Następny mecz:  Barcelona  -  Deportivo     ·  Niedziela, 17 grudnia 20:45  ·  16. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za zwycięstwo w Grenadzie

5 kwietnia 2017, 11:22

Ściah

15 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

90'

Ocena redakcji

5,5

Ocena czytelników

6,0

Zaliczył sporo interwencji, jednak wszystkie były o bardzo niskim stopniu trudności - prosto w niego - zrobił co do niego należało. Największy plus za odważne wyjście do dośrodkowania w 73. minucie. Przy golu nie miał większych szans - nie popełnił błędu, ale też nie uratował drużyny. Przeciętnie z plusem.

Faule: 0

90'

6,0

6,0

Dobry występ Sergiego. W defensywie był bardzo uważny i skuteczny, dzięki czemu zaliczył sporo interwencji (13. oraz 37. minuta). W ofensywie poprawny, jednak niewiele ponad to. Warto odnotować jego podania w 36. oraz 46. minucie. Przy golu utrzymał linię.

Javier Mascherano

90'

6,5

6,0

Podobnie jak Sergi Roberto przy golu utrzymał swoją pozycję. Poza tym skuteczny i bez większych błędów - plus za interwencję z 77. minuty. W kreacji nieźle - pokazał kilka dobrych prostopałych podań, z których najlepsze było to kluczowe z 46. minuty. Dobrze z plusem.

Jérémy Mathieu

90'

5,0

4,0

Nie zagrał źle, jednak w kluczowych momentach brakowało mu koncentracji. Przy golu stracił głowę, nie wiedząc czy biec za rywalem, czy też grać na spalonego - przez to został w blokach, złamał linię i nie zdążył za Bogą. Minus również za wpadkę z 79. minuty. Potrafił znaleźć się pod bramką Ochoi, jednak brakowało mu dokładności w zagraniach.

Faule: 1

90'

6,5

6,0

Świetny w ofensywie. Często nadawał tempo akcjom i pokazał trzy kluczowe podania (29., 44. oraz 58. minuta), z których to drugie stało się asystą. Z drugiej strony nie był zbyt skuteczny w defensywie i ponosi największą winę za straconego gola. Złamał linię znacząco, nie dając sędziemu żadnych wątpliwości.

Faule: 1

90'

7,0

6,5

Kontynuuje znacznie lepszą dyspozycję. Nieźle przesuwał się między formacjami, nadążał za rywalami w środku pola. Zaliczył kilka dobrych interwencji (16. oraz 65. minuta), a także potrafił błysnąć w kreacji (36., 39., 46. oraz 65. minuta). Najlepszy pomocnik.

Faule: 0

87'

7,0

7,0

Raduje nas zdobyty przez Chorwata gol. Poza tym dał radę, choć daleko mu do wirtuozerii, do której przywykliśmy przez lata oglądania Xaviego bądź Iniesty. Plus za niezłe rozegrania z 18. oraz 27. minuty. Cieszą również udane próby dryblingów (42. oraz 66. minuta). Dał radę.

André Gomes

67'

4,0

4,0

Gra dużo, ma wiele szans na uczynienie progresu, ale my go nie widzimy. Kolejny mecz Andre, w którym jest bardzo pasywny i prezentuje niemal same asekuracyjne zagrania. W statystykach widnieje kluczowe podanie w 58. minucie, jednak jest ono tam tylko formalnie - jedyny plus dla Portugalczyka za dobrą grę bez piłki, dzięki której mógł otrzymać futbolówkę. Poza tym głucho o pozytywach. Z drugiej strony nie popełniał poważnych błędów, więc nota nie może być zbyt niska.

Rafinha

17'

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

90'

8,0

8,0

Bardzo mocno pracował na boisku - nawet dużo bardziej niż zwykle. Opłaciło się to. Świetnie wychodził do piłek i próbował wiele razy, jednak kilkukrotnie Granadę ratował Ochoa (27. oraz 34. minuta). Na szczęście przełamał się tuż przed przerwą, a w drugiej połowie dołożył piękny strzał w poprzeczkę i asystę przy golu Paco.

Neymar

90'

8,0

7,0

Lider. Nie był tak zabiegany jak Suarez, ale kreował grę z dużą częstotliwością. Był trzecim najczęściej podającym piłkarzem na murawie, udało mu się strzelić gola, zaliczyć kilka dryblingow, a także mnóstwo kluczowych podań - choć trzeba przyznać, że część po dośrodkowaniach z rzutów różnych. Minus za słabą skuteczność - aż dziewięć prób, cztery celne i tylko jeden gol.

Paco Alcácer

73'

7,5

7,0

Świetny mecz. Wszedł za kontuzjowanego Rafinhę i nie pozostawił wąpliwości co do swojej przydatności. Gol po idealnym wyjściu w tempo i do tego bardzo ładna asysta, która wymagała precyzji. Plus również za kluczowe podanie z 27. minuty. Szkoda niecelnego strzału z końcówki meczu. Mimo wszystko najbardziej cieszy fakt, że Paco coraz bardziej pasuje do kolegów - progres jest aż nadto widoczny.

Andrés Iniesta

23'

6,0

6,0

Wejście na rozruszanie się i nie wypadnięcie z rytmu. Andres nie szafował siłami, choć warto odnotować jego podanie do Paco przy golu Neymara, które napędziło akcję. Plus również za drybling z 91. minuty.