Następny mecz:  Chelsea  -  Barcelona     ·  Wtorek, 20 lutego 20:45  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Canal +   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Maraton meczowy Luisa Suáreza

14 lutego 2018, 14:48

Źródło: Mundo Deportivo

3 komentarze

Luis Suárez stał się dla Ernesto Valverde niezastąpionym zawodnikiem. W tym roku napastnik jest w świetnej formie – strzelił pięć bramek w ostatnich siedmiu meczach, a od początku stycznia grał we wszystkich 12 spotkaniach Barçy. Wyjątkiem jest tylko pojedynek z Celtą, który odbył się jednak zaledwie dwa dni po powrocie Urugwajczyka z przerwy świątecznej.

Suárez wszedł na boisko z ławki rezerwowych jedynie w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Króla z Espanyolem, kiedy to w 59. minucie zmienił Aleñę. Oprócz tego Valverde dał mu odpocząć, zdejmując go z boiska 20 minut przed końcem meczu z Realem Sociedad. Mimo to w ostatnich siedmiu spotkaniach napastnik rozegrał pełne 90 minut.

Oprócz dobrej passy strzeleckiej El Pistolero może pochwalić się również asystami – dzięki niemu gole strzelali Coutinho i Rakitić. Nie wyklucza się, że trener Barcelony da mu odpocząć w meczu z Eibarem, pamiętając o niezwykle ważnym pojedynku z Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów.