Następny mecz:  Barcelona  -  Malaga     ·  Sobota, 21 października 20:45  ·  9. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za remis z Elche

17 maja 2014, 10:52

Szumi

112 komentarzy

Przypominamy zasady, jakimi kierujemy się podczas wystawiania not: kryterium oceny graczy. Pamiętajcie, że przekonująca argumentacja może zawsze wpłynąć na zmianę ocen. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, iż słowa „przekonująca" i „argumentacja" nie są równoznaczne z „dla mnie Alves 3, a Messi 9,25". Tylko rzeczowe i kulturalne komentarze będą brane pod uwagę.

Oceniający: SZUMI

Jose Manuel Pinto

90'

Ocena redakcji

4,0

Ocena czytelników

0,0

Już w pierwszej sytuacji po rzucie wolnym zagrał nieco niepewnie, być może winne było słońce, a może po prostu nie był za szczególnie skupiony tego dnia. Najbardziej abstrakcyjną akcję sezonu rozegrał za to w 65.min, mamy wrażenie, iż była ona wynikiem radości z gola zdobytego przez Malagę w równolegle rozgrywanym meczu z Malagą. Najpierw zagrał kompletnie nieudaną piłkę pomiędzy trzema graczami Elche do Busquetsa, a chwilę później po dobrym przecięciu akcji zaczął się kiwać, dochodząc z piłką niemalże do linii środkowej boiska. Mr Abstaktor.

Dani Alves

90'

4,5

0,0

Jak zwykle grał sinusoidalnie: raz dobrze, raz źle. Genialny wślizg zatrzymujący kontrę w 9.min., a za chwilę, jak to zwykle w przypadku Daniego w ostatnich sezonach, popełnił babola pod własnym polem karnym, stracił piłkę i skończyło się to rzutem rożnym. W 67. min. miał świetną pozycję po podaniu Pedro, jednak zamiast zdobyć gola na spokojnie próbował ekwilibrystycznie skierować piłkę do bramki piętką. Zepsuł piłkę meczową, dodatkowo jego stroną poszły dwie lub trzy kontry. In plus należy przypomnieć genialną piłkę na początku drugiej połowy do Messiego, kiedy ten stanął oko w oko z bramkarzem Elche.

Marc Bartra

90'

7,0

0,0

W pierwszej akcji skasował napastnika Elche(Coro), pokazał że będzie grał twardo i taką postawę prezentował już do końca spotkania. Raz po raz agresywnie atakował graczy Elche, kilka razy grają na pograniczu faulu, ale skutecznie. W 6. min ładnie zabrał się z piłką spod własnej bramki i podprowadził ją kilkadziesiąt metrów, niestety przy podaniu Messi był na spalonym. Kilka razy zbyt napalony, ale ogólnie świetny i agresywny w odbiorze. Rywalizował o miano Zawodnika Meczu wg Redakcji z Alexisem.

Javier Mascherano

90'

6,5

0,0

Bardzo dobrze cały czas asekurował bocznych obrońców przy kontrach Elche. Dwukrotnie minął się w drugiej połowie z piłką, muszą naprawiać te pomyłki zmuszony był do fauli, z których jeden zakończył się żółtą kartką. Kilka długich crossów przy dość mało aktywnej grze drugiej linii w drugiej połowie.

Adriano

90'

5,5

0,0

Mało aktywny zarówno w defensywie jak i ofensywie. Co prawda jego stroną gracze gospodarzy przedzierali o wiele rzadziej (choć trzeba pamiętać o najgroźniejszej kontrze Elche z drugiej połowy), niż po przeciwległej części boiska, ale jest to raczej zasługa strategii niż gry Brazylijczyka. Piękny strzał zza pola karnego w 84.min. minął o centymetry bramkę Elche, mógł dać trzy punkty Barcelonie

Cesc Fabregas

81'

6,5

0,0

W pierwszej połowie zagrał naprawdę dobrze, dając kolegą kilka kluczowych piłek, szybko rozgrywał piłkę, dużo się poruszał po boisku, często szukał krótkimi podaniami przyspieszenia. Warte podkreślenia są genialna piłka do Iniesty z 13.min (poprzeczka) oraz do Alexisa w 20.min., który genialnie przyjął, minął obrońcę, a później nie trafił w bramkę. Niestety w drugiej połowy pokazał stałe oblicze z tego sezonu, był wolny, nieskuteczny, bez pomysłu.

