Następny mecz:  Valencia  -  Barcelona     ·  Niedziela, 26 listopada 20:45  ·  13. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Pierwszy gol Iniesty w Lidze od 23 miesięcy

21 października 2017, 23:29

Majerr

Źródło: Mundo Deportivo

12 komentarzy

W dzisiejszym meczu przeciwko Máladze Andrés Iniesta przerwał złą passą, w trakcie której nie mógł trafić do bramki rywali w spotkaniach Primera División. Kibice musieli czekać niemal dwa lata na to, aby zobaczyć kolejne ligowe trafienie kapitana Barçy.

W drugiej połowie meczu przeciwko Máladze Andrés Iniesta wykorzystał bardzo dobre podanie od Leo Messiego i ustalił wynik spotkania na 2:0. Widok kapitana Barçy pakującego piłkę do siatki w meczu La Ligi z pewnością nie należy do najczęstszych. Wystarczy powiedzieć, że ostatni gol hiszpańskiego pomocnika w Primera División miał miejsce 23 miesiące temu.

21 listopada 2015 roku FC Barcelona wybrała się do Madrytu na El Clásico. Wówczas ekipa prowadzona przez Luisa Enrique rozniosła drużynę Rafy Beníteza 4:0. Wtedy także w drugiej połowie meczu gola na 3:0 zdobył Iniesta, który wybornym strzałem nie dał szans Keylorowi Navasowi.

Mundo Deportivo pisze, że dzięki dzisiejszej bramce Málaga stała się ulubioną ofiarą kapitana Barçy w rozgrywkach Primera División. Jak dotąd Iniesta strzelił andaluzyjskiej drużynie cztery bramki w Lidze.