Następny mecz:  Deportivo  -  Barcelona     ·  Niedziela, 29 kwietnia 20:45  ·  35. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Popołudniowy spacerek na Camp Nou

18 marca 2018, 15:35

Looky

266 komentarzy

Niedziela, 18 marca 16:15, 29. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou, Transmisja: Eleven Sports 1
FC Barcelona 2:0 Athletic Club

Paco Alcácer 8'

Lionel Messi 30'

FC Barcelona wygrała z Athletikiem 2:0 w meczu 29. kolejki LaLigi. To najmniejszy wymiar kary dla gości, w pierwszej połowie podopieczni Ernesto Valverde mieli bowiem mnóstwo innych sytuacji i mogli prowadzić nawet 5:0. Bramki zdobyli Paco i Messi. Katalończycy wygrali 23. ligowe spotkanie w tym sezonie.

Strzelanie już w 8. minucie rozpoczął Paco Alcácer. Messi idealnie zagrał do Jordiego Alby, Katalończyk podał w pole karne do Paco, a ten, niepilnowany przez nikogo, pewnym strzałem pokonał Kepę. Gol ustawił mecz i Barcelona grała swobodnie, co chwilę tworząc zagrożenie pod bramką Athleticu. Bardzo blisko podwyższenia wyniku był Coutinho, który trafił jednak w poprzeczkę. Co się odwlecze, to nie uciecze, bo już w 30. minucie było 2:0. Dembélé asystował, a Messi mocno uderzył zza pola karnego i piłka wylądowała w siatce. Później Coutinho kolejny raz trafił w poprzeczkę, a strzał Paulinho zatrzymał się na słupku. Barça absolutnie dominowała na placu gry i nic nie wskazywało na to, by po przerwie miało się to zmienić. Statystyka strzałów po pierwszej połowie (11-0) mówi sama za siebie.

Druga połowa to spotkanie bez historii. Barça ograniczyła się do utrzymywania się przy piłce, rozbijania akcji Athleticu i wyprowadzania kontrataków. Akcji ofensywnych nie było prawie wcale, goście próbowali dośrodkowań i strzałów głową po stałych fragmentach, jednak stwarzali niewiele zagrożenia pod bramką ter Stegena. Wynik nie uległ już zmianie i zespół z Camp Nou jest o kolejne trzy punkty bliżej mistrzowskiego tytułu.

Barcelona wygrała 23. ligowe spotkanie w tym sezonie, po raz 18. zachowała czyste konto w Primera División. Do końca pozostało tylko dziewięć kolejek. W decydującą fazę sezonu, która rozpocznie się po przerwie reprezentacyjnej, Blaugrana wkracza więc w znakomitych nastrojach. Szansa na potrójną koronę, otwarta droga do ligowego tytułu i dobre losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów dają Ernesto Valverde możliwość spokojnej pracy i opracowania planu na ostatnie tygodnie sezonu.