Następny mecz:  Barcelona  -  Espanyol     ·  Czwartek, 25 stycznia 21:30  ·  2. mecz 1/4 finału Puchar Króla Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

• Kolejnym piłkarzem, który dobrze radził sobie w meczach z Barçą, jest Alex Bergantiños, grający już jednak w Sportingu Gijón

Niewielu zawodników, którzy grali na Camp Nou więcej niż raz, może powiedzieć, że nigdy tam nie przegrało. Jednym z nich jest Lucas Pérez, który razem z Deportivo zamierza podejść do meczu z Barceloną bez kompleksów. Dobre wyniki zawodnika na stadionie Barçy rozpoczęły się w 2015 roku, kiedy to Deportivo cudem wywalczyło remis w ostatniej kolejce, dzięki czemu uchroniło się od spadku. Podopieczni Víctora Sáncheza del Amo przegrywali już 0:2 po golach Messiego i Rakiticia, ale piękna bramka Lucasa z 67. minuty sprawiła, że goście ponownie weszli do gry. Dziewięć minut później był już remis.

W kolejnym sezonie scenariusz się powtórzył. Dwa trafienia Messiego otworzyły spotkanie, a gol Lucasa w 76. minucie dał gościom nadzieję. Nieco później punkt zapewnił Deportivo Alex Bergantiños. W minionym sezonie Lucas Pérez grał w Arsenalu, a Deportivo przegrało na Camp Nou 0:4. Inaczej sprawy miały się na Riazor, gdzie to gospodarze wygrali 2:1.

Kolejnym specjalistą od gry z Barceloną jest Alex Bergantiños. Obecny zawodnik Sportingu Gijon i były kapitan Depor niezwykle dobrze radził sobie z Katalończykami. W 77 meczach w Deportivo strzelił zaledwie cztery bramki, z czego trzy właśnie Barcelonie. Pierwsza z nich została zdobyta w 2012 roku, kiedy to po szalonym meczu Barça zwyciężyła 5:4. Kolejnego gola Bergantiños strzelił we wspomnianym spotkaniu w sezonie 2015/16, a ostatnie trafienie miało miejsce w minionym sezonie w zwycięskim pojedynku na Riazor. Obecnie zawodnik gra już w Sportingu, który w niedzielę o 18 zmierzy się z Tenerife.