Następny mecz:  Deportivo  -  Barcelona     ·  Niedziela, 29 kwietnia 20:45  ·  35. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mboula i Barça daleko od porozumienia

 19 maja 2017, 11:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 33 komentarze

Jordi Mboula i Barcelona oddalają się od siebie. Przedłużenie kontraktu przez utalentowanego napastnika juvenilu A stoi w miejscu i zarówno źródła w klubie, jak i w otoczeniu zawodnika widzą, że trudno będzie znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Doszło do ochłodzenia relacji i zaczyna panować zniechęcenie co do kontynuowania współpracy po tym, jak w czerwcu 2018 roku skończy się obecna umowa Mbouli.

Według źródeł zbliżonych do zawodnika Barça jeszcze nie złożyła oficjalnej oferty, chociaż to nie warunki finansowe i długość kontraktu najbardziej niepokoją Mboulę. Zawodnik skończył 18 lat i jest jednym z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy w Barcelonie, a mimo to nie otrzymał żadnej propozycji. Póki co skrzydłowy czeka na ruch ze strony klubu.

W ostatnich dniach coraz więcej doniesień wskazuje na to, że zainteresowana sprowadzeniem Mbouli będzie Benfica, a jej prezes miał już spotkać się z działaczami Barcelony. Środowisko zawodnika zaprzecza osiągnięciu jakiegokolwiek wstępnego porozumienia. Mboula ma jednak poważne propozycje z innych klubów, które są w stanie zapłacić trzy miliony euro klauzuli odejścia, ale decyzja w sprawie jego przyszłości nie została jeszcze podjęta.

Mboula jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników ukształtowanych w La Masíi w ostatnich latach, a wielkie umiejętności pokazał zwłaszcza w meczu z Borussią Dortmund w UEFA Youth League, strzelając fenomenalnego gola. Etap jego gry w juvenilu A zdaje się dobiegać końca. Jeśli propozycja Barcelony nie przekona Mbouli, zawodnik będzie miał dwie opcje: wypełnić kontrakt i odejść w czerwcu przyszłego roku za darmo lub najbliższego lata przyjąć jedną z ofert, które z pewnością otrzyma. Istnieje realne niebezpieczeństwo, że Mboula opuści Barçę.

Udostępnij:

Komentarze (33)

Gorące tematy