Następny mecz:  Barcelona  -  Malaga     ·  Sobota, 21 października 20:45  ·  9. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Pewny awans piłkarek Barcelony do 1/8 finału Ligi Mistrzyń [WIDEO]

11 października 2017, 22:03

Źródło: FCBarcelona.es/Sport

2 komentarze

W rewanżowym meczu Ligi Mistrzyń piłkarki FC Barcelony pokonały u siebie Avaldsnes IL 2:0 dzięki bramkom Lieke Martens i Vicky Losady. Katalonki wywalczyły awans do 1/8 finału, ponieważ pierwsze spotkanie również zakończyło się ich zwycięstwem (4:0).

Mimo świetnego wyniku z meczu wyjazdowego zawodniczki Barçy od początku naciskały na rywalki. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a norweskie piłkarki skupiały się głównie na obronie. Kolejne próby podopiecznych Frana Sáncheza zaowocowały pierwszym trafieniem w 51. minucie spotkania. Martens trafiła do siatki po podaniu Vicky Losady, która już pięć minut później sama wpisała się na listę strzelców. Do końca meczu Barcelona kontrolowała grę, pewnie się broniąc i dobrze atakując.

Zawodniczki FC Barcelony pewnie pokonały rywalki 6:0 w dwumeczu i awansowały do 1/8 finału Ligi Mistrzyń. Na Miniestadi pojawiło się dziś zaledwie 957 osób. W poniedziałek odbędzie się losowanie, w którym zawodniczki Barçy poznają swoje przeciwniczki w kolejnej rundzie turnieju. Będzie to jeden z ośmiu zespołów: Linkopings, Chelsea, Montpellier, Kvinner, BIIK-Kazygurt, Gintra Universitetas, Stjarnan, Fiorentina.  Na razie skupią się na przygotowaniach do sobotniego meczu z Valencią, który zakończy intensywne dwa tygodnie z pięcioma spotkaniami.

FC Barcelona – Avaldsnes IL 2:0

FC Barcelona: Paños, Unzué, Torrejón, Mapi León (Ruth García, min. 75), Leila Ouahabi (Melanie, min. 65), Patri Guijarro, Vicky Losada, Andonova, Martens (Olga, min. 59), Mariona i Duggan.

Avaldsnes IL: Fraine, Simon, Ryland, Andréia Rosa, Daiane, Luana, Francielle, Abrahamsen (Tvedten, min. 80), Gielnik, Dahl (Josendal, min.80) i Thorsnes (Vatnem, min. 89).

Gole: 1:0, Martens (min. 51); 2:0, Vicky Losada (min. 56).

Sędzia: Graziella Pirriatore.

Żółte kartki: Ryland (min. 50).