Następny mecz:  Chelsea  -  Barcelona     ·  Wtorek, 20 lutego 20:45  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Canal +   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

• Zawodnik grał w Chinach już od marca, w związku z czym może być bardziej zmęczony od swoich kolegów

Paulinho rozpoczął sezon w bardzo dobrym stylu, ale na początku 2018 roku gra już nieco mniej. Zawodnik potrzebuje odpoczynku, by naładować baterie przed decydującą fazą sezonu, która zaczyna się w przyszłym tygodniu meczem z Chelsea w Lidze Mistrzów. Siła fizyczna piłkarza jest jednym z argumentów pozwalających mu powalczyć z takimi rywalami jak podopieczni Antonio Conte.

Od końca listopada do połowy stycznia pomocnik w większości meczów grał od pierwszej minuty. Strzelił w tym czasie aż sześć goli. Nie trafił do siatki na Santiago Bernabéu, ale potwierdził, że jego dyspozycja w ostatnim czasie (jest zawodnikiem podstawowego składu reprezentacji Brazylii) daje mu dodatkowe atuty w najtrudniejszych meczach. W El Clásico Paulinho znacząco pomógł zespołowi, m.in. dzięki wejściom w pole karne przeciwnika. Do tej pory Brazylijczyk uczestniczył głównie w ofensywnej grze Barçy, choć na początku wydawało się, że będzie otrzymywał więcej zadań w obronie. System 4-4-2 otworzył mu drogę do współpracy z Messim i Suárezem wobec poważnej kontuzji Dembélé.

Niemniej jednak Brazylijczyk stracił nieco na znaczeniu w ostatnich tygodniach. Nie strzelił gola od meczu na Anoeta, który odbył się miesiąc temu. Nie trafił do siatki w ośmiu spotkaniach z rzędu, choć trzeba przyznać, że Valverde zaczął go oszczędzać. Trener nie zapomina, że w Chinach sezon zaczyna się w marcu, w związku z czym w momencie przejścia do Barcelony Paulinho miał już za sobą pięć miesięcy rozgrywek, czyli gry co tydzień przez 90 minut.

Teraz Valverde dał nieco odpocząć Paulinho. Zawodnik zagrał od pierwszej minuty tylko w trzech z ostatnich ośmiu meczów, a szansę dostali André Gomes, Coutinho i Aleix Vidal. Wszystko wskazuje na to, że Paulinho wystąpi w spotkaniu z Chelsea na Stamford Bridge. Coutinho nie może grać w Lidze Mistrzów, a Gomes nie stanął na wysokości zadania w ostatnich pojedynkach. Paulinho będzie natomiast wypoczęty, a na jego korzyść działa również dobra współpraca z Messim i Suárezem oraz warunki fizyczne.