Następny mecz:  Barcelona  -  Espanyol     ·  Czwartek, 25 stycznia 21:30  ·  2. mecz 1/4 finału Puchar Króla Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za mecz z Valencią na Camp Nou

20 kwietnia 2015, 09:11

Ściah

106 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Szumi, Ściah

Claudio Bravo

90'

Ocena redakcji

8,0

Ocena czytelników

9,0

Absolutnie kluczowy w tym spotkaniu. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście obrona rzutu karnego, która pozwoliła drużynie utrzymać prowadzenie. Plus również za interwencję z 75. minuty. Nota mogła być w przypadku Claudio ciut wyższa, jednak musimy wziąć pod uwagę słabą jakość gry nogami Chilijczyka - tylko trzy udane długie piłki na aż szesnaście prób.

Dani Alves

90'

6,5

6,0

Zdecydowanie najlepszy z defensorów, choć tym razem nie oznacza to olśniewającego występu. Wykonał imponującą liczbę odbiorów, jednak równie dużo strat, z których zwłaszcza jedna z pierwszej połowie, po założeniu siatki na jednym z zawodników Valencii, mogła skończyć się trafieniem dla gości. W ofensywie jak zwykle na plus - świetna kluczowa piłka, która powinna stać się asystą.

Faule: 7

90'

2,5

5,0

Bardzo słaby występ Gerarda. Dał sędziemu powód do podyktowania karnego, choć niekoniecznie cała akcja musiała się tak zakończyć. W samej pierwszej połowie popełnił trzy "grube" błędy (dwa podania do zawodników Valencii, jak to z 21. minuty, czy minięcie przez Rodrigo z 3. minuty). Po przerwie odrobinę lepszy, jednak niesmak z pierwszej połowy i konsekwencje ocenowe pozostają. Również nie zapominamy o wpadkach późniejszych (choćby akcja z 75. minuty).

Jérémy Mathieu

90'

5,5

6,0

Z jednej strony nie można winić go za indywiduwalne błędy partnera ze środka obrony, ale z drugiej nie okazał się przeciwwagą i ratunkiem dla zespołu - choćby akcja Alcacera z 36. minuty. Statystycznie niemal nieobecny, ale musimy wyróżnić go za postawę w ofensywie po zmianie pozycji na lewą obronę - kilka solidnych akcji na pełnej szybkości mogło zrobić na obserwatorach wrażenie.

Adriano

46'

3,0

4,0

Wraz z Pique najsłabsze ogniwo słusznie zidentyfikowane już w przerwie spotkania. Plus dla trenera za szybką ocenę sytuacji i korektę błędnego ustawienia. Brazylijczyk zaliczył w tym meczu jeden niezły strzał zza pola karnego oraz multum błędów w kryciu w połączeniu z za szerokim ustawianiem się przy skomasowanych atakach Valencii. Cyfra w rubryce odbiorów mówi sama za siebie. Gdyby rozegrał całe spotkanie z podobną częstotliwością błędów na minutę, to otarłby się o ocenę najniższą z możliwych.

Javier Mascherano

90'

6,5

7,0

Na pozycji defensywnego pomocnika mocno przeciętny - gubił głębię w kryciu i przy rozgrywaniu piłki, a co najważniejsze słabo wyglądała jego współpraca z resztą pomocników. Po przejściu na środek obrony wyraźnie odżył i zaprezentował się bardzo udanie - plus za kluczowe wybicie piłki, która zmierzała w światło bramki.

Faule: 1

90'

6,5

7,0

Ogromny plus za genialną piłkę do Messiego, która zamieniła się w asystę drugiego stopnia już w pierwszej akcji. Warto odnotować jego słabą współpracę z Mascherano w środku pola - to rozwiązanie nie sprawdziło się w tym spotkaniu. Tym razem nie błyszczał w obronie, ale był istotnym elementem w poprawie dyspozycji drugiej linii - zwłaszcza w ofensywie.

Xavi

80'

6,0

6,0

Bez wsparcia w kreacji w środkowej części boiska w pierwszej połowie, był zupełnie poza grą - jedyna ważniejsza jego akcja to podanie głową piłki do Messiego w 39. minucie - powinna to być asysta. W drugiej wyglądał już lepiej, choć bez fajerwerków. Plus za ogólną liczbę kluczowych podań i kończymy z oceną dobrą.

Faule: 0

90'

7,0

7,0

Bardzo trudny występ do oceny. Z jednej strony co rusz irytowaliśmy się oglądając niektóre egoistyczne, a przy tym nieskuteczne popisy Argentyńczyka. Momentami wyglądał jakby zupełnie wyłączyło mu myślenie i umiejętność podejmowania odpowiednich decyzji. Na szczęście nie możemy zapominać też o tym, że to Leo okazał się kluczowy przy strzeleniu dwóch goli - bramka i asysta. Jeśli do tego doliczymy liczbę kluczowych podań oraz udanych dryblingów, to nie pozostaje nam nic innego jak wystawić Messiemu notę bardzo dobrą - mimo wszystko.

Faule: 1

65'

7,0

7,0

Stuprocentowa skuteczność w wykonaniu Urugwajczyka jest z jednej strony świetną statystyką, jednak pokazuje również słabość kreacji z nastawieniem na naszego snajpera. Mimo wszystko należy Luisa docenić za otwierającego mecz gola oraz pracę na rzecz dwójki kolegów z ataku - Messiego oraz Neymara.

Neymar

90'

7,0

7,0

Istotny uczestnik akcji ofensywnych zespołu - również tych zakończonych powodzeniem. Przy bramce na 1:0 ładnie rozciągnął grę (warto też odnotować uderzenie głową z 54. minuty oraz podanie do Xaviego z 39. minuty), jednak co najważniejsze - posłał błyskawiczną piłkę w końcówce meczu, ostatecznie zmienioną na bramkę przez Messiego. Duże brawa za udane odbiory, minus za liczbę strat.

Rezerwowi:

44'

6,5

6,0

Zaliczył bardzo ważne wejście - uspokoił grę w środku, wsparł Xaviego w kreacji przy jednoczesnym uszczelnieniu połączenia między defensywą a ofensywą. Z nim w składzie drużyna wyglądała dużo lepiej. Wydaje się, że jego występ od pierwszych minut uchroniłby zespół przed słabą pierwszą połową.

Pedro

25'

6,0

5,0

Miał swoją okazję i trzeba przyznać, że uderzył po krótkim słupku dość precyzyjnie, jednak Alves zachował czujność. Zaliczył kluczowe przejęcie, które pozwoliło na wyprowadzenie drugiej akcji bramkowej. Nieźle.