Następny mecz:  Barcelona  -  Celta     ·  Niedziela, 14 lutego 20:30  ·  24. kolejka Liga BBVA   ·  Transmisja: Eleven   ·  Kolejne mecze

Nowe stroje w kolorze katalońskiej flagi

10 września 2012, 10:11

Makaj

Sport

135

24345

Podziel się

Już teraz wybuchła wielka bomba związana z sezonem 2013/2014. Zaledwie kilka tygodni po starcie tego sezonu, kataloński Sport dotarł do zaskakujących informacji.

Choć wydaje się, że pierwszy komplet strojów powróci do tradycyjnego modelu pionowych pasów, wielka nowość dotyczyć będzie strojów wyjazdowych, które będą w kolorach senyery – katalońskiej flagi.

Zarząd zdecydowany jest podjąć tę historyczną decyzję. Nigdy wcześniej w dziejach klubu nie zdarzyło się, by FC Barcelona nosiła koszulki w takich barwach. Za czasów Joana Laporty katalońska flaga zlokalizowana była w okolicach szyi i pleców, ale nigdy cała koszulka nie była żółto-czerwona.

Jeśli rzeczywiście tak będą wyglądały stroje Barçy, dołączy ona do innych klubów z Hiszpanii, których piłkarze noszą koszulki w kolorze flagi swojej wspólnoty autonomicznej: Valencii, Levante, Málagi, Athleticu Bilbao czy Realu Madryt.

Szukaj więcej ciekawostek na naszym Facebooku

Rozrywka