Następny mecz:  Betis  -  Barcelona     ·  Dziś o 20:45  ·  20. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oficjalnie: Arda Turan wypożyczony do Başakşehiru na 2,5 roku

13 stycznia 2018, 12:19

Źródło: FCBarcelona.cat/Mundo Deportivo

158 komentarzy

FC Barcelona oficjalnie poinformowała o wypożyczeniu Ardy Turana do tureckiego Başakşehiru na najbliższe 2,5 roku.

Turan leci już do Turcji wraz ze swoim agentem Ahmedem Bulutem. Wkrótce powinien zostać zaprezentowany w nowym klubie. Barcelona zaoszczędzi na pensji zawodnika, który był szóstym najlepiej zarabiającym piłkarzem w kadrze Blaugrany.

Barcelona zachowała sobie prawo do sprzedaży Ardy Turana w każdym z okienek transferowych w trakcie okresu wypożyczenia zawodnika do Başakşehiru. Dodatkowo kataloński klub otrzyma za Turka określone zmienne, w zależności do jego osiągnięć w barwach zespołu ze Stambułu. Başakşehir zapewnił sobie natomiast możliwość wykupienia Ardy Turana.

Turek zadebiutował w Barcelonie 6 stycznia 2016 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla z Espanyolem. Od tamtego czasu wystąpił w 55 pojedynkach i strzelił 15 goli. To bardzo słaby wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę koszt transferu piłkarza z Atlético (34+7 mln euro). Każdy mecz Turana kosztował Barcelonę 1 milion euro (Turek zarabia rocznie 8 milionów euro brutto).

Rola Ardy Turana w Barcelonie stopniowo malała, mimo że nigdy nie uznawano go za pierwszoplanową postać. W swoim pierwszym sezonie na Camp Nou Turek spędził na boisku 1170 minut (zagrał w 25 meczach), w drugim - 1847 minut i strzelił 13 goli, w trzecim, natomiast, nie rozegrał ani jednego spotkania. Valverde nigdy nie postawił na Ardę, ponieważ ten znajdował się na wylocie z klubu już od ubiegłego lata.