Następny mecz:  Barcelona  -  Malaga     ·  Sobota, 21 października 20:45  ·  9. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Lugo lepsze od Barçy B

25 września 2017, 22:43

2 komentarze

Drugi zespół Barcelony tym razem przegrał na własnym boisku z Lugo, rozgrywając bardzo dobrą pierwszą i słabszą drugą połowę. Z dobrej strony ponownie pokazał się Carles Aleñá, ale to było za mało na dobrze zorganizowaną drużynę gości. Ostatecznie dzięki dwóm bramkom zdobytym w końcówkach pierwszej i drugiej połowy Lugo wygrało 2:1.

Punkt wywieziony z Alcorcón w poprzedniej kolejce potwierdził, że rezerwy Barcelony są groźne dla każdego zespołu w Segunda División. Nic zatem dziwnego, że przed dzisiejszym meczem z Lugo gospodarze byli uważani za faworytów. Trenerzy powrócili do ustawienia z Vitinho i Oriolem Busquetsem, a w rolę środkowego napastnika wcielił się Lozano.

Barcelona B rozpoczęła bardzo odważnie i już w 2. minucie mogła objąć prowadzenie. Aleñá rozegrał piłkę z Vitinho, który uderzył zza pola kornego, niestety minimalnie niecelnie. Chwilę później celny strzał oddał Arnáiz, ale Juan Carlos nie dał się zaskoczyć. Goście starali się grać szybko i bardzo szeroko, szukając okazji do dośrodkowania w pole karne, gdzie na swoją szansę czekał mierzący 187 cm Fydriszewski. Tymczasem w 15. minucie to gospodarze przeprowadzili doskonały kontratak i kiedy wydawało się, że Vitinho dopełni formalności, obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach dwukrotnie czujnością zaimponował Juan Carlos, dzięki któremu nadal mieliśmy wynik 0:0.

W 32. minucie podopieczni Gerarda Lópeza wreszcie dopięli swego. Carles Aleñá z dużą łatwością uwolnił się spod opieki obrońców i oddał precyzyjny strzał, a piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Niedługo po wznowieniu gry zawodnicy Lugo mogli wyrównać, ale dobrze ustawiony Ezkieta oddalił zagrożenie. Wszystko wskazywało na to, że kolejne bramki dla Barcelony B są tylko kwestią czasu. Wystarczył jednak prosty błąd w kryciu i goście wyrównali po strzale głową Azeeza. Zaraz po celebracji bramki sędzia odesłał oba zespoły do szatni.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, jednak brakowało konkretów. Bliżej zdobycia bramki byli zawodnicy Lugo po jednym z kontrataków. W odpowiedzi Aleñá próbował pokonać Juana Carlosa strzałem z rzutu wolnego, ale minimalnie chybił. Tempo gry wyraźnie spadło, co wyraźnie odpowiadało gościom. Bez większych problemów odpierali oni ataki Barçy B i rozsądnie budowali swoje akcje ofensywne. W 83. minucie groźnie uderzył Vico, ale Ezkieta dobrze interweniował. Cierpliwość zaowocowała w 90. minucie, kiedy dość przypadkową bramkę strzałem głową po rzucie rożnym zdobył González.

Rezerwy Barcelony nie zdołały już odpowiedzieć i ostatecznie przegrały na własnym boisku z Lugo. Gra młodych Katalończyków nie wyglądała źle, zwłaszcza w pierwszej połowie. Niestety to rywale zaprezentowali większe zaangażowanie i zasłużenie zwyciężyli.

Bramki:
1:0, Carles Aleñá (31’)
1:1, Azeez (45’)
1:2, González (90’)

Składy (w nawiasach oceny w skali 1-10, wg FCBarca.com):

FC Barcelona B: Jokin Ezkieta (7.0), David Costas (6.5), Martínez (6.5), Fali (6.0), Cucurella (7.0, asysta), Oriol Busquets (6.5), De Galarreta (6.0), Aleñá (8.0, bramka), Vitinho (6.0), José Arnáiz (6.5) oraz Lozano (6.0), a także Carles Pérez (6.5), Cuenca (6.5) i Abel Ruiz (BO).

CD Lugo: Juan Carlos, Luis Ruiz, Miquel, Bernardo, Campabadal, Azeez, Seoane, Campillo, Vico, González oraz Fydriszewski, a także Cristian Herrera i Albarracin.

Zawodnik meczu wg FCBarca.com: Fede Vico
Dobrze dysponowany Carles Aleñá został tym razem przyćmiony przez ofensywnego pomocnika gości Fede Vico. W pierwszej połowie idealnie dośrodkował on na głowę Azeeza, notując asystę, natomiast po przerwie kilkakrotnie urywał się obrońcom Barcelony B i dobrze rozprowadzał akcje swojego zespołu. Ponadto był bardzo aktywny w defensywie, kilkakrotnie odbierając piłkę.