Następny mecz:  Juventus  -  Barcelona     ·  środa, 22 listopada 20:45  ·  5. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: TVP 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

W ustawieniu 3-4-3 Barcelona ma więcej okazji bramkowych

 20 marca 2017, 19:02

 Julia Cicha

Źródło: Sport

 41 komentarzy

W ustawieniu 3-4-3 Barcelona ma więcej okazji bramkowych

Statystyki z ostatnich sześciu spotkań, w których Luis Enrique stosował ustawienie 3-4-3, pokazują potencjał ofensywny Barcelony. Średnia liczba strzałów na bramkę rywali zwiększyła się z sześciu aż do dziesięciu, co przełożyło się na więcej goli.

Po porażce w Paryżu trener postanowił zmienić taktykę zespołu. Od tamtej pory Barcelona za każdym razem grała systemem 3-4-3, co przełożyło się na 64 strzały w sześciu meczach (średnio 10,6 na spotkanie). Wydawać by się mogło, że takie ustawienie stwarza większe ryzyko w defensywie, jednak zaprzeczają temu statystyki. W sześciu pojedynkach rywale Barçy uderzali na jej bramkę 31 razy, co daje średnią 5,1 strzału na mecz.

W poprzednich sześciu meczach, w których drużyna zagrała ustawieniem 4-3-3, udało jej się oddać 40 strzałów. Co ciekawe przeciwnicy tak samo często strzelali na bramkę ter Stegena. Daje to więc średnią 6,6 uderzenia na mecz, wyraźnie gorszą zarówno w ataku, jak i w obronie.

Statystyki bramkowe również uległy zmianie. W ostatnich sześciu meczach Barcelona strzeliła 24 gole, a straciła 7. Natomiast w sześciu spotkaniach z ustawieniem 4-3-3 strzeliła 14, a straciła 7 bramek.

Udostępnij:

Komentarze (41)

Gorące tematy