Następny mecz:  Barcelona  -  Malaga     ·  Sobota, 21 października 20:45  ·  9. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Koncert Leo Messiego! Argentyna jedzie na mundial [WIDEO]

11 października 2017, 06:52

148 komentarzy

Leo Messi niemal w pojedynkę wprowadził Argentynę na mistrzostwa świata do Rosji. W decydującym meczu eliminacji w strefie CONMEBOL Albicelestes pokonali w Quito Ekwador 3:1 po trzech golach napastnika Barçy.

Ekwador - Argentyna 1:3

Spotkanie rozpoczęło się dla Argentyńczyków w najgorszy możliwy sposób, bowiem już w 30. sekundzie Ekwador objął prowadzenie po ładnej akcji Ordoneza i Ibarry. Ta sytuacja bardzo podrażniła Leo Messiego, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Najpierw w 12. minucie crack Barçy wykorzystał podanie od Di Maríi i wyrównał stan rywalizacji, a następnie w 20. minucie oddał potężny strzał w samo okienko i bramkarz Ekwadoru Banguera mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Kwadrans po przerwie Leo Messi po raz kolejny przeprowadził indywidualną akcję zakończoną strzałem zza pola karnego, podwyższając w ten sposób wynik meczu na 3:1. Dzięki genialnemu crackowi z Rosario cała Argentyna odetchnęła z ulgą. Podopieczni Jorge Sampaoliego ostatecznie zajęli trzecie miejsce w południowoamerykańskich eliminacjach do mundialu i zagrają na turnieju w Rosji. Cały mecz z Ekwadorem na środku obrony rozegrał Javier Mascherano.

Urugwaj - Boliwia 4:2

Dziś w nocy awans na mundial wywalczył również Urugwaj, który pewnie pokonał Boliwię 4:2. Co prawda najpierw w 24. minucie do własnej siatki trafił Gastón Silva, jednak jeszcze przed przerwą za sprawą Caceresa i Cavaniego gospodarze odrobili straty z nawiązką.

Druga połowa należała już do Luisa Suáreza, który strzelił dwa gole - w 60. i 76. minucie. Tuż po drugiej bramce napastnika Barçy do własnej siatki trafił Diego Godín i ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 4:2. Urugwaj zajął drugie miejsce w tabeli południowoamerykańskich eliminacji, ustępując jedynie Brazylii.

Brazylia - Chile 3:0

Niekwestionowany lider eliminacji mistrzostw świata w strefie CONMEBOL, czyli Brazylia, pokonał w ostatniej kolejce Chile 3:0, przez co zamknął drużynie Claudio Bravo i Alexisa Sáncheza drogę na rosyjski mundial. Wszystkie gole dla Canarinhos padły w drugiej połowie. Ich autorami byli Paulinho, który w 55. minucie wykorzystał źle odbitą przez Claudio Bravo piłkę po uderzeniu Alvesa z rzutu wolnego, oraz Gabriel Jesús (2).

Brazylia już od kilku kolejek była pewna awansu na mundial, a mimo to zakończyła eliminacje mocnym akcentem. Z kolei Chilijczycy wskutek tej porażki zajęli szóste miejsce w eliminacjach i na pewno nie zagrają na mundialu w Rosji.