Faule: 2

90'

5,0

0,0

Zaczął nieco sennie, już na początku notując dwa nienaturalne dla niego błędne podania w okolicach koła wyznaczającego środek boiska. Był mało aktywny przy rozbijaniu kontr Elche, w kreacji i wsparciu kolegów leniwy niczym kot leżący na rozgrzanym dachu w sierpniowe popołudnie.

Andrés Iniesta

90'

5,5

0,0

Piękne uderzenie z woleja po idealnym dograniu od Ceska w 13.min. to w zasadzie jedyny konkret do przytoczenia w przypadku gry Andresa z meczu w Elche. Poza tym bez spektakularnych akcji, grał równo niemrawo przez całe spotkanie.

Alexis Sanchez

90'

7,5

0,0

Najbardziej aktywny zawodnik Barcelony w pierwszej połowie, nieco mniej zaangażowany w grę w drugiej części gry. Od początku bardzo szybki i agresywny pod obydwiema bramkami, przydał się również we własnym polu karnym po rzucie rożnym w 11.min., kiedy zablokował strzał. Zepsuł sytuację w 20.min. sam na sam po idealnym podanie od Ceska, a parę sekund później wywalczył pozycję przy rzucie rożnym, niestety ostatecznie uderzył w sam środek. Zaliczył mnóstwo powrotów pod własne pole karne, wraz z Bartrą byli najbardziej walcznymi zawodnicy Barcelony na boisku. Warto jeszcze przypomnieć mocne, niesygnalizowane uderzenie zza pola karnego 41.min. W drugiej połowie, podobnie jak wszyscy gracze Dumy Katalonii przygasł. Był najlepszym graczem ofensywy i rywalizował o miano Zawodnika Meczu z Bartrą.

Faule: 3

90'

5,0

0,0

Przez prawie jedną trzecią spotkania niewidoczny, aż do przebudzenia się z 24.min., zaliczył dobre wejście z piłką, minął dwóch obrońców gospodarzy i uderzył zza zasłony, niestety w środek bramki. Kilkanaście minut później jego genialne uderzenie z wolnego fenomenalnie obronił Herrera. Jednak apogeum słabej postawy Messiego raz fenomenalnej dyspozycji bramkarza Elche miało miejsce na początku drugiej połowy, kiedy po idealnie wymierzonym podaniu za linię obrony od Daniego Messi w sytuacji sam na sam z bramkarzem mógł zrobić z piłką dosłownie wszystko, jednak ostatecznie uderzył w bramkarza. Kilka razy dostawał dogrania na główkę, nie wiedzieć po co. W drugiej połowie albo statystował, albo tracił.

Pedro

68'

3,0

0,0

Niewidoczny, tragicznie nieskuteczny, miotał się wokół piłki kilkakrotnie ją ostatecznie gubiąc. Zakończył połowę fatalnym uderzeniem po dobrej akcji Messiego i Ceska, a miał o wiele lepsze rozwiązania po obydwu stronach boiska. Drugą połowę zaczął równie fatalnie, dwa razy zgubił piłkę, raz podał na kontrę, jakby bał się piłkarzy z Elche. Pod koniec swojej bytności na boisku w kretyński sposób zarobił żółtą kartki i stracił koło minuty blokując bramkarza we wznowieniu gry. Jego ocenę ratuje jedynie akcja tuż przed zejściem z boiska, kiedy dał stuprocentową sytuację Daniemu, który nie trafił z najbliższej odległości.

Cristian Tello

22'

5,0

0,0

Został wprowadzony, aby oskrzydlić bardzo skumulowaną w środku boiska obronę Elche. Dwie akcje przez prawie pół godziny to nieszczególnie zadowalający wynik w najważniejszym momencie sezonu…

Xavi

9'

5,0

0,0

Nie zdążył dać przyspieszenia, chyba powinien zostać wprowadzony około 15 minut wcześniej za umierającego ze znużenia Ceska.