Następny mecz:  Barcelona  -  Malaga     ·  Sobota, 21 października 20:45  ·  9. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Kontrowersje po meczu z Málagą

8 kwietnia 2017, 23:13

Źródło: Marca

20 komentarzy

W drugiej połowie meczu Málagi z Barceloną sędzia Gil Manzano podjął kilka błędnych decyzji, z czego dwie mogły zaważyć na wyniku spotkania.

Najpierw Gil Manzano niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną Peñarandy, który znalazł się w sytuacji sam na sam z ter Stegenem i mógł wyprowadzić Málagę na dwubramkowe prowadzenie. Jak widać na zdjęciu powyżej, piłkarz gospodarzy w momencie podania ewidentnie był dalej od bramki Barçy niż Javier Mascherano i w tej sytuacji arbiter powinien pozwolić kontynuować grę.

Drugi oczywisty błąd Gil Manzano popełnił kilka minut później, kiedy to w starciu z Charlesem i Luisem Hernándezem w polu karnym przewracany był Sergi Roberto. Sędzia uznał, że zawodnik Barcelony był faulowany, ale poza szesnastką, i przyznał Barçy jedynie rzut wolny. Jak pokazały powtórki i jak widać na powyższym zdjęciu, faul na Sergim Roberto miał miejsce już w obrębie pola karnego i Katalończykom należała się w tej sytuacji jedenastka.