ramach przystąpienia do klubu typu FCB? Nie.

Nikt nie dostaje na własność, jedynie mu się użycza w ramach umowy sponsorskiej na rok.
Jak chce zatrzymać to musi wykupić ale chyba nikt tego nie robi, jak co roku przydzielają mu nowy model.

PostNapisane: Wt 12 wrz, 2017 22:24 
Pichichi

@Culé a muerte
Zaczynasz się już bawić w spekulacje.

Roma-Rio napisał(a):
Tutaj wszystko pierdolnie i co wtedy, ze sobą ci bogaci będą grać tylko ?
Oczywistym jest, że wartość piłkarzy rośnie. Przecież nie rosną tylko koszta. Coś czuję, że bijesz do polskich klubów i przynajmniej ja wiem, że nie o te koszta tu chodzi, a chorą politykę klubów. Co chwila wychodzą wywiady to z tym czy tamtym, że klub x z Polski zamiast inwestować, to pobiera kasę i ją roztrwania na prywatne cele (konsumuje). Więc to jest inna bajka. Taki Ajax przez tyle lat nie ma problemów z tym, że owa "bańka" rośnie, wręcz przeciwnie zaciera ręce. Nikt nikomu w PL nie zabrania być drugim Ajaksem, tylko, że trzeba by zrezygnować z luksusów, a skupić się na inwestycjach. Dla takich jednych z Warszawy widać, że to zbyt wiele :P

Co do auta to wiadomo o co mi chodziło. Sam fakt "podarowania" piłkarzowi audicy jako narzędzia reklamy na czas kontraktu (co kilka lat nowa) pokazuje rąbek tego jak wielka kasa jest tu obracana.

PostNapisane: Wt 12 wrz, 2017 23:44 
El Crack Total

Legia to teraz chyba pralnia pieniędzy a nie klub. Ale co z tymi Valenciami na przykład ? Prawie 300 mln długów. Benfica podobna polityka do Ajaxu a długów jeszcze więcej.

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 09:08 
Pichichi

Wszystko sprowadza się do złego zarządzania. Przecież nikt nikomu nie podarował owego długu.

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 16:52 
El Crack Total

W dzisiejszych czasach "dobre" zarządzanie sprowadzałoby się do grania tylko i wyłącznie wychowankami i ogórkami. co groziłoby w lidze rolą San Marino i odpływem nawet lokalnych kibiców.

PostNapisane: Cz 14 wrz, 2017 13:42 
Pichichi

No i w końcu powoli dochodzisz do sedna, o którym już Ci piszę od kilku lat. Żeby być na topie musisz ryzykować, a takim ryzykiem są właśnie owe kredyty (długi). Tylko jednym jest branie ich pod inwestycje, a drugim pod konsumpcję. Akurat co do Valencii tam były nietrafne inwestycje, a w przypadku Legii ich brak i wyciąganie pieniędzy z klubowej kasy. Brak kredytów, to akurat nie jest przykład dobrego czy złego zarządzania, a bezpiecznego. A skoro dla kogoś priorytetem jest bezpieczeństwo niż być na szczycie, no to bezpiecznie znajduje się na dole.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1