Następny mecz:  Deportivo  -  Barcelona     ·  Niedziela, 29 kwietnia 20:45  ·  35. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Jordi Alba: Jestem przekonany, że ten sezon będzie udany

 16 lipca 2017, 17:53

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 13 komentarzy

Jordi Alba udzielił wywiadu dla Mundo Deportivo. Opowiedział m.in. o zbliżającym się sezonie oraz o trzech Klasykach z Realem Madryt.

Fernando Polo, Mundo Deportivo: Rozmawiamy dziś z Jordim Albą, który odwiedza jeden z piłkarskich obozów dla dzieci, by wręczyć dyplomy uczestnikom. Jordi wrócił właśnie z wakacji i chcielibyśmy zapytać go, jak się czuje i co sądzi o zbliżającym się sezonie. Jak się masz, Jordi?
Jordi Alba: Bardzo dobrze. Cieszę się z przebiegu tego obozu i mam nadzieję, że sezon będzie udany. Mamy nowego trenera i tak jak powiedziałem kilka dni temu, wszyscy zaczynamy od zera. Od samego początku będę walczyć o miejsce w składzie.

O co proszą cię dzieci biorące udział w obozie?
O różne rzeczy, to normalne, dzieci mają w sobie więcej radości niż jakikolwiek dorosły. Proszą o wszystkie tytuły, muszę pokazać im, że nie jest to takie łatwe. Zawsze mam same dobre wspomnienia związane z dziećmi.

Nowy sezon będzie wyjątkowy. Macie nowego trenera, a w poprzednim sezonie zdobyliście Puchar Króla, ale jednak przyzwyczailiście się do wygrywania mistrzostwa Hiszpanii, do grania w dalszych fazach Ligi Mistrzów… Tym razem się nie udało.
Nowy trener zawsze oznacza nowy początek oraz szansę na walkę o swoją pozycję od pierwszego dnia. Zdajemy sobie sprawę, że miniony sezon nie był najlepszy. Chcemy jak najlepiej poradzić sobie w kolejnym i jestem przekonany, że tak będzie.

Co sądzisz o Ernesto Valverde? To trener z doświadczeniem w lidze hiszpańskiej.
Wszyscy mówią o nim same dobre rzeczy. Grałem w Valencii z Adurizem, który znał go z Athleticu. Mówił, że jest nie tylko świetnym trenerem, ale i znakomitą osobą, a to bardzo ważne.

Ostatnio dużo mówi się o Semedo. Co o nim myślisz? To niespodzianka, że Barcelona zdecydowała się właśnie na niego.
Skoro na niego postawiono, to znaczy, że śledzono go od dłuższego czasu i ma odpowiednie cechy, by odnieść sukces w Barcelonie. Mam nadzieję, że wszyscy nowi piłkarze szybko zaadaptują się w drużynie, Semedo na pewno ma odpowiednie umiejętności.

A czego ty oczekujesz od nowego sezonu? Będzie wyjątkowy, bo zakończy się mundialem.
Cieszę się na myśl o każdym sezonie, ale teraz tym bardziej, właśnie ze względu na mistrzostwa świata. Najpierw muszę rozegrać jak najlepszy sezon w klubie, jestem przekonany, że wszystko dobrze pójdzie.

Przed wami trzy mecze z Realem Madryt. To dodatkowa motywacja?
Gra przeciwko Realowi zawsze motywuje, szczególnie, gdy jest to mecz o stawkę, tak jak spotkania w Superpucharze. To ważny tytuł, wszyscy chcą go zdobyć. Presezon służy do wejścia w rytm, adaptacji do wymagań trenera oraz do gry kolegów.

Udostępnij:

Komentarze (13)

Gorące tematy