Następny mecz:  Barcelona  -  Deportivo     ·  Niedziela, 17 grudnia 20:45  ·  16. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oficjalnie: Dwa miesiące przerwy Umtitiego!

2 grudnia 2017, 18:38

Źródło: FCBarcelona.es

94 komentarze

Przeprowadzone badania potwierdziły kontuzję Samuela Umtitiego, który będzie pauzować około osiem tygodni z powodu urazu mięśnia dwugłowego prawego uda.

Francuz doznał kontuzji w 70. minucie spotkania z Celtą, kiedy biegł za Iago Aspasem. Cała akcja zakończyła się bramką dla gości. Środkowy obrońca nie zagra do końca stycznia. Do tej pory wystąpił w 20 meczach w tym sezonie – 13 w lidze, 5 w Lidze Mistrzów i 2 w Superpucharze Hiszpanii.

Ernesto Valverde będzie musiał poradzić sobie bez Umtitiego, a warto wspomnieć, że kontuzjowany jest również Javier Mascherano, który także doznał urazu mięśnia dwugłowego prawego uda. Miało to miejsce w towarzyskim spotkaniu Argentyny z Nigerią podczas poprzedniej przerwy reprezentacyjnej. W związku z tym Piqué i Vermaelen to jedyni dostępni stoperzy pierwszego zespołu. Warto jednak podkreślić, że Belg rozegrał trzy mecze z rzędu na dobrym poziomie.

Trener może również skorzystać z usług zawodników rezerw. Tydzień temu powołał już Davida Costasa pod nieobecność zawieszonego za kartki Piqué. Dobrą wiadomością dla Barcelony jest z pewnością powrót do gry Sergiego Roberto i André Gomesa, którzy wyleczyli już kontuzje.