Następny mecz:  Deportivo  -  Barcelona     ·  Niedziela, 29 kwietnia 20:45  ·  35. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Buffon: Nie sądziliśmy, że uda nam się nie stracić bramki

 20 kwietnia 2017, 13:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 41 komentarzy

Gianluigi Buffon w dwumeczu z Barceloną potwierdził swoją wielką klasę. Utrzymał w nim czyste konto, zapewniając swojej drużynie bezpieczeństwo, gdy powstawało zagrożenie. Włoski bramkarz podsumował rywalizację z Barçą i pochwalił swoją drużynę.

– Nasza droga zaczęła się kilka lat temu i ten rozwój musi być kontynuowany, zwłaszcza po tak świetnym rezultacie. Ciężko na niego pracowaliśmy. Nasz los jest w naszych rękach, ale wciąż musimy się rozwijać – powiedział Buffon.

– Ten awans uzyskany w starciu z prawdopodobnie wciąż najlepszą drużyną na świecie to dla nas piękny zastrzyk morale. Jestem zadowolony z awansu, zwłaszcza że mierzyliśmy się z tak silnymi przeciwnikami. Wiedzieliśmy, że mamy umiejętności, by awansować, ale nie sądziliśmy, że uda nam się nie stracić bramki – wyznał.

Buffon stwierdził również, że wolałby uniknąć w półfinale pojedynku z Atlético ze względu na sytuację w La Lidze.  – Monaco i Real Madryt mają przed sobą ważne mecze ligowe i mało prawdopodobne, że będą robić zmiany, aby odciążyć najważniejszych piłkarzy, w przeciwieństwie do Atlético Madryt.

Udostępnij:

Komentarze (41)

Gorące tematy