Barça – Bayern: statystyki obu klubów

Starcie Barcelony z Bayernem to nie tylko pojedynki najlepszych piłkarzy świata, ale również zetknięcie się dwóch ekip, które brylują w statystyce posiadania piłki.

23 kwietnia o 20:45 usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego w półfinałowym starciu Bayernu z Barceloną. Co ciekawe, obie ekipy prezentują się najlepiej spośród całej stawki ekip w Lidze Mistrzów w aspekcie posiadania piłki.

Poniżej prezentujemy kilka danych statystycznych dotyczących obu ekip.

Posiadanie piłki: Barça to drużyna, która najdłużej utrzymuje się przy piłce. Średnia w Lidze Mistrzów wynosi 68%, natomiast w przypadku Bayernu jest to 57%.

Podania: Podopieczni Tito Vilanovy prowadzą również w tej statystyce. W 10 meczach Messi i spółka wymienili 7910 podań, z czego aż 83% to podania celne. Drużyna z Bawarii jest na drugim miejscu (6011 podań, celność na poziomie 76%). Najwięcej podań ze wszystkich zawodników zanotował Xavi (1143). Daleko w tyle pozostają Iniesta (693) i Alba (680). Najlepszy zawodnik Bayernu w tym aspekcie gry – Philipp Lahm – zanotował 667 zagrań.

Asysty: Xavi w Barcelonie, a Lahm w Bayernie – to zawodnicy obu drużyn, którzy zanotowali po cztery asysty. Obaj panowie mają na swoim koncie najwięcej rozegranych minut. Niemiec przebywał na boiskach Ligi Mistrzów 810 minut, a Hiszpan tylko o 9 minut krócej.

Bramki: Ekipa z Monachium plasuje się na drugim miejscu w tabeli drużyn z największą ilością bramek. Podopieczni Juppa Heynckesa zdobyli w tej edycji Ligi Mistrzów 22 gole. Barça jest piąta z 18 bramkami na koncie. Jeśli chodzi o osiągnięcia indywidualne, Leo Messi (8 bramek) jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców, a najlepszy gracz Bayernu - Thomas Müller – z pięcioma golami zajmuje piątą pozycję.

Strzały celne: Barcelona oddała 91 celnych strzałów, jeden więcej niż monachijski Bayern. Najwięcej z drużynie Vilanovy celnie strzelał Messi (27 razy), natomiast w bawarskiej ekipie w tej statystyce bryluje Toni Kroos (17 uderzeń w światło bramki).

Faule: Spośród całej stawki półfinalistów, Barcelona faulowała najmniej (87 przewinień), a Bayern najwięcej (137). Gracze obu drużyn byli faulowani tyle samo razy (151). Zawodnicy Barcelony obejrzeli 18 żółtych kartek, natomiast ich koledzy po fachu z Niemiec sześć kartoników więcej.

Źródło: FCBarcelona.com/fot.bleacherreport.com

Autor: Makaj, opublikowano: 16.04.2013 21:30; 105 komentarzy; 9440 wyświetleń