Następny mecz:  Valencia  -  Barcelona     ·  Niedziela, 26 listopada 20:45  ·  13. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Argentyna przegrywa z Nigerią 2:4 [WIDEO]

14 listopada 2017, 19:45

34 komentarze

Reprezentacja Argentyny kolejny raz udowodniła swoją niemoc w momencie, gdy nie ma w jej składzie Leo Messiego. Tym razem Albicelestes przegrali w meczu towarzyskim z Nigerią 2:4.

Pierwsza połowa była dla podopiecznych Jorge Sampaolego bardzo obiecująca. Argentyńczycy wyszli na prowadzenie po trafieniu z rzutu wolnego Evera Banegi. Pomocnik Sevilli sprytnym i precyzyjnym strzałem wyprowadził w pole bramkarza rywali Daniela Akpeyiego. Nie minęło dziesięć minut, a Albicelestes podwyższyli wynik. 21-letni Cristian Pavon, który zadebiutował w kadrze w spotkaniu z Rosją, otrzymał znakomite podanie z głębi pola i przytomnie odegrał piłkę do Sergio Agüero. Napastnikowi Manchesteru City nie pozostało nic innego jak wykorzystać tę szansę.

Gdy wydawało się, że Argentyńczycy w doskonałych nastrojach zejdą do szatni, gola kontaktowego dla Nigerii strzelił Kelechi Iheanacho. Napastnik Leicester City wykorzystał rzut wolny, choć wydaje się, że Agustin Marchesin, zastępujący w bramce Sergio Romero, mógł zachować się lepiej przy tym uderzeniu.

Jak się okazało, końcówka pierwszej części gry była jedynie zwiastunem tego, co będzie się działo w drugiej połowie. Nigeria szybko strzeliła dwa gole za sprawą Aleksa Iwobiego i Briana Idowu. Myliłby się jednak ten, kto pomyślałby, że był to koniec męczarni Albicelestes. W 72. minucie Javier Mascherano został bezlitośnie ograny przez Iwobiego, który po precyzyjnym strzale zaliczył swoje drugie trafienie w tym meczu i podwyższył prowadzenie Nigerii na 4:2. Podopieczni Sampaolego nie zdołali już strzelić nawet gola kontaktowego.

Spotkanie ujawniło wszystkie problemy Argentyny w obronie i nie tylko. Brak reakcji ofensywy na problemy defensywy także jest bardzo symptomatyczny. Albicelestes nie potrafili w drugiej połowie skutecznie odpowiedzieć na kolejne bramki rywali. Sampaoli wciąż nie znalazł odpowiedniej taktyki i odpowiednich wykonawców. Argentyna bez Messiego wciąż nie przedstawia żadnej realnej siły. W ostatnich sześciu meczach bez gwiazdora Barcelony Albicelestes zaliczyli dwa remisy, trzy porażki, a pokonać potrafili jedynie Singapur.

Argentyna - Nigeria 2:4
1:0 E. Banega 27’
2:0 S. Agüero 36’
2:1 K. Iheanacho 44’
2:2 A. Iwobi 52’
2:3 B. Idowu 54’
2:4 A. Iwobi 73’

Argentyna wystąpiła w składzie: A. Marchesin - N. Otamendi, G. Pezzella (E. Insua 80’), J. Mascherano - E. Pérez, E. Banega, G. Lo Celso (A. Gómez 58’), A. Di María (E. Rigoni 77’), C. Pavon (D. Perotti 77’), P. Dybala (F. Belluschi 63’) - S. Agüero (D. Benedetto 46’).